Aktualności z lat 2018 - 2019

0207, 2019
Egzamin ósmoklasisty 2019 - znamy wyniki
Egzamin ósmoklasisty 2019 - znamy wyniki
Wyniki naszych uczniów z większości przedmiotów były wyższe od średniej krajowej. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, średnia za rozwiązanie zadań z języka polskiego w Polsce wyniosła 63 procent a w naszej szkole 73 procent. Z matematyki uczniowie SJSP zdobyli średnio 59 procent punktów, średnia krajowa jest o 14 procent niższa. Z języka angielskiego, nasi uczniowie zdobyli średnio 79 procent punktów – średnia krajowa wyniosła 59 procent. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów !
0207, 2019
300 plus dla ucznia
300 plus dla ucznia
Drodzy rodzice i opiekunowie, pamiętajcie: "Nowe 300 plus dla ucznia. Przed rokiem szkolnym znów będzie 300 zł na każdego ucznia". Wiecej informacji na stronie:
2506, 2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019 roku odbył się uroczysty apel z programem artystycznym. Cała społeczność szkolna świetnie bawiła się oglądając skecz „Szkoła na wesoło” zaprezentowany przez drugoklasistów. Następnie Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, pokazując prezentację zawierającą najważniejsze informacje z życia szkoły. Najzdolniejsi i najpilniejsi uczniowie z klas I-VIII zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody książkowe. Podczas uroczystości ogromne podziękowania kierowane były nie tylko do uczniów, ale również do nauczycieli, pracowników szkoły, a w szczególności do Rodziców, którzy bardzo angażowali się w życie klasy i szkoły. Nie obyło się także bez chwili wzruszenia, kiedy ósmoklasiści po raz ostatni wystąpili w komplecie na scenie SJSP. Po raz drugi w naszej szkole Rada Pedagogiczna przyznała nagrodę Primus Inter Pares. Statuetkę zdobył Mikołaj Morawiak, uczeń, który przez 5 lat edukacji odniósł wiele sukcesów. Średnia ocen z klasyfikacji końcowej ósmoklasisty to 4,83. Zachowanie: bardzo dobre. Szczególne osiągnięcia Mikołaja:

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,

-Laureat Ligi Matematycznej,

- Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea,

- Finalista w Wojewódzkim Konkursie z Fizyki,

- Laureat w Konkursie z Języka Angielskiego Galileo,

- Wyróżnienie – Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego Pionier.

Kiedy zadzwonił ostatni dzwonek, wychowawcy wraz z uczniami udali się do swoich sal lekcyjnych. Następnie wszyscy z uśmiechami na twarzy opuścili mury szkoły udając się wymarzony wypoczynek. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji 

2406, 2019
,,Mali Komandosi" w Grąbkowie
,,Mali Komandosi" w Grąbkowie

17 czerwca klasa trzecia pojechała do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie, aby przeżyć super przygodę, wcielając się w role małych komandosów. W programie imprezy znalazły się: park linowy, tor przeszkód, strzelnica, przeprawa tratwą, ściana wspinaczkowa i maskowanie. Była to survivalowa wyprawa po leśnych bezdrożach, podczas której Robin Hood uczył jak być dzielnym i samodzielnym. Dzieci nauczyły się tropić zwierzęta, rozpalać ognisko bez zapałek, budować leśne schronienie, odnaleźć drogę, opatrzyć zranionego kolegę, zamaskować i ukryć się, przeprawić się po linie. Dowiedziały się jak przetrwać bez telefonu, a nawet przekazać ważną wiadomość tajnym alfabetem. Poznały, co to kompas, mapa i strony świata. Przekonały się, że po tej leśnej przygodzie nawet najczarniejszą nocą las nie jest już tak straszny. Było tez ognisko z kiełbaskami i dmuchańce. Każdy Dzielny Samodzielny otrzymał Certyfikat Dzielności. To była super wyprawa na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.

