Aktualności z lat 2015 - 2016

2806, 2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbył się uroczysty apel z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas drugich i czwartych. Część I skierowana była do wychowawców klas III i ich uczniów, którzy ukończyli I etap edukacyjny, natomiast część II dotyczyła podsumowania roku szkolnego i przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. W apelu uczestniczyła cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i wychowawcami w obecności Pani Dyrektor oraz licznie zgromadzonych Rodziców, Opiekunów i Dziadków. Najzdolniejsi i najpilniejsi uczniowie z klas I-V zostali uroczyście wyróżnieni. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był moment, w którym okazało się, że Muzyczna Akademia Rozwoju, do której uczęszczają uczniowie naszej szkoły obdarowała swoich podopiecznych dyplomami i książkami. Podczas apelu duże podziękowania kierowane były do uczniów, jak również do nauczycieli, pracowników szkoły, a w szczególności do Rodziców, którzy swoim wsparciem i wielkim zaangażowaniem bardzo pomagali wychowawcom klas. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy wraz z uczniami udali się do sal lekcyjnych, aby rozdać pozostałe świadectwa. Wszyscy z uśmiechami na twarzy opuścili mury szkoły udając się na długo wyczekiwany, dwumiesięczny odpoczynek.

2306, 2016
WAKACJE
WAKACJE

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy ciepłych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie i nabierajcie sił na kolejny rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

2306, 2016
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLAS VI
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLAS VI

Dnia 23 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klasy szóstej. Była to niezwykle wzruszająca chwila, gdyż to pierwszy rocznik, który opuścił mury naszej szkoły. Uczniowie podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za włożony trud i serce.

Tym szóstoklasistom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, wręczono dyplomy oraz nagrody:

- Dominika Estrich- śr. 5,42

- Zachariasz Jażdżewski- śr. 5,18

- Amelia Gołębiowska- śr. 5,17

- Jerzy Szyjut- śr. 5,17

- Zuzanna Gałka- śr. 5,08

- Maciej Bławat- śr. 4, 92

- Natan Onasz- śr. 4,92

- Natalia Szymonik- śr. 4,91

- Sebastian Kreft- śr. 4,83

 

Po raz pierwszy Rada Pedagogiczna przyznała nagrodę Primus Inter Pares. Statuetkę zdobył Jerzy Szyjut, uczeń, który przez 3 lata edukacji odniósł wiele sukcesów. Średnia ocen z klasyfikacji końcowej Jurka to 5,17. Zachowanie: wzorowe. Konkursy, w których brał udział Jurek:

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratora Oświaty: etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego  dla klas VI. Konkursy i zawody na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym: Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR (kl. IV i VI), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Moje pasje", finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego LIGA MATEMATYCZNA (kl.VI), wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego GALILEO (kl.VI), laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego GALILEO (kl.V). Konkursy i zawody na szczeblu powiatowym: Nagroda w II Powiatowym Konkursie Plastycznym "Kaszuby jak malowane" (kl.IV). Ponadto Jurek w klasach IV i V był członkiem Samorządu Uczniowskiego. W klasie VI został wybrany na gospodarza klasy. Brał udział w wielu konkursach i apelach szkolnych oraz w Inauguracji Lęborskich Dni Techniki w latach 2015 i 2016.


Naszym kochanym Szóstoklasistom życzymy sukcesów i powodzenia na dalszym etapie edukacji!!!

2206, 2016
Wycieczka klas czwartych do Torunia
Wycieczka klas czwartych do Torunia

W dniach 13-14 czerwca klasy IVa i IVb uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Podczas całego pobytu dopisywała nam cudowna pogoda i fantastyczne humory. Przez te dwa dni poznaliśmy uroki Torunia: Stare Miasto z malowniczymi kamieniczkami, mury i bramy miejskie, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, katedrę toruńską, dom i pomnik Kopernika, Ratusz Miejski i wiele, wiele innych. W przerwach w zwiedzaniu wzięliśmy udział w warsztatach w Piernikarni, mydlarni i laboratorium chemicznym. Dzieciom bardzo podobał się również pobyt w ogrodzie zoobotaniocznym, gdzie poznali „Zwierzaki dziwaki” a chwilę odpoczynku zapełnił cień różnorodnej roślinności parku. Niewątpliwą atrakcją poniedziałkowego wieczoru był pokaz światło-dźwięk toruńskich fontann.

