Aktualności z lat 2014 - 2015

2606, 2015
Żegnaj Trzecia Klaso!
Żegnaj Trzecia Klaso!

Dzisiaj w bardzo uroczystej atmosferze odbyło się pożegnanie uczniów klasy III, którzy ukończyli I etap edukacyjny. Drugoklasiści przygotowali dla swoich starszych kolegów wielką niespodziankę: namalowali piękne portrety oraz wyrecytowali wierszyki o każdym dziecku z klasy trzeciej.

Później uczniowie w towarzystwie Pani Dyrektor odwiedzili swoje nowe klasy, w których już we wrześniu rozpoczną naukę.

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy: wytrwałości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych obowiązków, spełnienia marzeń, sukcesów w nauce oraz radości ze zdobywanej wiedzy! A także szybkich jak wiatr, sypkich jak piach, gorących jak słońce wakacyjnych przygód.

2606, 2015
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Długo wyczekiwana uroczystość – zakończenie roku szkolnego jest chyba dla wszystkich uczniów najpiękniejszą chwilą, szczególnie dla tych, którzy po całym roku pracy i wysiłku dostępują zasłużonego odpoczynku oraz ich ciężka praca została wyróżniona i nagrodzona. Tak było dzisiaj. Tradycyjnie już wszystkie dzieci, grono pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor uroczyście dziękowali za kończący się rok szkolny. Duże podziękowania kierowane były również do Rodziców, którzy swoim wsparciem i wielkim zaangażowaniem bardzo pomagali wychowawcom klas.  

Na progu tegorocznych wakacji życzymy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom dobrego i radosnego wypoczynku, który będzie miłym wspomnieniem, samych słonecznych i pięknych dni, a także, aby wszyscy z wakacji wrócili wypoczęci, szczęśliwi i ładnie opaleni z nowymi siłami, aby rozpocząć nowy rok szkolny.

Do zobaczenia we wrześniu!

2306, 2015
Serdecznie witamy, bo bardzo Was kochamy
Serdecznie witamy, bo bardzo Was kochamy
W piątek 19 czerwca 2015r. uczniowie klas pierwszych zaprosili swoich Rodziców na uroczystą Akademię z okazji Ich święta. Dzieci z wielkim zapałem przygotowywały się do tego przedstawienia - ćwiczyły, mówiły, tańczyły i grały, aby w ten sposób ukazać Mamie i Tacie, jak bardzo ich kochają i wiedzą, że dużo dla Nich robią. Dziewczynki i chłopcy ponownie wykazali się wielkimi zdolnościami aktorskimi - pięknie recytowali wiersze, świetnie odgrywali scenki, a także przepięknie śpiewali dla swoich mam. Na uroczystej Akademii nie zabrakło także filmiku, którego bohaterami były pierwszaki jako uczniowie i nauczycielka. Następnie dzieci podarowały swoim Rodzicom pyszne babeczki z serduszkami i przygotowywały się do wykonania tańca zwanego belgijką. Dzieci zatańczyły jak zawodowi tancerze. Wszyscy bili brawa, a następnie przyszła pora na słodki poczęstunek. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie i miłą atmosferę.
1906, 2015
Wycieczka do Nowęcina
Wycieczka do Nowęcina
16 czerwca 2015 r. klasa IIb spędziła cały dzień w Nowęcinie. Dzieci zakwaterowały się w Ośrodku Wczasowym „Janina”, gdzie już na początku miały okazję skorzystać z basenu. Pływanie pod czujnym okiem ratownika było dla nich nie lada frajdą. Potem były wspólne gry i zabawy ruchowe na placu zabaw. A tuż po pysznym obiedzie wybrali się oni do Łeba Parku na spotkanie z …dinozaurami. To była naprawdę super przygoda! Po powrocie czekała już na nich kolacja w formie „szwedzkiego stołu”. Trzeba przyznać, że, dla każdego było tu coś dobrego”. Ale to nie koniec atrakcji! Pod wieczór odbyło się ognisko z kiełbaskami, a cały wyjazd zakończył się dyskoteką! Takiej wycieczki na pewno długo nie zapomną…
1806, 2015
Wycieczka do ZOO w Gdańsku Oliwie
Wycieczka do ZOO w Gdańsku Oliwie
17 czerwca uczniowie klas pierwszych wyruszyli autokarem do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Dzieci wzbogaciły wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata i zapoznały się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Podczas godzinnej przejażdżki wycieczkową ciuchcią miały także okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu zwierząt zamieszkujących ZOO, co budziło wśród dzieci wiele emocji. Szczególnie podobały się im małpki, słonie i żyrafy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Miejski Ogród Zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz ogromną skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Dzieci zakupiły ciekawe pamiątki, które będą im przypominać pobyt w ZOO. Ponadto każdy uczestnik wycieczki otrzymał pocztówkę ze zwierzątkiem, którą musiał sam wypisać i zaadresować. Prawie wszystkie dzieci robiły to pierwszy raz w życiu i nie mogły wyjść z podziwu, że zrobiły to należycie. Dowodem tego będzie dotarcie pocztówki do adresata. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald’s po zestawy Happy Meal. Przez cały czas dzieciom dopisywały wyśmienite humory. Wycieczkę do oliwskiego ZOO zaliczamy do jednej z wielu ciekawych przygód.
1706, 2015
Poddąbie – biwak klas trzecich
Poddąbie – biwak klas trzecich

