Aktualności z lat 2022 - 2023

0110, 2022
Dzień Chłopaka i nocka klasy 8 b
Dzień Chłopaka i nocka klasy 8 b

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klasy 8 b wręczyły swoim kolegom upominki i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Ciąg dalszy świętowania trwał podczas nocowania w szkole. Wieczorem w plecakach nie było już książek. Zamiast nich znalazły się śpiwór i piżama, a także dobry humor oraz pozytywna moc...

3009, 2022
Dzień Chłopaka w Łebie – klasa I
Dzień Chłopaka w Łebie – klasa I

Chłopcy z klasy pierwszej świętowali swoje święto w …Łebie. Dzięki uprzejmości państwa Rompa, rodziców Julki, cała klasa spędziła ten dzień na placu zabaw na świeżym powietrzu...

2209, 2022
Wycieczka do lasu - Sprzątanie Świata
Wycieczka do lasu - Sprzątanie Świata

22 września klasy IV – VIII wzięły udział w wycieczce do lasu. Podczas pobytu w lesie uczniowie mogli poznać i popodziwiać wiele różnorodnych roślin. Pomagali zabezpieczyć młode drzewka dębu przed zgryzaniem przez jeleniowate poprzez okrywanie ich owczą wełną (wełniane kubraczki). W związku z obchodzonym Dniem Sprzątania Świata dzieci włączyły się w akcję zbierania śmieci, które znalazły w lesie. Po ciężkiej pracy miały okazję odpocząć przy ognisku.
 

2209, 2022
Wycieczka do lasu w ramach akcji "Sprzątanie Świata" (klasy 1-3)
Wycieczka do lasu w ramach akcji "Sprzątanie Świata" (klasy 1-3)

Klasy 1-3 w ramach akcji "Sprzątania Świata" wybrały się do centrum edukacji przyrodniczo-leśnej Nadleśnictwa Lębork. Na terenie Uroczyska Drętowo znajduje się izba przyrodniczo – leśna, która mieści salę edukacyjną wyposażoną w materiały i eksponaty przyrodnicze. Uczniowie wszystko dokładnie obejrzeli i wysłuchali pogadanki prowadzonej przez Leśników. Następnie, podzieleni na grupy, ruszyliśmy ścieżką przyrodniczą, która swoją tematyką nawiązuje do zasad zachowania się w lesie, wykorzystania drewna w życiu człowieka, gatunków drzew leśnych, roli martwego drewna, itp. Na końcu odbyło się wspólne ognisko i oczywiście wielkie sprzątanie

2109, 2022
Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adam Mickiewicz
Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adam Mickiewicz

    W środę 22 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta RP. Lekturą 11. odsłony akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W związku z tym uczniowie klasy IV a i VIIIa przygotowali inscenizację  „Pani Twardowskiej” i „Świtezianki”. Przedstawienie wzbudziło entuzjazm i zainteresowanie publiczności...

2109, 2022
"Cała Polska Czyta Dzieciom" dla klas I-III
"Cała Polska Czyta Dzieciom" dla klas I-III

W dniach 19-21 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się szkolna edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" dla dzieci z klas młodszych. Badania i praktyka pokazują, że czytanie dziecku ma ogromny pozytywny wpływ na jego rozwój emocjonalny, umysłowy, moralny i społeczny. Pasja do czytania, zaszczepiona we wczesnym dzieciństwie, jest witaminą dla umysłu i duszy dziecka, a także szczepionką przeciwko uzależnieniu od mediów elektronicznych. Przeciwdziała negatywnym wpływom ze strony otoczenia, rówieśników i masowej kultury. W tej edycji wśród czytających znaleźli się: p. Beata Andryskowska i p. Aleksandra Kaufmann - Myszk – nauczycielki języka polskiego w klasach starszych, p. Joanna Woźniakowska – bibliotekarka szkolna oraz p. Patrycja Mazurczyk – nauczyciel języka angielskiego. Koordynatorem szkolnej akcji jest p. Bożena Siuta.
 

1509, 2022
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Uczniowie klas trzecich świetnie się bawili na dzisiejszych zajęciach, które miały na celu dostrzec swoje mocne strony oraz pobudzić wyobraźnię.

1309, 2022
"Rest in Peace Your Majesty".
"Rest in Peace Your Majesty".

Podczas ostatnich zajęć języka angielskiego w kl. 6a, 7a i w klasach ósmych poruszaliśmy tematykę związaną z historią rodziny królewskiej, omawialiśmy ciekawostki oraz fakty z życia królowej Elżbiety II, a także zmiany na tronie oraz w rządzie brytyjskim. Nie zabrakło zabawnych anegdot historycznych podczas których uczniowie wcielali się w członków rodzin królewskich począwszy od czasów Henryka VIII.

0809, 2022
Mini Olimpiada Osób z niepełnosprawnościami
Mini Olimpiada Osób z niepełnosprawnościami

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła aktywny udział w XIII Mini Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnościami w Charbrowie. Integracja poprzez zabawę. Nasi uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych oraz korzystali z licznych atrakcji przygotowanych na tę okoliczność. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone, z pamiątkowymi medalami i nagrodami.