Aktualności z lat 2016 - 2017

2306, 2017
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca 2017 roku odbyły się uroczyste apele z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów wszystkich klas. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i wychowawcami. W obecności Pani Dyrektor, Prezasa LTO oraz licznie zgromadzonych Rodziców, Opiekunów i Dziadków najzdolniejsi i najpilniejsi uczniowie z klas I-VI zostali uroczyście wyróżnieni. Podczas apelu podziękowania kierowane były do uczniów, rodziców jak również do nauczycieli i pracowników szkoły.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy wraz z uczniami udali się do sal lekcyjnych, aby rozdać pozostałe świadectwa. Wszyscy z uśmiechami na twarzy opuścili mury szkoły udając się na długo wyczekiwany, dwumiesięczny odpoczynek.  

2106, 2017
ENGLISH STATION
ENGLISH STATION
21.06.2017 o godz. 14:00 ze stacji SJSP English Station wyruszył w niezwykłą podróż do Krainy Bajek Angielskich pociąg „SJSP EXPRESS”. Podczas podróży pasażerowie świetnie się bawili z bohaterami bajek „The fourth Pig” („Świnka czwarta” na motywach „Trzy świnki”), „The truth about Little Red Riding Hood” („Prawda o Czerwonym Kapturku) i „Goldilocks & the Three Bears” (Złotowłosa i 3 Niedźwiedzie). Na stacjach czas umilali trubadurzy królewscy: Olgierd Pepłowski, Igor Konieczny i Mikołaj Morawiak. Pociągiem kierowali konduktorzy: Amelia Kowalska i Wiktoria Sałata, które prowadziły całą imprezę.
Zapraszamy wszystkich w podróż za rok. Do zobaczenia !
2106, 2017
OD SZKICU DO OBRAZU - ARTYSTA ROKU
OD SZKICU DO OBRAZU - ARTYSTA ROKU
Uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w projekcje i zarazem konkursie pod hasłem ,,Artysta Roku". Prace plastyczne uczniowie klas starszych wykonywali przez 3 godziny lekcyjne. Interesująca dla uczniów była technika malarska na płótnie. Obrazy powstawały inspirowane przede wszystkim tematyką marynistyczną i florystyczną. Zadanie plastyczne było emocjonujące dla uczniów ze względu na podjęcie wyzwania stania się artystą malarzem i zarazem wykonania dzieła dla szczytnego celu. Dzieci wspaniałomyślnie zdecydowały, że prace przekażą na cel charytatywny - aukcję Bożonarodzeniową na rzecz chorych dzieci. Za wielkie, pełne współczucia i gorące serce dziękujemy! Rodzicom natomiast gratulujemy wychowania wspaniałych młodych ludzi, rozumiejących potrzeby osób chorych, cierpiących, wymagających wsparcia i pomocy. 
2106, 2017
OWOCOWO - ODLOTOWO
OWOCOWO - ODLOTOWO
Zajęcia kulinarne w klasie VI ;)
2006, 2017
WYCIECZKA KLAS III DO DRZEWINY
WYCIECZKA KLAS III DO DRZEWINY
20 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Drzewiny. Na miejscu czekała na nich wykwalifikowana kadra BTA KOMPAS. Dzieci uczestniczyły w programie integracyjnym „Klasyczny Team Building”. Wszystkie zadania były bardzo ciekawe i wymagały od trzecioklasistów zwinności oraz umiejętności współpracy w grupie:
Pajęczynka - Między drzewami rozpięta jest "pajęczyna" z linek, grupa musi przejść przez tą pajęczynę tak, że przez jedno oczko może przejść tylko jedna osoba z grupy. Oczka są bardzo małe. Zadanie wymagające współdziałania w grupie.
Ślepcy - Część grupy zakłada na oczy opaski i musi przy pomocy podpowiedzi od pozostałych ułożyć z liny określony kształt lub napis. Zadanie pozwala rozwijać komunikację w grupie.
Ładunek wybuchowy - Zespół, utrzymując w pionie drąg za pomocą systemu linek, musi przetransportować znajdujące się na nim jajko do mety. Zadanie wymaga dużo opanowania i bardzo dobrej komunikacji.
Tratwa - Grupa musi przez określony czas utrzymać się na bardzo ograniczonej powierzchni, np. jak najwięcej osób na jak najmniejszej ilości skrzynek. Zadanie przełamujące bariery i usprawniające komunikację w grupie.
Trucizna - Grupa przy pomocy systemu lin i chwytaków musi zneutralizować truciznę poprzez odpowiednie przemieszczanie przedmiotów. Zadanie kładzie nacisk na współpracę w grupie.
Ślepiec - Uczestnicy zabawy dobierają się parami. Jedna z osób zamyka oczy i daje się prowadzić swojemu partnerowi po terenie trzymając go jedynie za 1 palec. Zadaniem przewodnika jest zapewnienie partnerowi poczucia bezpieczeństwa oraz "pokazanie" szczególnie interesujących rzeczy, miejsc. Uruchamiają się tu zmysły dotyku, słuchu, węchu.
Archimedes - Grupa mając do dyspozycji kubki i miski musi wydostać z hydraulicznej tuby piłeczkę. Jest jeden problem - tuba jest dziurawa. Tylko determinacja grupy pomoże w wykonaniu zadania.
Sprawnościowy tor przeszkód - Na uczestników czeka prawdziwa przeprawa przez rozmaite przeszkody i utrudnienia. Bieg na czas.
Dzieci aktywnie spędziły czas, po czym wspólnie przy ognisku piekły kiełbaski. Cały dzień spędzony na świeżym powietrzu upłynął w miłej atmosferze.
1906, 2017
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „SPORT I JA”
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „SPORT I JA”

