Aktualności

1205, 2022
Piramidy gimnastyczne na WF-ie
Piramidy gimnastyczne na WF-ie

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas 4 - 8 tworzyli różne piramidy gimnastyczne, te prostsze dwu i trzyosobowe, a także próbowali swoich sił w trudniejszych układach – piramidach wieloosobowych. Podczas takich zajęć trzeba wykazać się pomysłowością, aktywnością i kreatywnością. Działając w grupie uczniowie uczą się współpracować, polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać, aby stworzyć wspaniały gimnastyczny pokaz. Jednocześnie  lekcje przynoszą wszystkim mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu. 
Efekt pracy uczniów można zobaczyć w fotorelacji poniżej.

1105, 2022
Klasa trzecia poszukuje „lęborskich czarków”
Klasa trzecia poszukuje „lęborskich czarków”

11 maja 2022 r. klasa trzecia miała okazję skorzystać z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku do udziału w grze terenowej ,,Gdzie wędrują skrzaty?”. Akcja ta, w ramach projektu ,,Błękitna kraina” dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pozwoliła uczestnikom poznać opowieści lęborskiej autorki o czarkach mieszkających w Parku Chrobrego w Lęborku. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu, w terenie dzięki aplikacji z MBP ,,Action Track”. Uczniowie i wychowawca bardzo dziękują Organizatorom za taką możliwość.

1105, 2022
Wiosenne kwiatki – druk szablonowy
Wiosenne kwiatki – druk szablonowy

Plastycy z klas I-III, w ramach zajęć kółka plastycznego, wykonali prace wykorzystując farbki, szablony i …kawałki gąbki. Dzięki wykorzystaniu druku szablonowego dzieci namalowały piękne prace, na których znalazły się kolorowe, wiosenne kwiatki.

1005, 2022
Nagrodzeni uczniowie w Konkursie Kangur

Tutuł Laureata otrzymał Paweł Ramczyk (kl.5).
Wyniki bardzo dobre uzyskali: Szymon Ramczyk (kl.8) oraz Ksawery Laskowski (kl.7)
Wyróżnienia otrzymali: Filip Treder (kl4), Jakub Beta (kl.6) oraz Victor Hrycyk (kl.7)
 

1005, 2022
Liga Matematyczna

Do finału Ligi Matematycznej w Słupsku zakwalifikowali się:

klasy 4 - 6
1. Jakub Beta
2. Grzegorz Dudzik
3. Zofia Powideł
4. Paweł Ramczyk


klasy 7 - 8 
1. Ksawery Laskowski
2. Piotr Maryńczak
3. Szymon Ramczyk

Tutuł Laureata otrzymali:

Paweł Ramczyk (kl.5) - I miejsce w kl.4-6
Szymon Ramczyk (kl.8) - IV miejsce w kl.7-8
Piotr Maryńczak (kl.8) - XII miejsce w kl.7-8
 

0705, 2022
Zawody strzeleckie 
Zawody strzeleckie 

W dniach 6-7 maja w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie - III Memoriał Patrycji Makowskiej. 
Uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła, trenująca w klubie strzeleckim LOK Lider-Amicus cały czas prezentuje bardzo wysoką formę. W pistolecie sportowym młodziczek Ada stanęła na 3 miejscu podium. W pistolecie pneumatycznym młodziczek zajęła miejsce 5. 
Serdecznie gratulujemy tak dobrych wyników!

0605, 2022
Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej
Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

W piatek, 6 maja, odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Z klas I-III wzięło udział 12 uczniów, z klas IV-VI siedmioro. Jury wyłoniło po dwóch uczestników z każdej kategorii, są to...

0605, 2022
Zajęcia z pierwszej pomocy
Zajęcia z pierwszej pomocy

6 maja uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym – instruktorem Ochotniczej Służby Ratowniczej panem Rafałem Bocianem.
Celem zajęcia było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia...