Strefa sportu

1205, 2022
Piramidy gimnastyczne na WF-ie
Piramidy gimnastyczne na WF-ie

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas 4 - 8 tworzyli różne piramidy gimnastyczne, te prostsze dwu i trzyosobowe, a także próbowali swoich sił w trudniejszych układach – piramidach wieloosobowych. Podczas takich zajęć trzeba wykazać się pomysłowością, aktywnością i kreatywnością. Działając w grupie uczniowie uczą się współpracować, polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać, aby stworzyć wspaniały gimnastyczny pokaz. Jednocześnie  lekcje przynoszą wszystkim mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu. 
Efekt pracy uczniów można zobaczyć w fotorelacji poniżej.

0705, 2022
Zawody strzeleckie 
Zawody strzeleckie 

W dniach 6-7 maja w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie - III Memoriał Patrycji Makowskiej. 
Uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła, trenująca w klubie strzeleckim LOK Lider-Amicus cały czas prezentuje bardzo wysoką formę. W pistolecie sportowym młodziczek Ada stanęła na 3 miejscu podium. W pistolecie pneumatycznym młodziczek zajęła miejsce 5. 
Serdecznie gratulujemy tak dobrych wyników!

3004, 2022
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg piąty
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg piąty

W sobotę 30 kwietnia w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbył się ostatni bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej 26. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022. 
Tym razem w imprezie udział wzięło 170 uczestników w tym 6 uczniów naszej szkoły.
Byli to: Maja Dziedzińska (kl. 1), Zofia Preczewska (kl. 1), Mikołaj Bujel (kl. 1), Alan Springman (kl. 1), Witold Makurat (kl. 2), Juliusz Preczewski (kl. 5)...
 

1304, 2022
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg czwarty
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg czwarty

W sobotę 9 kwietnia w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku został przeprowadzony czwarty z pięciu biegów zaliczany do 26. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022. 
Mimo zimna, wiatru i momentami padającego deszczu, do rywalizacji przystąpiło 182 dzieci w tym 6 uczniów naszej szkoły...

1104, 2022
Zawody strzeleckie 
Zawody strzeleckie 

W Kartuzach w miniony weekend zakończyły się zawody strzeleckie o Puchar Kaszub. Nasza uczennica Adrianna Pakieła zajęła I miejsce w pistolecie pneumatycznym młodziczek. Ada reprezentuje klub strzelecki LOK Lider-Amicus Lębork. 
Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów sportowych! 
 

0404, 2022
Gala Sportu Powiatu Lęborskiego
Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła została nagrodzona podczas uroczystej Gali Sportu Powiatu Lęborskiego. Uroczystość odbyła się 2 kwietnia w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata". Gratulujemy licznych sukcesów!

0104, 2022
Zajęcia pływania klasa I-III
Zajęcia pływania klasa I-III

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klas młodszych wrócili na basen, aby dalej doskonalić swoje umiejętności pływackie.
Poniżej fotorelacja.

2703, 2022
Zawody strzeleckie
Zawody strzeleckie

W dniach 25 – 27 marca w Siedlcach odbyła się XV edycja ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików”. W zawodach tych udział wzięła uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła, która reprezentuje klub strzelecki LOK Lider-Amicus Lębork.
Adrianna startowała w konkurencji pistolet pneumatyczny młodziczek...

1012, 2021
Zawody sportowe dla klas I
Zawody sportowe dla klas I

W piątek,10 grudnia, nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowej organizowanej pod hasłem „Lęborskie pierwszaki to fajnie dzieciaki”, która odbyła się w Hali Miejskiej. W zawodach rywalizowało 5 lęborskich szkół podstawowych. Każda drużyna składająca się z 5 dziewczynek i 5 chłopców musiała się zmierzyć z 5 konkurencjami...

0312, 2021
Bieg Mikołajkowy
Bieg Mikołajkowy

W piątek, 3 grudnia, na lęborskich ulicach odbył się 29 Bieg Mikołajkowy. W tym roku wystartowało 10 szkół podstawowych. W każdej drużynie musiało być 6 zawodników. Uczniowie klas 1-3 biegli dystans około 350 m, a starsi pokonać musieli większe okrążenie, liczące około 600 m. 
Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców...

3011, 2021
Półfinał Wojewódzki w Tenisa Stołowego
Półfinał Wojewódzki w Tenisa Stołowego

W minionym tygodniu w Miechucinie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców, w którym grali Jonatan Jażdżewski i Paweł Springman.
Bardzo wysoki poziom zawodów wymagał od uczestników walki o każdy punkt. Jonatan i Paweł pokazali prawdziwego, sportowego ducha. Prowadzili zaciętą rywalizację m. in. z utytułowanymi  zawodnikami, którzy startują w rozgrywkach ligowych. Nasza drużyna zajęła III miejsce. 
Ogromne gratulacje za ten sportowy sukces! 

2311, 2021
Sparing siatkówki
Sparing siatkówki

We wtorek, 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 rozegrano mecz towarzyski w piłkę siatkową.
Nasi uczniowie wystąpili w drużynie mieszanej w składzie: Adrianna Pakieła, Jakub Beta, Olgierd Pepłowski, Ksawery Laskowski, Jan Raczkowski.
Poradzili sobie znakomicie, wygrywając 3:0.
Gratulacje!

2211, 2021
​ Rozstrzygnięcie szkolnych eliminacji do biegu mikołajkowego klas I-III
​ Rozstrzygnięcie szkolnych eliminacji do biegu mikołajkowego klas I-III

W eliminacjach udział wzięło 17 uczniów.  Do dalszych treningów i przygotowań do zawodów miejskich awansowało po dwóch zawodników z każdego rocznika...

0811, 2021
Jonatan i Paweł Mistrzami powiatu w tenisie stołowym!
Jonatan i Paweł Mistrzami powiatu w tenisie stołowym!

W poniedziałek, 8 listopada, w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2021/2022 w Tenisie Stołowym. 
Nasi uczniowie, Jonatan Jażdżewski i Paweł Springman, reprezentowali powiat lęborski w tych zawodach...

0611, 2021
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg trzeci
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg trzeci

W sobotę, 6 listopada zostały przeprowadzone biegi przełajowe z okazji Święta Niepodległości. Były to już trzecie zawody, zaliczane do całego cyklu Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022. 
W sumie wystartowało 213 zawodników, w tym 9 uczniów naszej szkoły:
Mikołaj Bujel (kl.1), Maja Dziedzińska (kl.1), Kornel Krepel (kl.1), Zofia Preczewska (kl.1), Igor Springman (kl.2), Witold Makurat (kl.2), Jakub Lis (kl.4), Borys Sobieraj (kl.4), Juliusz Preczewski (kl.5)...
 

2810, 2021
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

28 października w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się zawody unihokeja dla dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w ramach Igrzysk Młodzieży. 
Poziom gry zawodników był bardzo wysoki. Rozgrywane mecze wywoływały ogromne, sportowe emocje, zacięcie walczono o każdą piłkę. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o czym świadczy przypadek chłopców, gdzie o zajęciu miejsca w turnieju decydowała ilość zdobytych i straconych bramek. Zabrakło bardzo niewiele do miejsca na podium. Obie nasze reprezentacje uplasowały się na IV miejscu...