Aktualności z lat 2017 - 2018

2409, 2018
INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH
INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH
W dniu 24.09.2018 r klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę integracyjną do „Pałacu pod Bocianim Gniazdem" w Runowie. Dzieci wzięły udział w zabawach zespołowych przy ognisku, spróbowały swoich sił we wspinaczce i jeździe konnej. Pomimo zmiennych warunków pogodowych dopisywały nam dobre humory. Mieliśmy okazję zwiedzić stajnię i zapoznać się z zamieszkującymi ją końmi. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się miejscowe psiaki, które nie odstępowały ich na krok.
2206, 2018
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Zakończenie Roku Szkolnego -fotorelacja
2006, 2018
WARSZTATY CHEMICZNE
WARSZTATY CHEMICZNE
W poprzednim tygodniu pani Hanna Agatowska poprowadziła warsztaty chemiczne dla uczniów klas I-III. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.
1906, 2018
ŚWIAT ZIÓŁ
ŚWIAT ZIÓŁ
19 czerwca uczennica klasy 5 Weronika Zielińska zabrała kolegów ze swojej klasy na lekcję przyrody w terenie. Zajęcia miały na celu poznanie MOCY ZIÓŁ. Podczas spaceru po wcześniej przygotowanej przez Weronikę, jej rodziców i babcię ścieżce edukacyjnej mieliśmy okazję obejrzeć wybrane i specjalnie oznakowane za pomocą tabliczek zioła. Przy każdej oznakowanej roślinie zatrzymywaliśmy się, a Weronika opowiadała jak nazywa się dana roślina i jakie ma właściwości zdrowotne. Poznaliśmy zioła które mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i wykrztuśne. Oglądaliśmy zioła, które pomagają w gojeniu się ran, poprawiają kondycję włosów i paznokci, są stosowane przy przeziębieniach i zatruciach pokarmowych, zwalczają bakterie i wirusy, wspomagają leczenie cukrzycy i miażdżycy. Na końcu ścieżki czekała na nas miła niespodzianka – mini piknik – podczas, którego degustowaliśmy różnorodne herbatki ziołowe i chlebek z miodem. Następnie Weronika przeprowadziła Quiz podczas, którego dzieci rozpoznawały wcześniej poznane zioła.
1806, 2018
DZIEŃ SPORTU
DZIEŃ SPORTU
Poniedziałek, 18 czerwca, to był w naszej szkole najbardziej sportowy dzień w tym roku szkolnym. Uczniowie zostali podzieleni na 8 drużyn, oznaczonych różnymi kolorami. W skład każdej drużyny weszło 10 uczniów – po jednej osobie z każdej klasy I-VI. Pozostali uczniowie zamienili się w kibiców, a uczniowie klasy VII pomagali w organizacji całego dnia. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta, a konkurencje do łatwych nie zależały. Uczniowie musieli wykazać się m. in. umiejętnością współpracy w grupie przenosząc kubek z wodą na specjalnej tacy; szybkością biegu, tak aby nie zgubić gazety; czy siłą w toczeniu opony. Wszystkie drużyny zostały dziś sklasyfikowane na I miejscu – za walkę fair play i do samego końca. Po rywalizacji drużynowej był czas na rywalizację indywidualną. Uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód. Ta konkurencja wyłoniła „najlepszego sportowca” każdej klasy. Podczas Szkolnego Dnia Sportu odbyły się też 2 pokazy. Pierwszy - treningu piłkarskiego, który poprowadzili trenerzy z klubu Lew Lębork. Drugi - pokazu karate z udziałem klubu Shotokan. Bardzo dziękujemy trenerom i uczestnikom za aktywny udział. Tegoroczny Dzień Sportu połączony został z akcją na rzecz Bartosza Agatowskiego. Nieoceniona była pomoc rodziców, którzy przygotowali w tym dniu wspaniałe ciasta, kupili wodę i soki na kiermasz. Dziękujemy rodzicom, bezpośrednio zaangażowanym w organizację kiermaszu. Przede wszystkim panu Miernikowi za wkład, jaki włożył w przygotowanie tak ogromnej ilości gofrów. Ogromne podziękowania dla ucznia Beniamina Marcisz za pomysł i organizację loterii fantowej. Na koniec odbyła się również licytacja basenu, podarowanego przez panią Mały.