W dniach 15-16 czerwca uczniowie klas trzecich udali się na klasowy biwak do nadmorskiej miejscowości Poddąbie. Uczniowie zatrzymali się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wczasowym SŁOWINIEC. Podczas wycieczki na dzieci czekało wiele ciekawych niespodzianek, takich jak: gra terenowa „W poszukiwaniu zwierząt Rozamundy Pryszczatej”, nocne ognisko nad morzem z pieczeniem kiełbasek i śpiewami przy gitarze oraz turniej strzelania z wiatrówki o Kalesony Pirata. Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzania latarni w Czołpinie. Największym jednak wyzwaniem dla wszystkich dzieci było przejście ruchomą Wydmą Czołpińską. Na zakończenie wspaniałego i pełnego przygód biwaku uczniowie jeździli gokartami po Poddąbiu. Wszyscy z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i z wielkimi uśmiechami na twarzach.

1206, 2015
Podziękowanie
Podziękowanie

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pragną serdecznie podziękować wszystkim za wsparcie charytatywnej akcji na rzecz chorego Michałka, która odbyła się na festynie z okazji Dnia Dziecka. Dzięki okazanemu przez Państwa sercu i chęci niesienia pomocy, możemy spełnić marzenie chorego na białaczkę trzylatka – zakupić koparkę na akumulator.

Łączna suma zebranych pieniążków przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania i wyniosła 1361,63 zł. Całość przekazaliśmy na konto Fundacji „TRZEBA MARZYĆ”. 

0806, 2015
Magia nauki - niesamowite pokazy chemiczne
Magia nauki - niesamowite pokazy chemiczne

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się niesamowite pokazy chemiczne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznania fascynującego świata chemicznych eksperymentów. Zajęcia podzielone były na dwie części. Pierwsza „mrożące krew w żyłach eksperymenty” zabrała nas w podróż do naprawdę niskich temperatur i świata gazów. Uczniowie mogli odbyć spacer w obłokach i zamknąć chmurkę w swej dłoni. Udało nam się również złapać w swe dłonie super ciężkie bańki, zobaczyć jak szybko można zrobić gaśnicę czy wodę gazowaną. Nie zabrakło również barwnych reakcji. W części drugiej spotkała nas fantastyczna przygoda z „chemią nocą”. Było to niezwykłe widowisko podczas którego byliśmy świadkami niesamowitych zjawisk widzianych tylko nocą. Świecące napoje, talerze mieniące się zielonym światłem i tajemnicze mikstury to tylko niektóre „czary” jakie nas spotkały. Niczym Sherlock Holmes badaliśmy ślady krwi następnie niczym Darth Wader uruchomiliśmy miecze świetlne. Całości towarzyszyła wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia.