 

 

1806, 2019
Spotkanie z doradcą ds. żywienia i suplementacji
Spotkanie z doradcą ds. żywienia i suplementacji

Dnia 17.06.2019r. w SJSP odbyło się spotkanie z p. Mateusz Neumann – doradcą ds. żywienia i suplementacji. Pan Mateusz zapoznał uczniów klasy I – IV i V - VIII z prawidłowym żywieniem, odpowiednim nawadnianiu organizmu, właściwym i wartościowym dobieraniem składników żywnościowych. Szczególnie zwrócił uwagę na produkty bogate w witaminy i minerały oraz zdrowe śniadania. Uczniowie uważnie słuchali wykładu połączonego z prezentacją. W ostatniej części spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań.

1806, 2019
„WIELKA MAPA POLSKI” – ogólnopolska wymiana pocztówkowa
„WIELKA MAPA POLSKI” – ogólnopolska wymiana pocztówkowa
Klasa II A wraz z wychowawcą bierze udział w akcji „WIELKA MAPA POLSKI”. Skierowana jest ona do nauczycieli oraz uczniów klas 1-3 i ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową. Nawiązaliśmy kontakty z innymi szkołami i uczniami, napisaliśmy pozdrowienia ze swojej miejscowości, adresowaliśmy kartki pocztowe, a także poznaliśmy różne zakątki Polski dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez wydawnictwo WSiP. Wysłaliśmy kartki do szkół partnerskich. Być może otrzymamy wielką mapę Polski i będziemy na niej zaznaczać z jakich miejscowości pozdrawiają nas inni uczniowie. Otrzymaliśmy już pierwsze kartki. Na dalsze czekamy z niecierpliwością, w tym także od wydawnictwa WSiP ze stolicy. Klasa II A z wychowawcą
1806, 2019
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZN „STOP AGRESJI I PRZEMOCY” ROZSTRZYGNIĘTY
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZN „STOP AGRESJI I PRZEMOCY” ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 18.06.2019 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty szkolny konkurs pt.  „ Stop przemocy i agresji”. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczniów oraz uświadamianie zagrożeń wynikających ze stosowania agresji i przemocy.

Jury konkursu w osobach: pani Aneta Cichowlas, pani Bożena Siuta, pani Katarzyna Kunkel oraz uczniowie: Nadia Klawikowska, Kalina Szulc.

Wszystkie plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Podczas apelu nagrodzeniu uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wyniki konkursu:

KLASY I- III I MIEJSCE –Gracjan Kwapiński klasa III II MIEJSCE – Patryk Brzozowski klasa I b III MIEJSCE – Jagoda Dorywalska klasa III   WYRÓŻNIENIE : Kacper Wiśniewski klasa III Stanisław Balcerzyk klasa I b Marcel Cygert klasa II b    

1806, 2019
Pełna miska dla schroniska - podsumowanie akcji
Pełna miska dla schroniska - podsumowanie akcji

Dnia 18.06.2019 r. przedstawiciele S.U. Kalina Szulc, Jagoda Dorywalska i Jakub Beta wraz z nauczycielami przekazali opiekunowi schroniska p. Tatianie Twardziak karmę oraz pozostałe rzeczy dla psów i kotów.

Pani Tamara oprowadziła uczniów po schronisku, opowiedziała o swojej pracy i opiece nad zwierzętami. Dzieci były poruszone losem bezdomnych zwierząt. Chętnie zadawały pytania i obiecały wspierać podobne akcje.

Przekazano:

- 56 kg karmy suchej,

- 27 kg karmy mokrej,

- kilkanaście ręczników, poduszek oraz koce,

- zabawki i inne akcesoria.

1706, 2019
WYJAZD ROWEROWY KLASY IV B
WYJAZD ROWEROWY KLASY IV B

W piątkowe popołudnie, 14 czerwca, uczniowie klasy IV b wraz z rodzicami i wychowawcą, wyruszyli rowerami nad jezioro Lubowidzkie. Na miejscu czekał na wszystkich wspaniały piknik, czyli kiełbaski z grilla, różne słodkości i napoje. Świetna pogoda sprzyjała wspólnym rozmowom, zabawie i kąpieli w jeziorze. Był to już drugi rowerowy wyjazd klasy IV b i wszyscy zgodnie stwierdzili, że na pewno nie ostatni!

