Aktualności z lat 2021 - 2022

0808, 2022
Sekretariat nieczynny
1407, 2022
Sekretariat nieczynny
0607, 2022
Nabór dodatkowy
2306, 2022
„W drogę ….po własny los” - pożegnanie absolwentów.
„W drogę ….po własny los” - pożegnanie absolwentów.

23 czerwca 2022 r. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów – uczniów klas VIII A i B. Na początku uroczyście przekazano sztandar szkoły klasom VII, a absolwenci złożyli ślubowanie. Podziękowania dla nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców – odbyły się na wzór gali filmowej i każdemu została przyznana nagroda – za osiągnięcia, na które do tej pory nikt nie zwrócił większej uwagi.                                                                                                                                                                           Następnie p.Dyrektor – Alina Szyjut i prezes LTO p. Janusz Miklaszewski wręczyli statuetkę ”Primus inter Pares”...

2206, 2022
KLASA 4 zwiedza WIEŻĘ CIŚNIEŃ
KLASA 4 zwiedza WIEŻĘ CIŚNIEŃ

22 czerwca klasa IV zwiedzała dawną wieżę ciśnień, wybudowaną w Parku Chrobrego w 1912 roku wraz z systemem wodociągowym, która przez dziesiątki lat zaopatrywała mieszkańców w wodę. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się wiele na temat wody, jej obiegu w przyrodzie, systemie pobierania i przechowywania w naszym mieście.
W latach 2019-2020 została wyremontowana i przebudowana oraz zmieniła swoją dawną funkcję. Z powstałej platformy widokowej można podziwiać miasto i okolice.
Obiektem zarządza Muzeum w Lęborku. Dzięki temu można podziwiać tam liczne wystawy. My mieliśmy okazję obejrzeć wystawę archeologiczną i sakralną. 
Po zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę i odpoczynek.

2206, 2022
Akcja – ostatnia integracja
Akcja – ostatnia integracja

Uczniowie klasy 7 b spędzili dzisiejszy dzień poza murami szkoły na wspólnej grze w piłkę na stadionie, spacerowaniu, leniuchowaniu i nauce układania kostki Rubika. Na koniec uzupełnili stracone kalorie w McDonald's. Koniec roku już tuż, tuż...
 

2006, 2022
KOŁO HISTORYCZNE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022           
KOŁO HISTORYCZNE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022          

W trakcie zajęć koła historycznego w bieżącym roku szkolnym mogliśmy zapoznać się z wiadomościami z różnych epok – od najdawniejszych wzmianek o naszym państwie, poprzez epokę rycerzy, II wojnę światową, aż po współczesność – czasy PRL- u. Ten ostatni zakres tematyczny został wzbogacony dodatkowo o bardzo popularne słodycze i napoje w tamtym czasie – oranżadę i słodki blok (namiastka dzisiejszej czekolady). Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą historyczną, którą prezentowali innym – przygotowując ciekawe prezentacje multimedialne.
Zakończenie zajęć miało miejsce 15 czerwca 2022roku , kiedy wspólnie wyruszyliśmy na wędrówkę po Lęborku, słuchając opowieści przewodnika p.Wiesława Budkowskiego. W trakcie spaceru, dzięki uprzejmości taty Pawła, weszliśmy do siedziby Lęborskiego Bractwa Historycznego, które mieści się w odrestaurowanej lęborskiej baszcie artyleryjskiej. Tam mogliśmy obejrzeć elementy wyposażenia rycerza, a nawet przymierzyć poszczególne elementy. Wędrówka po Lęborku była bardzo ciekawa, a gawędy p. Wiesława na długo zapadną nam w pamięci…

2006, 2022
Zakończenie
1506, 2022
Wakacyjny witraż
Wakacyjny witraż

Dzieci z kółka plastycznego klas I-III namalowały akrylami na folii przepiękne wakacje nad morzem. Tak powstał swoisty witraż, który zdobi teraz okna na głównym holu szkoły. A zatem: Wakacje tuż, tuż…

1506, 2022
Rajd rowerowy klasy 7 b
Rajd rowerowy klasy 7 b

15 czerwca uczniowie klasy 7 b wraz z rodzicami wzięli udział w rajdzie rowerowym. Wycieczka rozpoczęła się pod szkołą i wiodła przez Nową Wieś, skąd malowniczymi drogami szutrowymi i polnymi dojechaliśmy do Chocielewka. Tam urządziliśmy sobie wspólny piknik i ognisko. Pogoda była wprost wymarzona, a humory wszystkim dopisywały. Był czas na wspólne rozmowy i wygłupy. Mogliśmy nacieszyć się sobą przed wakacjami. Aktywnie spędziliśmy popołudnie grając w piłkę nożną, rugby czy frisbee. Droga powrotna do Lęborka prowadziła przez Leśnice. Cała trasa liczyła ponad 20 km. Był to już nasz trzeci rowerowy wyjazd i na pewno nie ostatni, bo stał się on bowiem klasową tradycją!

1306, 2022
Warsztaty plastyczne w MDK-u
Warsztaty plastyczne w MDK-u

13 czerwca 2022 r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych w pracowni MDK –u przez panią Beatę Synowiec. Dzieci wykonały ciekawe rysunki wykorzystując technikę lawowania tuszem, czyli cieniowania i nakładania warstw koloru ( jednolitej barwy) za pomocą piórka i pędzla, co miało na celu pogłębienie przestrzenności i plastyczności dzieła. Służy także podkolorowaniu  rysunku konturowego, wykonaniu ciemnych partii oraz stworzeniu efektów światłocieniowych. 

1306, 2022
Zapomniane gry i zabawy w klasie trzeciej
Zapomniane gry i zabawy w klasie trzeciej

W klasie 3 odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu Zapomniane gry i zabawy. Uczniowie próbowali sił w grze, w którą bawili się ich rodzice. Gra w gumę przyniosła wiele radości. Chłopcy jak i dziewczynki chętnie próbowali swoich sił w grze guma. Berek kucany również cieszył się powodzeniem. Najzabawniej było w grze w kolory. Śmiech i radość towarzyszył przez cały czas zabawy. Dziękuję za wspaniałe wrażenia i niezapomniane chwile.