Strefa sportu

2206, 2021
Szkolny Tydzień Sportu
Szkolny Tydzień Sportu

Za nami Szkolny Tydzień Sportu SJSP, który odbył się w dniach od 14 do 18 czerwca. Mogli w nim wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy sami decydowali o czasie, miejscu i rodzaju podjętego wyzwania. Do wyboru były 4 konkurencje: bieg, wyzwanie kroków, jazda na rowerze i jazda na rolkach. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i klasy IV - VIII. 

1806, 2021
Turystyka aktywna - podchody
Turystyka aktywna - podchody

Jedna z najbardziej popularnych gier terenowych jaką są podchody bardzo spodobała się naszym uczniom, którzy poznali ją  na jesieni. Na ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach z turystyki aktywnej, zarówno uczniowie grupy młodszej (kl. IV – V) jak i starszej (VI – VIII) mieli okazję jeszcze raz w takiej formie zajęć uczestniczyć. Tym razem grupa uciekająca nie chowała skarbu, a miała zadanie ukryć się sama. Zajęcia odbyły się w Parku Chrobrego. 

0906, 2021
Szkolny Tydzień Sportu SJSP
Szkolny Tydzień Sportu SJSP

W dniach od 14 do 18 czerwca w naszej szkole rusza kolejne sportowe wyzwanie. Przed nami Szkolny Tydzień Sportu SJSP, w którym każdy, bez wyjątku, znajdzie coś dla siebie (w zależności od upodobań i poziomu aktualnej sprawności fizycznej). Będziemy razem wspierać się i motywować, dokładając przy okazji odrobinę pikanterii w postaci drobnej rywalizacji. 

1503, 2021
Wyzwanie kroków - wyniki!
Wyzwanie kroków - wyniki!

Wyzwanie kroków - odbiór nagród i dyplomów
Po odbiór nagród i dyplomów zapraszamy od czwartku (18.03.) do sekretariatu szkoły w godzinach 8.00 - 15.00.
Jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników.

0403, 2021
Szkolne zawdy sportowe
Szkolne zawdy sportowe

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w szkolnej aktywności sportowej i podjęcia, wraz ze swoją klasą, wyzwania kroków.

2611, 2020
Bieg po zdrowie – wirtualne zawody biegowe
Bieg po zdrowie – wirtualne zawody biegowe

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy zorganizował zawody biegowe dla uczniów województwa pomorskiego pod nazwą „Bieg po zdrowie”, w których wziął udział uczeń naszej szkoły – Jonatan Jażdżewski. Pomiar biegu przeprowadzony został w sposób wirtualny tzn., że każdy uczestnik musiał pokonać odpowiednią do swojej kategorii wiekowej trasę i za pomocą aplikacji, zmierzyć swój czas oraz dystans biegu.

2110, 2020
Turystyka aktywna – na czerwonym szlaku
Turystyka aktywna – na czerwonym szlaku

Na ostatniej pieszej wycieczce uczniowie z klas 4-5 poznawali atrakcje gminy Nowa Wieś Lęborska. Wędrowali małym fragmentem czerwonego szlaku do Pomnika Przyrody – Diabelskiego Kamienia, który znajduje się w okolicach Kębłowa. Jest to jeden z większych głazów narzutowych w naszej okolicy. Trasa, którą wędrowali wiodła przez polne drogi, okoliczne żwirownie i las.

1410, 2020
Burmistrz Lęborka docenił naszych uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród nagrodzonych i wyróżnionych przez burmistrza Lęborka. Gratulacje dla Jonatana Jażdżewskiego i Hanny Ruteckiej. Życzymy dalszych sukcesów...

0510, 2020
Turystyka aktywna - podchody
Turystyka aktywna - podchody

Na terenie Parku Chrobrego realizowaliśmy kolejne zajęcia z turystyki aktywnej. Tym razem była to gra terenowa – podchody. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy: uciekającą i poszukującą. Pierwsi znakowali pokonywaną trasę tak, aby umożliwić ich odnalezienie przez koleżanki i kolegów z drugiej grupy.

3009, 2020
Szachy drużynowe
Szachy drużynowe

Zawody szachowe rozpoczęły sportowe zmagania uczniów Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci, w roku szkolnym 2020/2021.

1809, 2020
Turystyka aktywna na wf-ie
Turystyka aktywna na wf-ie

Nowa forma aktywności ruchowej w naszej szkole ruszyła we wrześniu. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie utworzone zostały dwie grupy. Każda z nich, swoją aktywność turystyczną rozpoczęła od trasy wiodącej po Lęborku. Nie jest to trasa wymagająca, bo w końcu miejska. 

2206, 2020
Uczniowie SJSP na sportowo

Dzisiaj wszyscy ubrani na sportowo, z dobrymi humorami i spragnieni sportowej rywalizacji na szkolnym boisku… zapewne tak by było, gdyby nie ograniczenia związane z wystąpieniem pandemii COVID-19, które obowiązują od marca. Musimy stosować się do zaleceń i dlatego w tym roku nie możemy wspólnie spędzić Szkolnego Dnia Sportu.

2904, 2020
Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach
Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach

Dziewięcioro uczniów z SJSP zdecydowało się na udział w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Patronat nad tym turniejem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Gra jest prowadzona za poomcą platformy Chess.com. Turnieje będą rozgrywane w 3 kolejne niedziele tj. 26.04.2020, 03.05.2020 i 10.05.2020. 

2204, 2020
Mistrzostwa on-line w skakaniu na skakance!

Drodzy Uczniowie, mamy dla Was kolejną, jak sądzimy, ciekawą i łatwą formę aktywności. Możecie wziąć udział w MISTRZOSTWACH on-line W SKAKANIU NA SKAKANCE! Tak wiem, nie wszyscy macie je w domu, ale zachęcam, porozmawiajcie z Rodzicami … wystarczy kawałek linki … 

2104, 2020
Największa lekcja wf-u online w historii

Już jutro odbędzie się największa lekcja WF-u w historii, na którą zapraszamy! W środę 22 kwietnia o godz. 14:30 naszego czasu, Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” i Fundacja @V4Sport zapraszają na największą lekcję WF-u on-line w historii. Obecny czas jest trudny dla wszystkich, ale nie poddawajmy się! W domu też można być aktywnym i czerpać z tego mnóstwo frajdy :).

2702, 2020
MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM
MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

27 lutego na pływalni miejskiej Rafa w Lęborku odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach mogli brać udział uczniowie urodzeni w roku 2007 i młodsi. Każdy reprezentant szkoły (6 dziewczynek i 6 chłopców) płynął w sztafecie 6x25 m stylem dowolnym oraz dodatkowo 1 raz w stylu indywidualnym.