0806, 2015
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

1 czerwca na boisku naszej szkoły odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie kl. I-V, nauczyciele i pracownicy szkoły. Na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, kiełbaski z grilla, gofry i popcorn. Dodatkowo każdy uczeń mógł sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych, tj.: najwięcej przysiadów w ciągu 30 sekund, rzut kartą do gry na odległość, skoki na skakance na czas, kręcenie hula hop na biodrach, rzut woreczkami do celu, żonglerka piłki nożnej, rzut do obręczy hula hop piłką do siatkówki. Nie zabrakło też pląsów przy muzyce. Podczas wspaniałej zabawy trwała zbiórka pieniędzy na rzecz 3-letniego Michałka chorego na białaczkę limfoblastyczną z FUNDACJI „TRZEBA MARZYĆ”. Podczas całej imprezy wszyscy świetnie się bawili, było mnóstwo śmiechu i fantastyczna atmosfera.

0806, 2015
Wyjście na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”
Wyjście na proekologiczne przedstawienie edukacyjne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-II mieli zaszczyt oglądać spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. W przedstawieniu występowali aktorzy Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

Widzowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Wszyscy uczniowie odczytali piękne i mądre przesłanie spektaklu, że miłość i dobroć pozwalają przezwyciężyć wszystkie przeszkody. Ponadto należy wierzyć we własne możliwości i słuchać głosu swojego serca. Podczas przedstawienia dzieci przypomniały sobie również zasady odpowiedniego zachowywania się w lesie.

0806, 2015
Szkolny Konkurs Matematyczny
Szkolny Konkurs Matematyczny
Dnia 29 maja 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny SJSP LTO klas IV oraz V. Z klasy IV wzięło udział 9 uczniów, zaś z klasy V - 6 uczniów. Nagrodzeni: Klasa IV 
1 miejsce - Mikołaj Morawiak
2 miejsce - Amelia Kowalska
3 miejsce - Beniamin Marcisz
Klasa V
1 miejsce - Natan Onasz
2 miejsce - Zuzanna Gałka oraz Zachariasz Jażdżewski
0606, 2015
Konkurs Pięknego Pisania - wyniki
Konkurs Pięknego Pisania - wyniki

25 maja 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla klas pierwszych i drugich. Jego celem było zachęcanie uczniów do dbania o estetykę pisania i wyrabianie u dzieci nawyku kształtnego pisania.

W konkursie w kategorii klas pierwszych uczestniczyło 22 uczniów. Zadaniem dzieci było piękne przepisanie kilkuzdaniowego tekstu drukowanego z fragmentu lektury Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik“. W kategorii klas drugich wzięło udział 10 uczniów, których zadaniem było przepisanie i poprawne rozmieszczenie wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie". Ponadto Jury brało pod uwagę estetykę (kształtne litery i prawidłowe łączenie liter), poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Dzieci bardzo skoncentrowały się na wzorowym wykonaniu zadania.

Jury w składzie:

- p. Martyna Dramczyk ( n-l nauczania zintegrowanego),

- p. Marta Cużytek (n-l nauczania zitegrowanego),

- p. Joanna Makurat (n-l nauczania zintegrowanego),

- p. Kamila Stępień (oligofrenopedagog),

wyłoniło zwycięzców następująco:


W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Adrianna Pakieła kl. Ib

II miejsce – Małgorzata Lejk kl. Ib

III miejsce – Nikodem Pietrasik kl. Ib

 

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Natalia Cisak kl. IIa

II miejsce – Zuzanna Suda kl IIb

III miejsce – Maja Wróblewska kl. IIa


Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania i nagrody pocieszenia.