1606, 2018
KONKURS SPORTOWY DLA KLAS I-III „KTO Z NAS LEPIEJ I PRĘDZEJ"
KONKURS SPORTOWY DLA KLAS I-III „KTO Z NAS LEPIEJ I PRĘDZEJ"
W sobotę 16 czerwca w Miejskiej Hali Sportowej odbył się konkurs sportowy dla klas I-III pod hasłem: „Kto z nas lepiej i prędzej”, którego organizatorem było Centrum Sportu i Rekreacji. W zawodach rywalizowały wszystkie szkoły podstawowe z Lęborka, a w tym roku było ich aż 7. W konkurencjach startowali kolejno uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Niektóre z konkurencji to: wyścig z przechodzeniem pod nogami swojej drużyny, skoki przez skakankę, rzuty do celu, slalom z piłką do nogi czy tor przeszkód. Na koniec był bieg z pałeczką sztafetową, w którym wzięły udział dzieci z klas II i III. Nasi podopieczni pokazali, że potrafią walczyć jak prawdziwi sportowcy. Rywalizacja między poszczególnymi szkołami była bardzo zacięta i na 100% swoich możliwości. Podczas zawodów sportowych panował duch walki i zasada fair play, a więc każdy z zawodników był zwycięzcą. Wszystkie szkoły zostały sklasyfikowane na tym samym miejscu – pierwszym. Cała impreza sportowa dostarczyła wszystkim obecnym wiele pozytywnych emocji. Każdy uczestnik otrzymał medal, a szkoła pamiątkowy puchar i dyplom. Ogromne podziękowania składamy panu Jastrzemskiemu, dzięki któremu nasza szkolna reprezentacja otrzymała nowe, piękne koszulki. Uczniowie prezentowali się w nich doskonale. Dziękujemy przybyłym rodzicom za wsparcie i za doping. Gratulujemy naszym sportowcom!   Skład reprezentacji: DZIEWCZĘTA: Julia Pobłocka, Maja Pobłocka, Helena Ratowicz, Hanna Dramczyk, Julia Juchniewicz, Agata wenta, Jagoda Dorywalska, Ewa Grabowska, Maja Guziałowska-Gąska, Iness Jastrzemska, Laura Mielewczyk, Amber Torres, Nicola Bielka, Zuzanna Kumpiń, Gracja Dynysiuk CHŁOPCY: Franciszek Mały, Igor Rebicki, Marcel Cugert, Darius Torres, Paweł Ramczyk, Juliusz Preczewski, Beta Jakub, Grzegorz Dudzik, Olgierd Pepłowski, Dominik Erni, Victor Hrycyk, Franciszek Łaga, Paweł Bąk, Jonatan Jażdżewski, Hubert Pakieła
1506, 2018
ZESPÓŁ KASZUBSKI DLA ZOSI
ZESPÓŁ KASZUBSKI DLA ZOSI
Zespół Kaszubski "Lęborskie Słoneczka" brał udział w pikniku rodzinnym w SP nr 4 połączonym z akcją charytatywną "dla zdrowia i Zosi" .
1406, 2018
Warsztaty kulinarne w … pizzerii
Warsztaty kulinarne w … pizzerii
14 czerwca 2018 r. klasa druga wybrała się do pizzerii ,,Pod Płomykiem” w Lęborku, aby –pod okiem pizzermana – przygotować pyszną pizzę. W ten sposób miały okazję zobaczyć pracę w pizzerii ,,od zaplecza”. Wszystkim smakowały własnoręcznie wykonane pizze.
1406, 2018
DZIEŃ MAMY I TATY
DZIEŃ MAMY I TATY
W czwartek, 14 czerwca 2018r., uczniowie klas pierwszych wystąpili dla swoich Rodziców. Zatańczyli Belgijkę z chustą animacyjną, recytowali wiersze, pięknie śpiewali piosenki i świetnie wykonali skecze. Pod koniec całego występu wszystkie dzieci zaprosiły swoich Rodziców na środek sali. Wszyscy razem zatańczyliśmy „Czekoladę”. Następnie dzieci podarowały swoim Rodzicom własnoręcznie przygotowane, podczas warsztatów w muzeum, prezenty. Po udanym przedstawieniu przyszedł czas na słodki poczęstunek. I tak w przyjemnej atmosferze dzieci wraz z Rodzicami spędziły popołudnie.
1306, 2018
KÓŁKO PRZYRODNICZE
KÓŁKO PRZYRODNICZE
Program kółka przyrodniczego w roku szkolnym 2017-2018 miał na celu rozwijanie zainteresowań światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, wyrabianie umiejętności obserwowania środowiska oraz gromadzenie informacji o nim. Praca na zajęciach dotyczyła czterech żywiołów: Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi. Poruszaliśmy również tematykę dotyczącą odpadów i ochrony środowiska, a także szkodliwości palenia tytoniu. Dochodziliśmy do wiedzy drogą obserwacji, doświadczeń, pomiarów, wnioskowania i uogólniania.
