Strefa sportu

0410, 2022
Miejskie Igrzyska Młodzieży w Szachach Drużynowych
Miejskie Igrzyska Młodzieży w Szachach Drużynowych

We wtorek 4 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku nasi ósmoklasiści – Maja Konczak, Jonatan Jażdżewski, Ksawery Laskowski i Martin Tarkowski wywalczyli tytuł Mistrza Lęborka w Szachach Drużynowych. Tym samym awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się już 7 października.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku.
 

0310, 2022
Ogólnopolski Bieg na 1000 metrów
Ogólnopolski Bieg na 1000 metrów

W poniedziałek 3 października o godz. 18.30 na Stadionie Miejskim odbył się Sprawdzian Biegu na 1000 metrów. Test jest ogólnopolski i w  październiku odbywa się we wszystkich lokalizacjach "Biegam Bo Lubię". W Lęborku wzięło w nim udział 33 uczestników, w tym 12 uczniów Naszej Szkoły...

0110, 2022
XXIII Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym
XXIII Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym

1 października na kortach tenisowych LSTZ „REURN” w Lęborku odbyły się XXIII Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym. Impreza zorganizowana została przez CSiR Lębork i Szkołę Tenisa Smecz. Zawody rozgrywano w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Każdy zespół składał się z dwóch osób. Naszą Szkołę reprezentowali Kacper Walczyński i Pascal Vervelde z klasy 8a, którzy wywalczyli III miejsce.
Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji sportowej.
 

2609, 2022
​ Indywidualne biegi przełajowe o puchar Grand-Prix Lęborka 
​ Indywidualne biegi przełajowe o puchar Grand-Prix Lęborka 

W sobotę, 24 września, w lasku przy Stadionie Miejskim odbył się pierwszy z pięciu biegów zaliczany do klasyfikacji generalnej 27. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2022/2023. Były to rekordowe zawody pod względem liczby uczestników. Na starcie stawiło się aż 377 biegaczy, w tym 7 zawodników Naszej Szkoły...

1909, 2022
Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego w Szachach
Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego w Szachach

W niedzielę 18 września odbyły się II otwarte Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego w Szachach. Brało w nim udział dwóch uczniów naszej szkoły – Ksawery Laskowski i Martin Tarkowski.
Tegorocznym Mistrzem Powiatu Lęborskiego został  Ksawery. Był bezkonkurencyjny, wygrał wszystkie swoje partie. Ksawery od roku trenuje w Klubie Szachowym Magnat. 
Składamy ogromne gratulacje! Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.

2106, 2022
Szkolny Dzień Sportu
Szkolny Dzień Sportu

We wtorek, 21 czerwca 2022 r., odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie zostali podzieleni na 8 drużyn oznaczonych różnymi kolorami. W skład  każdego zespołu weszło 10 uczniów – po jednej osobie z klas I-VIII. Takie mieszane składy pozwoliły na integrację społeczności szkolnej i wspólną, sportową zabawę. Pozostali uczniowie byli kibicami, a część z nich pomagała przy organizacji...

1206, 2022
Turniej szachowy
Turniej szachowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „Copernicus” oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach była organizatorem XXIII Otwartego Szachowego Turnieju o "Puchar Stolema". W turnieju, zorganizowanym w dniu 12 czerwca 2022 r. w Kartuzach, brał udział uczeń naszej szkoły Ksawery Laskowski. Każdy uczestnik miał do rozegrania 7 partii. Po doskonałej grze (5 zwycięstw i 2 remisy) Ksawery zajął 2 miejsce. Był to jego pierwszy start w takim turnieju, a uzyskane punkty rankingowe (1450) zapewniły mu zdobycie IV kategorii szachowej. W turnieju brali udział zawodnicy z Kartuz, Gdyni, Bytowa i Lęborka.
Gratulujemy wspaniałego wyniku Ksaweremu!
 

2705, 2022
Kto z nas lepiej i prędzej
Kto z nas lepiej i prędzej

W piątek 27 maja w Miejskiej Hali Sportowej odbył się, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, konkurs sportowy dla szkół podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 250 dzieci ze wszystkich lęborskich szkół z klas I-III w tym reprezentacja naszej szkoły. Przy licznie zgromadzonej publiczności, uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych i zabawach...

1205, 2022
Piramidy gimnastyczne na WF-ie
Piramidy gimnastyczne na WF-ie

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas 4 - 8 tworzyli różne piramidy gimnastyczne, te prostsze dwu i trzyosobowe, a także próbowali swoich sił w trudniejszych układach – piramidach wieloosobowych. Podczas takich zajęć trzeba wykazać się pomysłowością, aktywnością i kreatywnością. Działając w grupie uczniowie uczą się współpracować, polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać, aby stworzyć wspaniały gimnastyczny pokaz. Jednocześnie  lekcje przynoszą wszystkim mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu. 
Efekt pracy uczniów można zobaczyć w fotorelacji poniżej.

0705, 2022
Zawody strzeleckie 
Zawody strzeleckie 

W dniach 6-7 maja w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie - III Memoriał Patrycji Makowskiej. 
Uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła, trenująca w klubie strzeleckim LOK Lider-Amicus cały czas prezentuje bardzo wysoką formę. W pistolecie sportowym młodziczek Ada stanęła na 3 miejscu podium. W pistolecie pneumatycznym młodziczek zajęła miejsce 5. 
Serdecznie gratulujemy tak dobrych wyników!

3004, 2022
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg piąty
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg piąty

W sobotę 30 kwietnia w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbył się ostatni bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej 26. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022. 
Tym razem w imprezie udział wzięło 170 uczestników w tym 6 uczniów naszej szkoły.
Byli to: Maja Dziedzińska (kl. 1), Zofia Preczewska (kl. 1), Mikołaj Bujel (kl. 1), Alan Springman (kl. 1), Witold Makurat (kl. 2), Juliusz Preczewski (kl. 5)...
 

1304, 2022
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg czwarty
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka – bieg czwarty

W sobotę 9 kwietnia w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku został przeprowadzony czwarty z pięciu biegów zaliczany do 26. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022. 
Mimo zimna, wiatru i momentami padającego deszczu, do rywalizacji przystąpiło 182 dzieci w tym 6 uczniów naszej szkoły...

1104, 2022
Zawody strzeleckie 
Zawody strzeleckie 

W Kartuzach w miniony weekend zakończyły się zawody strzeleckie o Puchar Kaszub. Nasza uczennica Adrianna Pakieła zajęła I miejsce w pistolecie pneumatycznym młodziczek. Ada reprezentuje klub strzelecki LOK Lider-Amicus Lębork. 
Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów sportowych! 
 

0404, 2022
Gala Sportu Powiatu Lęborskiego
Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła została nagrodzona podczas uroczystej Gali Sportu Powiatu Lęborskiego. Uroczystość odbyła się 2 kwietnia w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata". Gratulujemy licznych sukcesów!

0104, 2022
Zajęcia pływania klasa I-III
Zajęcia pływania klasa I-III

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klas młodszych wrócili na basen, aby dalej doskonalić swoje umiejętności pływackie.
Poniżej fotorelacja.

2703, 2022
Zawody strzeleckie
Zawody strzeleckie

W dniach 25 – 27 marca w Siedlcach odbyła się XV edycja ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików”. W zawodach tych udział wzięła uczennica naszej szkoły Adrianna Pakieła, która reprezentuje klub strzelecki LOK Lider-Amicus Lębork.
Adrianna startowała w konkurencji pistolet pneumatyczny młodziczek...