Aktualności z lat 2013 - 2014

2906, 2014
STOP PRZEMOCY I AGRESJI
STOP PRZEMOCY I AGRESJI
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, po raz trzeci odbył się apel profilaktyczny „Stop przemocy i agresji”. Dla społeczności uczniowskiej było to wydarzenie ważne, mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na przemoc, o której słyszy się nieomal codziennie w polskich szkołach.  Uczniowie w ciekawy i interesujący sposób przekonali się, że nie warto być agresywnym i używać przemocy wobec siebie. Prezentacja zachęcała do unikania konfliktów i pokojowego rozwiązywania napięć.  Dzięki przekazanym treściom wzrosła świadomość na temat źródeł, przyczyn i skutków zachowań agresywnych. Uczniowie biorący udział w apelu to: Dominika Estrich, Amelia Gołębiowska, Sebastian Kreft, Zachariasz Jażdżewski, Vanessa Markowicz, Cezary Cużytek, Beniamin Marcisz, Jakub Pohl, Mikołaj Morawiak, Patryk Majcherski. W związku ze zbliżającymi się wakacjami pedagog wraz z samorządem uczniowskim przekazali uczniom klasy Ia, Ib, IIa, IIb książeczki na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Na korytarzu szkolnym można było podziwiać prace uczniów, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Stop przemocy i agresji”. 
Lista uczniów nagrodzonych uczniów: I miejsce - Weronika Zielińska (kl.Ib) II miejsce - Iga Kutkowska (kl.Ib) III miejsce - Wiktoria Sałata (kl.III) i Milana Van Luijk (kl.Ib) Wyróżnienia: Amelia Kowalska (kl.III) i Zuzanna Suda (kl.Ib)
2706, 2014
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
 Długo wyczekiwana uroczystość – zakończenie roku szkolnego jest chyba dla wszystkich uczniów najpiękniejszą chwilą, szczególnie dla tych, którzy po całym roku pracy i wysiłku dostępują zasłużonego odpoczynku oraz ich ciężka praca została wyróżniona i nagrodzona. Tak było dzisiaj. Tradycyjnie już wszystkie dzieci, grono pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor uroczyście dziękowali za kończący się rok szkolny. Duże podziękowania kierowane były również do Rodziców, którzy swoim wsparciem i wielkim zaangażowaniem bardzo pomagali wychowawcom klas.   Na progu tegorocznych wakacji życzymy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom dobrego i radosnego wypoczynku, który będzie miłym wspomnieniem, samych słonecznych i pięknych dni, a także, aby wszyscy z wakacji wrócili wypoczęci, szczęśliwi i ładnie opaleni z nowymi siłami, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!
2606, 2014
ŻEGNAJ TRZECIA KLASO!
ŻEGNAJ TRZECIA KLASO!
Dzisiaj w bardzo uroczystej atmosferze odbyło się pożegnanie uczniów klasy III, którzy ukończyli I etap edukacyjny. Klasy drugie przygotowały krótkie przedstawienie, w którym to trzecioklasiści musieli wziąć aktywnie udział. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów, dzięki którym wszyscy sprawdzili i ocenili, czy uczniowie są gotowi ruszyć w dalszą drogę. Klasa trzecia wraz z wychowawcą – p. Alicją Preczewską, otrzymała wspaniały prezent – album ze swoimi zdjęciami z okresu trzyletniej edukacji wczesnoszkolnej. Bardzo ważnym momentem uroczystości było oficjalne przekazanie klasy w ręce nowej wychowawczyni - Pani Wioletty Duwe. Uczniowie wraz z wychowawcą poszli zobaczyć swoją nową klasę, w której już we wrześniu rozpoczną naukę.   Wszystkim Trzecioklasistom życzymy: wytrwałości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych obowiązków, spełnienia marzeń, sukcesów w nauce oraz radości ze zdobywanej wiedzy! A także szybkich jak wiatr, sypkich jak piach, gorących jak słońce wakacyjnych przygód.