1206, 2018
PARK EWOLUCJI - WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
PARK EWOLUCJI - WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
12 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Parku Ewolucji w Sławutówku. Pod okiem przewodnika podążali edukacyjną ścieżką dinozaurów. Obserwowali jak wyglądał świat człowieka pierwotnego. Następnie udali się do kina prehistorycznego na interaktywne show z wygadanym dinozaurem, po czym wszyscy ruszyli w podwodną podróż morską w technologii 7D. Nie obyło się także bez zajęć plastycznych. Dzieci malowały farbami płaskie odlewy gipsowe dinozaurów, które zabrały ze sobą do domu. Po skończonej pracy, na stolikach czekał na dzieci dwudaniowy obiad. Po krótkim odpoczynku uczniowie ruszyli na ogromny plac zabaw, skorzystały z DinoPociągu, czyli kolejki szynowej oraz odwiedziły jaskiniowe miasteczko, gdzie poruszały się pojazdami Flinstonów. Cała wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.
1206, 2018
2018 - The Element - Earth
2018 - The Element - Earth
W tym roku na V Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Żywioły – Ziemia” wpłynęło ponad 550 prac. Jury obradowało w składzie: Przewodnicząca Jury - Martyna Dramczyk – nauczyciel, amatorka fotografii; MariKa Kołonowicz - fotograf, dziennikarz. Absolwentka ATENEUM Szkoły Wyższej w Gdańsku na kierunku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, założycielka Instagramers Lębork, twórca Pracowni Artystycznej MariKo; Renata Dąbrowska – fotoreprter, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wielokrotna laureatka polskich konkursów fotografii prasowej; Sebastian Góra – fotograf, absolwentem brytyjskiej uczelni Sandwell College HNC Photography. Wyłoniono zwycięzców w kategoriach 6-10 lat:
MIEJSCE I – Jan Raczkowski, SJSP Lębork, MIEJSCE II – Jakub Wróbel, SP nr 28 Gdynia
MIEJSCE III – Emilia Kusz, SP nr 1 Słubice
Wyróżnienia otrzymali:
WYRÓŻNIENIE I – Irmina Frączek, SP nr 24 Toruń,
WYRÓŻNIENIE II – Wiktoria Majcher, MDK Starachowice
WYRÓŻNIENIE III – Dawid Duk, SP nr 5 Chełmża Do wystawy zakwalifikowały się prace autorów: Jagoda Dorywalska, SJSP Lębork; Wiktoria Mielewczyk, SP nr 3 Lębork; Wiktoria Dawidowska, SP nr 3 Lębork; Michał Gromulski, SP nr 3 Lębork; Sabina Zuzanna Ożóg, PSP nr 30 Opole; Lena Grzenkowicz, SP nr 5 Lębork; Julia Fietkiewicz, SJSP Lębork; Jan Raczkowski, SJSP Lębork, Jakub Wróbel, SP nr 28 Gdynia. Wyłoniono zwycięzców w kategoriach 11-14 lat:
MIEJSCE I – Hanna Mróz, MDK Gorzów Wielkopolski
MIEJSCE II – Szymon Łabacki, SP nr 3 Lębork
MIEJSCE III – Aleksandra Filipowicz, SP nr 3 Lębork
Wyróżnienia otrzymali:
WYRÓŻNIENIE I – Mateusz Piątek, SP nr 3 Lębork
WYRÓŻNIENIE II – Patrycja Palej, SP nr 2 Bochnia
WYRÓŻNIENIE III – Alan Klimek, ZS Kępice Do wystawy zakwalifikowały się prace autorów: Adam Dudzik, SP nr 14 Zabrze; Aleksandra Kowol, SP nr 14 Zabrze; Hubert Rolbiecki, SP nr 3 Lębork; Jarosław Marcinek, MDK Lublin; Julia Prystupa, SP nr 3 Lebork; Kordian Okrój, SP nr 3 Lębork; Martyna Rapanowicz, SP nr 3 Lębork; Mateusz Dąbrowski SP nr 14 Zabrze; Natalia Lewandowska, SP nr 3 Lębork; Patryk Wójcik, MDK Gorzów Wielkopolski; Sebastian Mentel, SP Zabrze; Symon Łabacki SP nr 3 Lębork; Martyna Szymańska, SP nr 3 Lębork. Wszystkich uczestnikom konkursu dziękujemy za pracę twórczą i dzielenie się wrażliwością artystyczną. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Galeria zdjęć - na Facebooku szkoły: https://www.facebook.com/pg/Spo%C5%82eczna-J%C4%99zykowa-Szko%C5%82a-Podstawowa-LTO-316203245186192/photos/?tab=album&album_id=1120099728129869
1106, 2018
BASZTA NR 24 ZDOBYTA !
BASZTA NR 24 ZDOBYTA !
5 czerwca 2018 r. uczniowie klas pierwszych, w ramach lekcji języka kaszubskiego, wybrali się na zajęcia muzealne do Baszty Nr 24 w Lęborku. Dzieci pod kierunkiem przewodnika poznały zasoby baszty, czyli ekspozycję o tematyce militarnej. Była to m.in.rekonstrukcja starej broni, uzbrojenia oraz elementy starodawnej techniki obronnej. Taka forma zajęć bardzo się uczniom podobała.