Bardzo dziękujemy panu Bąk, który zadbał o bezpieczeństwo naszych małych rowerzystów, zaopatrując ich w kamizelki, odblaski oraz oświetlenie do roweru. Wychowawca składa ogromne podziękowania wszystkim Rodzicom, zarówno tym, którzy jechali rowerami ze swoimi dziećmi jak i tym, którzy na miejscu przygotowali wspaniały poczęstunek.

 

1706, 2019
KONKURS SPORTOWY DLA KLAS I-III „ KTO Z NAS LEPIEJ I PRĘDZEJ ”
KONKURS SPORTOWY DLA KLAS I-III „ KTO Z NAS LEPIEJ I PRĘDZEJ ”

W minioną sobotę, 15 czerwca, w Miejskiej Hali Sportowej odbył się konkurs sportowy dla klas I-III pod hasłem: „ Kto z nas lepiej i prędzej ”. W zawodach wystartowały wszystkie szkoły podstawowe z Lęborka. Uczniowie z roczników 2011, 2010 i 2009 kolejno pokazali swoje umiejętności, biorąc udział w konkurencjach sportowych. Całemu spotkaniu towarzyszył doping ze strony Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy zawodnicy starali się jak najlepiej wykonać wyznaczone zadanie, a przy tym świetnie się bawili. Nie było wygranych, ani przegranych. W efekcie końcowym wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a każda szkoła pamiątkowy puchar i dyplom. Organizatorem konkursu było Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Skład reprezentacji:

DZIEWCZĘTA: Estrich Karolina, Marmaj Ewa, Kulik Aleksandra, Pospieszna Sonia, Władyka Blanka, Pobłocka Julia, Pobłocka Maja, Ratowicz Helena, Wenta Agata, Wierzbicka Pola, Jastrzemska Iness, Bielka Nicola, Kumpiń Zuzanna, Mrosewska Zofia, Wierzbicka Liwia

CHŁOPCY: Beta Tomasz, Brzozowski Patryk, Miotk Radosław, Rebicki Igor, Cygert Marcel, Eikman Antoni, Ramczyk Paweł, Jakub Beta, Pepłowski Olgierd, Erni Dominik, Mrozewski Marcjan, Vervelde Pascal, Bąk Paweł    

1706, 2019
Występ kaszubski w Mostach
Występ kaszubski w Mostach

16 czerwca 2019 r. nasz szkolny zespół taneczny ,,Lęborskie Słoneczka” miał okazję wystąpić na letniej scenie w Mostach w ramach festynu z okazji Jubileuszu 25-lecia Parafii Św. Brata Alberta. Dzieci pięknie zaprezentowały folklor kaszubski w zabawach, śpiewie i tańcu.

1706, 2019
Kółko plastyczne klas I-III
Kółko plastyczne klas I-III
W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas młodszych mogli rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne w ramach dodatkowych zajęć plastycznych. Dzieci uczęszczały bardzo chętnie na kółko plastyczne i z zaangażowaniem wykonywały ciekawe prace, wykorzystując poznawane techniki plastyczne.
1706, 2019
Wycieczka do Warszawy klasy VA
Wycieczka do Warszawy klasy VA

W tym roku szkolnym klasa Va miała przyjemność zwiedzić niektóre zakątki Warszawy.

Łazienki warszawskie bardzo przypadły dzieciom do gustu, ich tajemnice i historia, o której opowiadała nam pani przewodnik. Krakowskie przedmieście, zamek, starówka, Pomnik Nieznanego żołnierza, pałac prezydencki, pomnik syrenki i najbardziej oczekiwany Stadion Narodowy to niezapomniane wrażenia, które z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci.

1406, 2019
GALA FINAŁOWA VII Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Kaszuby jak malowane”
GALA FINAŁOWA VII Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Kaszuby jak malowane”

11 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się Gala Finałowa VII Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Kaszuby jak malowane” połączona z wystawą pokonkursową. W ,,kaszubski” nastrój laureatów konkursu, ich opiekunów oraz gości wprowadził występ naszego zespołu kaszubskiego ,,Lęborskie Słoneczka”. Uczestnicy nagrodzeni w konkursie mieli okazję odebrać dyplomy i nagrody z rąk przedstawicieli jury, p. Beaty Synowiec i p. Reginy Szczupaczyńskiej. Na zakończenie wszyscy podziwiali piękne prace wykonane przez dzieci.