Na II Szkolny Konkurs Plastyczny o tematyce sportowej, którego hasło na ten rok to „Sport i ja” wpłynęły 42 prace. Celem konkursu było rozwijanie talentów plastycznych i wyobraźni twórczej uczniów, promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:
Klasy I-III:

 1. Jagoda Dorywalska (kl. I)

 2. Iness Jastrzemska (kl. II a)

 3. Lena Białoskórska (kl. II b)

 4. Nicola Bielka (kl. II b)

 5. Jonatan Jażdżewski (kl. II b)

 6. Dorota Mielewczyk (kl. II b)

 7. Laura Oszmaniec (kl. II b)

 8. Olga Janusz (kl. III a)

Klasy IV-VI:

 1. Michalina Jażdżewska (kl. V a)

 2. Wiktoria Sałata (kl. VI)

WYRÓŻNIENIA zdobyli:

 1. Natalia Brzozowska (III b)

 2. Amelia Konopacka (III b)

 3. Lena Kunkel (III b)

 4. Kaja Lidzbarska (III b)

 5. Radosław Wenta (III b)

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za trud włożony w wykonanie prac, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.  

1906, 2017
SZKOLNY DZIEŃ SPORTU
SZKOLNY DZIEŃ SPORTU
Poniedziałek, 19 czerwca, był dniem, w którym cała szkoła zamieniła się w arenę sportową, ubrani na sportowo uczniowie w zawodników, a nauczyciele w sędziów. Już z samego rana uczniowie klas starszych przystąpili do rywalizacji w rozgrywkach koszykarskich. Zwycięzcami w turnieju „Koszykarskie Trójki” była drużyna T"eam Pulpeciki" w składzie: Mikołaj Morawiak, Jakub Pohl i Wiktor Pohl. Miejsce II zajął zespół „Dzikie Robaczki” w składzie: Paweł Bielka, Mikołaj Lis, Tymoteusz Łaga. Miejsce III wywalczyła drużyna „100%” w składzie: Dawid Jezierski, Igor Konieczny i Evert Vervelde. Konkurs sportowy „Koszykarskie wsady” wygrał Igor Konieczny. Następnie na szkolnym boisku odbył się festyn sportowy dla wszystkich uczniów. Każdy z uczestników sam wybierał ilość i kolejność stacji, w których brał udział. Na każdym stanowisku zdobywano punkty i pieczątki, a na tych uczniów, którym udało się przejść wszystkich 14 konkurencji czekało losowanie nagród. Niektóre z konkurencji to m. in.: bieg kelnera, piłkowa przekładanka, skoki zająca, mocne nogi, turbokozak czy karniaki. Wyłoniono również najlepszych sportowców wśród dziewcząt i chłopców Szkolnego Dnia Sportu 2017 roku, a zostali nimi w klasach I-III Hanna Rutecka i Paweł Bąk, a w klasach IV-VI Weronika Zielińska i Beniamin Marcisz. Podczas tegorocznego Dnia Sportu miał miejsce mecz w zbijaka, w którym uczniowie rywalizowali ze swoimi nauczycielami. Uczniowie wystawili 2 drużyny. Każda składała się z 11 uczniów (po 1 uczniu z klas I-V oraz 3 uczniów z klasy VI). Nauczyciele grali w 10-tkę. Rozegrano 2 połowy, każda trwała 10 minut. Mecz dostarczył wszystkim wielu sportowych wrażeń i emocji. Walka była bardzo zacięta. Lepsi okazali się nauczyciele, wygrywając z obydwiema uczniowskimi drużynami. Duże brawa należą się wszystkim zawodnikom – tym młodszym i tym starszym, którzy grali w meczu, bo dali z siebie 100%. Na koniec szkolnej imprezy sportowej uczniowie mieli też możliwości, aby spróbować swoich sił w pojedynku jeden na jeden z trenerem piłki nożnej p. Łukaszem Świątkiem. Tego dnia towarzyszyła nam wspaniała atmosfera sportowa, a także przeświadczenie, że ruch to zdrowie i warto czas wolny spędzać aktywnie, szczególnie, gdy świeci piękne słońce, tak jak dziś!
