Aktualności z lat 2019 - 2020

2606, 2020
PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
Dnia 28 lutego odbył się PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ w Słupsku. Zakwalifikowało się do niego czworo uczniów naszej szkoły (jeden uczeń klasy 4, jeden – klasy 5 i dwóch klasy6). Szymon Ramczyk (kl.6) zdobył w półfinale maksymalną ilość punktów i otrzymał wyróżnienie. Kacper Szczęśniak (kl.6) otrzymał tytuł finalisty.
2606, 2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 oraz pożegnanie absolwentów
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 oraz pożegnanie absolwentów
          26 czerwca 2020 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020, które było inne niż zazwyczaj. Na boisku szkolnym spotkali się wychowawcy wraz ze swoimi uczniami, aby móc wręczyć dzieciom świadectwa i nagrody. Klasy miały wyznaczone różne godziny ze względu na sytuację związaną z epidemią. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszyli się, że mogli się zobaczyć na żywo, a nie online.           Tego dnia nadszedł także czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa, ósmoklasiści wraz z przedstawicielami grona nauczycieli i rodziców zebrali się na sali gimnastycznej. Wszyscy obejrzeli prezentację zawierającą najważniejsze informacje z życia szkoły. Nie obyło się bez chwili wzruszenia. Najzdolniejsi i najpilniejsi uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody książkowe. Do nagrody Primus Inter Pares było kilka nominacji: Klasa VIII A (Michalina Jażdżewska) Klasa VIII B (Hubert Barna, Maria Baranowski, Filip Zieliński) Klasa VIII C (Dobrochna Nowak, Jan Ciszek, Nadia Cichowlas, Julia Przychodzka)          Ostatecznie Rada Pedagogiczna przyznała statuetkę Marii Baranowski oraz Julii Przychodzkiej. Obie uczennice odniosły wiele sukcesów w różnych dziedzinach.           Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie kształcenia!
1606, 2020
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - KANGUR 2020
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - KANGUR 2020

Wyniki bardzo dobre i wyróżnienia

SPOŁECZNA JĘZYKOWA SZKOŁA PODSTAWOWA LTO   KATEGORIA ŻACZEK Kl.2 Brzozowski Patryk – wyróżnienie   KATEGORIA MALUCH Kl.3 Powideł Zofia – wynik bardzo dobry Chmaj Kacper – wyróżnienie Ramczyk Paweł – wyróżnienie Kl.4 Beta Jakub – wyróżnienie Tryper Szymon – wyróżnienie   KATEGORIA BENIAMIN Kl. 6 Ramczyk Szymon - wynik bardzo dobry   KATEGORIA KADET Kl. 8 Barna Hubert – wyróżnienie Jażdżewska Michalina - wyróżnienie  

0406, 2020
WIOSENNE MOTYLE
WIOSENNE MOTYLE
Pierwszoklasiści, w ramach zajęć on-line, wyczarowali piękne, kolorowe motyle. Uczniowie wykonali je podczas zajęć zdalnych korzystając z techniki wydzieranka. Efekty ich pracy prezentują się wspaniale. Zobaczcie sami :)
1905, 2020
Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach
Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach
Na przełomie kwietnia i maja 2020 r. był rozgrywany Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Zawody odbywały się w 3 kolejne niedziele tj.26 kwietnia oraz 3 i 10 maja. Społeczną Językową Szkołę Podstawową reprezentowało 9 uczniów: pierwszoklasiści – Julia Czaja i Ksawery Dulewicz, oraz uczniowie z klas piątych - Liwia Wierzbicka, Jan Raczkowski, Martin Tarkowski; szóstych - Piotr Maryńczak, Kacper Szczęśniak i siódmych - Wiktoria Dobrzyńska i Paweł Kobeszko.
W kategorii klas I-III do turnieju zgłosiło się 190 zawodników, w klasach IV-VIII aż 290. Każdy uczestnik miał do rozegrania w sumie 21 spotkań. Julia Czaja zdobywając łacznie 8,5 pkt. zajęła ostatecznie 64 miejsce, a Martin Tarkowski (12,5 pkt.) – 53 miejsce. Suma punktów zdobytych przez wszystkich startujących uczniów decydowała o klasyfikacji generalnej szkoły. Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa wywalczyła 23 miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta bo startowali reprezentanci aż 115 szkół. Gratulujemy sukcesu młodszym i starszym adeptom tej królewskiej gry. Liczymy, że nadal będą zgłębiać tajniki szachów doskonaląc swoje umiejętności i startować w kolejnych turniejach.
0805, 2020
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA :)
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA :)
Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto to od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.
Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Hasłem jego tegorocznej edycji jest „#biblioteka”.

Ponieważ nie możemy spotkać się osobiście w naszej bibliotece szkolnej, mamy dla uczniów i dla rodziców mały prezent 
Dla uczniów:
- gra literacka "Bingo" 
Dla rodziców:
- list od pani bibliotekarki 
- prezentacja "Jak zachęcać dzieci do czytania?"   

 

2904, 2020
Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach
Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach

Dziewięcioro uczniów z SJSP zdecydowało się na udział w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Patronat nad tym turniejem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Gra jest prowadzona za poomcą platformy Chess.com. Turnieje będą rozgrywane w 3 kolejne niedziele tj. 26.04.2020, 03.05.2020 i 10.05.2020. W każdym turnieju uczestnik ma do rozegrania 7 spotkań w tempie 15 minut na partię. W pierwszym turnieju najlepiej poradził sobie Martin Tarkowski z klasy V b zdobywając 3,5 pkt, tuż za nim uczennica VII klasy Wiktoria Dobrzyńska (3 pkt). Pozostali uczestnicy to: pierwszoklasiści - Julia Czaja i Ksawery Dulewicz, piątoklasiści - Liwia Wierzbicka i Jan Raczkowski, szóstoklasiści - Piotr Maryńczak i Kacper Szczęśniak oraz z siódmej klasy Paweł Kobeszko. Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych rozgrywkach.

2204, 2020
MISTRZOSTWA on-line W SKAKANIU NA SKAKANCE!
MISTRZOSTWA on-line W SKAKANIU NA SKAKANCE!
Drodzy Uczniowie, mamy dla Was kolejną, jak sądzimy, ciekawą i łatwą formę aktywności. Możecie wziąć udział w MISTRZOSTWACH on-line W SKAKANIU NA SKAKANCE! Tak wiem, nie wszyscy macie je w domu, ale zachęcam, porozmawiajcie z Rodzicami … wystarczy kawałek linki … Celem jest wykonanie jak największej ilości skoków na skakance w czasie 60 s i nie dłużej. Wasza aktywność musi zostać zarejestrowana na filmie np. telefonem komórkowym. Czas na przysłanie filmu upływa 25.04.20 o godz.12.00. Filmiki wysyłajcie w komentarzach do tego posta na stronie Grupy @ktywni w domu lub mailowo na adres: wojciech.szs@wp.pl (np. dla tych co nie mają konta na facebooku). Zaproście do zabawy Rodziców i Rodzeństwo. Kliknijcie na link: Ze sportowym pozdrowieniem :)