0306, 2015
Występ podczas Nocy Muzeów
Występ podczas Nocy Muzeów

Mali miłośnicy historii, tańca i muzyki zaangażowali w się w wyjątkowe przedsięwzięcie kulturalne jakim jest Noc w Muzeum. Tegoroczna edycja projektu odbyła się 16 maja i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Lęborka. Wyrazili oni swoją aprobatę i licznie odwiedzili muzealne mury. Dla naszej szkolnej społeczności była to niezwykle ważna i radosna chwila. Podjęliśmy bowiem owocną współpracę z lęborskim muzeum, w wyniku której nasi zdolni i jak się okazało przedsiębiorczy uczniowie, mogli zaprezentować się w niecodziennej roli średniowiecznych muzyków, tancerzy oraz kupców i karczmarzy. Liczna grupa naszych szkolnych kolegów i koleżanek skutecznie zatroszczyła się o gusta kulinarne Lęborczan i na muzealnym dziedzińcu prowadziła mały kramik z kulinarnymi specjałami. Ciasto rabarbarowe Pani Marty robiło prawdziwą furorę, podobnie jak pajdy chleba ze swojskim smalcem i obowiązkowym ogórkiem kiszonym, które dzielnie serwowali Bliźniacy Wiktor i Jakub. Wspomagał ich również skarbnik Patryk, mający zmysł do pomnażania pieniędzy. Średniowieczna uczta okraszona została delikatnymi dźwiękami fletów (magicznie zagrały dziewczynki z klasy IIIb - Oliwia i Iga) i gitarowym akompaniamentem (brawa dla Maćka, Czarka, Jurka). Usatysfakcjonowani i syci zwiedzający, mogli spalić nabyte kalorie i spróbować swych sił w skocznych krokach Kendera (odmiana średniowiecznego tańca). W rolę instruktorów wcieliło się spore grono szkolnych tancerzy (Filip, Beniamin, Mikołaj, Zachariasz) i tancerek (Iga, Wiktoria, Magda, Michalina, Dominika, Marta, Natalka…etc). Słowa uznania należą się również Pani Dyrektor, która wsparła nasze przedsięwzięcie od strony logistyczno-transportowej oraz pani Basi – bez której nie byłoby mowy o oprawie muzycznej i tanecznej choreografii. Bardzo Dziękujemy także Rodzicom, ich pomoc w przygotowaniu kostiumów była bezcenna..a szczodrość równa apetytowi na serwowane przez nas specjały. Czekamy na przyszłoroczna edycję Nocy w Muzeum i kolejną, sowitą porcję tańca śpiewu, zabawy..

0206, 2015
Jesteśmy w Unii Europejskiej
Jesteśmy w Unii Europejskiej
Przez ostatnie 2 tygodnie uczniowie klasy Ib poznawali historię naszego kraju od momentu jego powstania do chwili wstąpienia do Unii Europejskiej. Dzieci rozmawiały o Polsce, jej stolicy, o zwierzętach mieszkających nad morzem i w górach, o roślinach, które znajdują się w naszym kraju oraz o państwach sąsiadujących z ojczyzną. Uczniowie poznali hymn Unii Europejskiej i rozpoczęli wędrówkę po mapie szukając państw, które do niej należą. Na sam koniec każde dziecko przygotowało plakat o swoim „ulubionym” kraju z Unii Europejskiej. Uczniowie prezentowali swoje prace z wielkim zapałem. W czasie tych zajęć dzieci dowiedziały się dużo nowych i ciekawych rzeczy. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do sprawy i wykazali się dużym zaangażowaniem. 
0106, 2015
Zajęcia z pedagogiem szkolnym dotyczące szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych
Zajęcia z pedagogiem szkolnym dotyczące szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. To ważna data w kalendarzu aktywności promujących zdrowy styl życia. Każdego roku w naszej szkole staramy się zwrócić uwagę uczniów na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.
Tegorocznym obchodom Światowego Dnia bez Tytoniu przyświeca hasło: „Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi”.

We wszystkich klasach pedagog szkolny przeprowadził pogadanki na temat szkodliwości palenia oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie klasy Ia i Ib zapoznali się z wiewiórką Wiki, która lubi spędzać czas aktywnie i dbać o zdrowie. Dzieci miały okazje przygotować plakaty dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Została również przygotowana gazetka szkolna..

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się między innymi o tym, że dym tytoniowy zawiera 4000 różnych substancji chemicznych, w tym kilkaset toksycznych i co najmniej 50 o udowodnionym działaniu rakotwórczym.

2905, 2015
Lębork oczami klasy Ib
Lębork oczami klasy Ib
W poniedziałek uczniowie klasy Ib opowiadali, za co kochają swoje miasto Lębork. Znajomość historii miasta była zaskakująca. Dzieci wiedziały, jaka rzeka przepływa przez Lębork, wiedziały o zamku krzyżackim, itp. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że najbardziej kochają swoje miasto za pyszne lody, place zabaw i parki pełne zieleni. Na dowód tego dzieci stworzyły 3 plakaty z historią, zabytkami miasta i przepięknymi zdjęciami. Jedna z grup napisała nawet wiersz na cześć Lęborka.