Po wyczerpującym dniu chwilę relaksu dzieci spędziły w Pizza Hut. Pełni ważeń i zauroczeni pięknem Torunia w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Lęborka.

2206, 2016
Klasa V w Przywidzu
Klasa V w Przywidzu
W dniach 16 - 17 czerwca 2016r. klasa piąta wybrała się na biwak do Przywidza. Uczniowie świetnie się bawili i spędzali wspólnie czas podczas sportowych aktywności.
2206, 2016
Biwak klasy VI
Biwak klasy VI
W dniach 13-17 czerwca klasa VI wybrała się na biwak do Stawisk. Tematem przewodnim wyjazdu były „Słowiańskie duchy i zmory”. Uczniowie wspaniale spędzali czas, bawiąc się w lesie w podchody, maskowanie i inne gry terenowe.  
2206, 2016
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „MOJA RODZINA NA SPORTOWO”
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „MOJA RODZINA NA SPORTOWO”
Na I Szkolny Konkurs Plastyczny „Moja rodzina na sportowo” wpłynęło 41 prac. Celem konkursu było rozwijanie talentów plastycznych i wyobraźni twórczej uczniów, promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego z najbliższymi. Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu: Klasy I-III: I miejsce – Weronika Zielińska (III b) II miejsce – Kaja Moczyło (III b) III miejsce – Laura Krzewniak (I a) WYRÓŻNIENIA: Emil Cysewski (I b) Zofia Mrosewska (I b) Miłosz Kubicki (II a) Hania Dombrowska (II b) Kaja Lidzbarska (II b) Jan Dombrowski (III b) Iga Kutkowska (III b) Zuzanna Wysokińska (III b) Klasy IV-VI: I miejsce – Wiktoria Sałata (V) II miejsce – Michalina Jażdżewska (IV a) III miejsce – Amelia Kowalska (V) Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!    
1606, 2016
Wyjazd klas I-III do Słajszewa
Wyjazd klas I-III do Słajszewa
Dnia 16 czerwca klasy I-III wybrały się na wycieczkę integracyjną do gospodarstwa agroturystycznego „Jędruś” w Słajszewie. Mimo zmiennej pogody udało nam się przejechać bryczką nad morze i „złapać” słońce na plaży. Nawet padający podczas powrotu deszcz nie zepsuł nam humorów i przez całą powrotną drogę, jadąc bryczkami, śpiewaliśmy piosenki. W gospodarstwie bawiliśmy się na świeżym powietrzu i zjedliśmy pyszny obiad.
1306, 2016
Łebski Dzień Dziecka
Łebski Dzień Dziecka

W dniu 02.06.2016 r. klasa Ia wybrała się na wycieczkę do Łeby. Wyprawa była kontynuacja obchodów Dnia Dziecka. Otrzymaliśmy zaproszenie od Państwa Jastrzemskich, którzy prowadzą w Łebie restaurację „Fabryka Smaku”. Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy nad morze. Dzieci budowały zamki z piasku i próbowały, czy woda w Bałtyku nadaje się do kąpieli. Następnie odwiedziliśmy wspomnianą restaurację. Tam czekał na nas pyszny deser lodowy! Później wybraliśmy się do pobliskiego „miasteczka zabaw”. Dzieci pływały indiańskimi kanu, „ujeżdżały dzikie konie”, a także zwiedzały wystawę klocków Lego. Państwo Jastrzemscy ugościli nas przepysznym obiadem. Dzieciaki otrzymały mnóstwo upominków i szczęśliwe wróciły do domu. Serdecznie dziękujemy Państwu Jastrzemskim za ten wyjątkowy i pełen atrakcji Dzień Dziecka.