1906, 2017
SZKOLNY KONKURS „STOP PRZEMOCY I AGRESJI”
SZKOLNY KONKURS „STOP PRZEMOCY I AGRESJI”
Laureatami szkolnego konkursu "Stop przemocy i agresji" zostali:
I miejsce - Olgierd Pepłowski (klasa I)
I miejsce - Lena Kunkel (klasa III b)
II miejsce - Nikolas Smentoch (klasa I)
II miejsce - Michał Gniedziejko (klasa I)
III miejsce - Kacper Bobber (klasa III b)
III miejsce - Adrianna Pakieła (klasa III b)
III miejsce - Amelia Konopacka (klasa IIIb)
Gratulujemy!
1406, 2017
PIERWSZAKI U ,,JĘDRUSIA” W SŁAJSZEWIE
PIERWSZAKI U ,,JĘDRUSIA” W SŁAJSZEWIE
W środę, 14 czerwca 2017 r., pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Jędruś” w Słajszewie, aby przyjemnie spędzić czas na wspólnych grach i zabawach klasowych na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję skorzystać z dużego placu zabaw i boiska. Bryczką wybrały się nad morze, gdzie również wspólnie się bawiły. Pobyt na plaży spowodował, że z apetytem zjadły pyszny, domowy obiadek. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci.
1406, 2017
WYCIECZKA KLASY II DO NOWĘCINA I SARBSKA
WYCIECZKA KLASY II DO NOWĘCINA I SARBSKA
Dnia 14 czerwca klasa IIb wybrała się na wycieczkę. Uczniowie spędzili czas na doskonałej zabawie w nowęcińskiej stadninie - jedżąc konno, bryczką, dokarmiając zwierzęta, i bawiąc się wspólnie na placu zabaw. Czas umiliły im pyszne kiełbaski i napoje. Drugą część dnia dzieci spędziły na zwiedzaniu Seaparku w Sarbsku i oglądaniu zachwycających pokazów z udziałem uchatek i fok.
1306, 2017
EKO - ARCHEO
EKO - ARCHEO
Dzisiaj uczniowie klas I, II i III w ramach Dni Techniki, które zakończyły się w zeszłym tygodniu w Lęborku, bawili się w archeologów. Sześć zespołów miało za zadanie wykonanie dinozaurów na podstawie wzorów, które mieli na kartkach. Swoje projekty wykonali przy użyciu rolek po papierach i ręcznikach toaletowych. Każda drużyna miała inny pomysł na przedstawienie swojego dinozaura. Wszystkie prace były oryginalne i ciekawie zrobione. Podczas tych zajęć przypomnieliśmy sobie znaczenie słowa archeologia i archeolog, i byliśmy przy tym EKO.
1206, 2017
LIGA PŁYWACKA
LIGA PŁYWACKA

 

W sobotę 10 czerwca na pływalni miejskiej w Lęborku odbyły się kolejne zawody z cyklu Liga Pływacka. Zawody rozgrywano w 8 kategoriach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002 i starsi. Zawodnicy ścigali się dwoma stylami – stylem grzbietowym (tzw. grzbietem) i stylem klasycznym (tzw. żabką). Najmłodsi rywalizowali na dystansie 25 m. Dzieci z rocznika 2007 na dystansie dwukrotnie dłuższym - 50 m stylem. Zawodnicy urodzeni w roku 2006 i starsi musieli pokonać dystans 100 m.

 

Dziewięcioro uczniów Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej brało udział w tych zawodach.