1006, 2016
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego STOP PRZEMOCY I AGRESJI
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego STOP PRZEMOCY I AGRESJI
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym STOP PRZEMOCY I AGRESJI. Celem konkursu było zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat przemocy oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zwalczanie tego zjawiska. Dzięki konkursowi dzieci mogły rozwijać swoją wyobraźnię oraz kreatywność twórczą. Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu: Klasy I-III: I miejsce – Kaja Moczyło (3b) II miejsce – Lena Białoskórska (2b) III miejsce – Natalia Cisak (3a) Klasy IV-VI: I miejsce – Amelia Kowalska (5) II miejsce – Iga Dramczyk (5)   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! !!
0206, 2016
Szkolny Konkurs Pięknego Pisania - wyniki
Szkolny Konkurs Pięknego Pisania - wyniki

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych brali udział w Konkursie Pięknego Pisania. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki poprawnego i pięknego stylu pisania oraz wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

I miejsce – Paweł Bąk (1b),

II miejsce – Iness Jastrzemska (1a),

III miejsce – Adrian Banach (1a) oraz Dawid Tesmer (1a).

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

0206, 2016
Jesteśmy EKO!!!
Jesteśmy EKO!!!
W naszej szkole zakończyła się akcja ekologiczna „Zbiórka starych telefonów”. Łącznie zebrano 125 telefony. Współzawodnictwo międzyklasowe przedstawia się następująco: I miejsce – klasa IV a – 31 telefonów II miejsce – klasa III a – 26 telefonów III miejsce - klasa I a - 22 telefony   Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Telefony zostaną przekazane firmie Greenfon a zwycięska klasa odbierze wybrane przez siebie nagrody.  
0206, 2016
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

1 czerwca szkolne boisko naszej szkoły zamieniło się w miejsce wielkiego, wspólnego pikniku. Uczniowie klas I-III mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzieci przyniosły koce oraz swoje ulubione gry. Uczniowie grali w twistera, rozłożyli namiot, bawili się klockami Lego. Chłopcy oczywiście grali w piłkę, a dziewczynki odpoczywały na kocach. Wszyscy się świetnie bawili. Niespodzianką dla dzieci było wyjście na lody oraz przywiezienie pizzy.  

1805, 2016
Wiosenny spacer...
Wiosenny spacer...
W piątek uczniowie klasy II a wybrali się na spacer do pobliskiego parku. Obserwowali tam rośliny i zwierzęta żyjące na łące. Uczniowie, pracując w grupach, wykonali przepiękne rysunki wiosenne na chodniku za pomocą kredy. Na koniec dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw. Przez cały czas pogoda nam dopisywała i wszyscy wróciliśmy do szkoły w pogodnym nastroju.
0905, 2016
Szkolny Konkurs MATEMATYCZNY SOBIERADZIK - wyniki
Szkolny Konkurs MATEMATYCZNY SOBIERADZIK - wyniki

Dnia 27 kwietnia 2016r. uczniowie klas I - III przystąpili do Szkolnego Konkursu "Matematyczny Sobieradzik". Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał 45 minut. Celem konkursu było rozwijanie i kształcenie sprawności rachunkowej u dzieci, prezentacja wiedzy i umiejętności oraz wzbudzanie pozytywnej rywalizacji wśród uczniów.

 

Jury po podliczeniu punktów wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria klas pierwszych:

I miejsce – Emil Cysewski (1b)

II miejsce – Zofia Mrosewska (1b)

III miejsce – Paweł Bąk (1b)

 

Kategoria klas drugich:

I miejsce – Szymon Ramczyk (2a)

II miejsce – Lena Kunkel (2b)

III miejsce – Adrianna Pakieła (2b)

 

Kategoria klas trzecich:

I miejsce – Mikołaj Gałka (3b)

II miejsce – Maksymilian Wajcowicz (3a)

III miejsce – Jan Dombrowski (3b)

 

Serdecznie gratulujemy!  

0605, 2016
Kolorowe pacynki
Kolorowe pacynki

Uczniowie klasy Ib mieli okazję pokazać wszystkim, jak bardzo są kreatywni i pomysłowi. Na zajęciach, dzięki pomocy wychowawcy, zrobiły przepiękne pacynki. Aby je wykonać, użyły drewnianych łyżek ozdobionych kolorowymi materiałami, wełną oraz guzikami. Takie zajęcia plastyczne są dla dzieci wielką frajdą. Nikomu nie zabrakło fantazji!