 

W stylu grzbietowym Victor Hrycyk nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal, a tuż za nim, przegrywając tylko o setne sekundy, przypłynął Hubert Pakieła. Płynąc również grzbietem Liwia Wierzbicka zajęła miejsce III. W stylu klasycznym na podium ponownie stanął Victor, zajmując miejsce III.

 

Liwia Wierzbicka, Hubert Pakieła i Beniamin Marcisz płynąc stylem klasycznym „otarli się” o miejsce na podium, zdobywając bardzo dobre IV miejsca.

 

Pozostali zawodnicy mogą również zaliczyć swoje starty do udanych, ponieważ każdy z nich poprawił swoje dotychczasowe wyniki.

 

Najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Gratulujemy naszym uczniom udanego występu na zawodach i życzymy kolejnych pływackich sukcesów.

 

1006, 2017
,,LĘBORSKIE SŁONECZKA” na XX Międzynarodowym Festiwalu w Bratysławie
,,LĘBORSKIE SŁONECZKA” na XX Międzynarodowym Festiwalu w Bratysławie
W dniach 8-12 czerwca 2017 r. nasi uczniowie z zespołu tanecznego ,,Lęborskie Słoneczka” uczestniczyli w imprezach kulturalnych towarzyszących 20.Międzynarodowemu Festiwalowi Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Bratysławie. Mieli oni okazję zaprezentować widowisko muzyczne ,,Kaszuby- moja mała ojczyzna”, przygotowane na te okazję we współpracy z zespołem wokalnym ,,Frantówka” z Lęborka. Całościowy program pobytu w stolicy Słowacji obejmował nie tylko koncert finałowy,ale wiele innych atrakcji. Były to: oficjalne powitanie zespołów połączone z krótką muzyczną prezentacją,zwiedzanie wystawy z okazji 20.lecia festiwalu , koncert w Karlovickim Centrum Kultury, sesja zdjęciowa przed kościołem św.Jana z Mathy, udział w barwnym korowodzie w centrum miasta z tańcem,śpiewem i muzyką,spotkanie z prezydentem Bratysławy, koncert na otwarcie festiwalu w centrum miasta,zwiedzanie ciekawych miejsc w Bratysławie,udział w imprezie ,,Folklor na wsi” - koncert na scenie amfiteatru w Senec pod Bratysławą,spotkanie integracyjne z wszystkimi zespołami –prezentacja jednego tańca w formie zabawy, rejs łodzią do ruin zamku Devin i zbiegu Dunaju i Morawy,koncert finałowy na scenie głównej na Starym Mieście,niedzielny koncert w polskim kościółku,spotkanie z przedstawicielami Polonii Słowackiej,spotkanie z zespołem Ĉeĉinka z Bratysławy. A zatem działo się bardzo,badzo dużo! Trzeba przyznać,że nasi tancerze zaprezentowali naprawdę wspaniale podczas wszystkich koncertów nasz kraj,a w szczególności region i miasto. Możemy być dumni z naszych uczniów. Szczerze gratulujemy!
0806, 2017
DZIAŁAMY NA ZMYSŁY
DZIAŁAMY NA ZMYSŁY
Dnia 8 czerwca odwiedziliśmy salę "Kolorowa Planeta - Sala doświadczania świata". Dzieci doskonale się bawiły, stymulując jednocześnie zmysły dotykiem, muzyką, efektami świetlnymi i łagodnymi wibracjami.
0606, 2017
WIZYTA DIETETYKA
WIZYTA DIETETYKA
Uczniowie klas IV - VI wzięli dziś udział w zajęciach prowadzonych przez dietetyk, panią Jolantę Kozłowską - specjalistę żywienia i dietetyki.
0606, 2017
TRZECIOKLASIŚCI W POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ
TRZECIOKLASIŚCI W POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ
6 czerwca uczniowie klas III wybrali się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Koncert Edukacyjny „Antonio Vivaldi – 4 pory roku dla dzieci. Lato”. Stanowił on swoistą pogadankę o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych, prowokując słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie. Nasi podopieczni byli pod ogromnym wrażeniem. Na zakończenie wykonawcy przygotowali dla wszystkich widzów zagadki związane z muzyką i instrumentami muzycznymi, sprawdzając tym samym czy uważali podczas koncertu. Wybrane dzieci po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymały nagrody rzeczowe. Wśród nich był także uczeń naszej szkoły – Gratulujemy!. Na zakończenie wszyscy razem zatańczyliśmy taniec „Kaczuchy” i w wyśmienitych nastrojach opuściliśmy salę koncertową.