2506, 2014
BAZA OBOZOWA "RÓŻA WIATRÓW" W SZKLANEJ HUCIE
BAZA OBOZOWA "RÓŻA WIATRÓW" W SZKLANEJ HUCIE
Dnia 16 czerwca klasa IIa wyjechała na trzydniowy biwak do Stanicy Harcerskiej w Szklanej Hucie. Baza Obozowa "Róża Wiatrów" położona jest nad morzem pomiędzy miejscowościami Choczewo, Lubiatwo, Białogóra. Od Lęborka dzieli bazę koło 38 km. Po dotarciu na miejsce dzieci zapoznały się z zasadami panującymi na terenie obozowiska harcerskiego i wyruszyły na spacer do lasu i nad morze. W czasie wędrówek "dzielne zuchy" poznały tajemnice okolicznych lasów. Odwiedziły "Źródełko miłości" i szukały ukrytych głęboko w ziemi skarbów. Na terenie Szklanej Huty odnaleźć można liczne odłamki szkła pochodzącego z istniejącej tam niegdyś huty szkła. Dzieci poznawały także elementy sztuki przetrwania. Uczyły się jak rozpalać ogień, zaparzyć rozgrzewającą herbatę z pędów sosny, a nawet, w jaki sposób przygotować pochodnię rozświetlającą mrok. Podróżnicy dowiedzieli się, które z darów lasu nadają się do jedzenia, a na jakie należy uważać, w jaki sposób można stać się niewidocznym dzięki wyjątkowym, kamuflującym roślinom oraz jak odnaleźć się w nieznanym terenie. Każda wyprawa do lasu była nową przygodą. Drugi dzień również pełen był niesamowitych atrakcji. Dzieci strzelały z łuku i wiatrówki, wspinały się, pod czujnym okiem instruktora, na wieżę ze skrzynek, którą najpierw same musiały zbudować. Wieczorem uczniowie wybrali się nad morze podziwiać zachodzące słońce. Niestety „wszystko, co dobre szybko się kończy”. Ostatniego dnia dzieci pożegnały się z morzem, lasem i Kwatermistrzem Stanicy. Nikomu nie chciało się wyjeżdżać z tego niesamowitego miejsca położonego w samym środku lasu.
2406, 2014
PROJEKT „LĘBORK - MOJE MIASTO”
PROJEKT „LĘBORK - MOJE MIASTO”
Uczniowie klasy Ia wzięli udział w projekcie, którego celem było szersze poznanie miasta Lęborka. Historia naszej miejscowości, ważne zabytki i miejsca, które warto zobaczyć, czy zwiedzić okazały się być przedmiotem wielogodzinnych zadań. Uczniowie zwiedzali miasto na wycieczce, oglądali zabytki na slajdach, brali udział w pogadankach i rysowali ulubione miejsca Lęborka. Końcowym efektem tych działań było wykonanie dużej planszy przedstawiającej nasze miasto. Wielogodzinne zadania wpłynęły na lepsze poznanie rodzinnej miejscowości. Wszyscy uznali, że Lębork jest bardzo piękny.
2306, 2014
WDZYDZE KISZEWSKIE – BIWAK KLAS III I IV
WDZYDZE KISZEWSKIE – BIWAK KLAS III I IV
Dnia 16 czerwca uczniowie klasy III i IV z wielkim entuzjazmem wyruszyli na trzydniowy biwak do Wdzydz Kiszewskich. Po drodze do celu mieli okazje zobaczyć dziewiętnastowieczne parowozy w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Po zakwaterowaniu i chwili odpoczynku dzieci wykonały przepiękne odlewy gipsowe, następnie mogły podziwiać sztuczki Rexa - psa policyjnego. Wiele emocji wzbudziła wieczorna dyskoteka oraz konkurs tańca. Jedną z atrakcji drugiego dnia było spotkanie z leśniczym oraz przejście ścieżką przyrodniczą. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Po pysznym obiedzie cała grupa wybrała się na rejs po wdzydzkich jeziorach. Ostatnim punktem dnia było ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Ostatni dzień minął na zwiedzaniu Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Niczym wehikułem czasu dzieci przeniosły się do dziewiętnastowiecznej szkoły. Niektórzy mieli okazję poznać uroki klęczenia na grochu, wszyscy za to wzięli udział w lekcji pisania gęsim piórem. Najmniej spodobała się dyscyplina ( rózga służąca do bicia niegrzecznych dzieci) oraz ośla ławka. Dzieci zwiedziły również dziewiętnastowieczny dworek szlachecki, chatę robotniczą oraz odwiedziły kowala. 
2306, 2014
WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO
WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO
23 czerwca 2014r. uczniowie klas II uczestniczyli w niezwykle fascynującej lekcji przyrodniczej, która miała miejsce w Akwarium Gdyńskim, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego. Tam wszyscy mogli zobaczyć cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Dzieci z wielką ciekawością oglądali niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Niezwykłe poruszenie wśród uczniów wywołały m.in. ośmiornica olbrzymia, węgorze elektryczne, anakondy zielone, piranie czerwone oraz płaszczki słodkowodne. Dzieci miały również możliwość bliższego spotkania z fascynującymi mieszkańcami Bałtyku. W Sali Mokrej mogły nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć storni, jesiotrów i babek byczych. To była wspaniała i bardzo interesująca wycieczka.
2006, 2014
„WIELKIE CZAROWANIE DLA MAMY i TATY” W KLASIE IA
„WIELKIE CZAROWANIE DLA MAMY i TATY” W KLASIE IA
W dniu 18 czerwca 2014r. klasa Ia przygotowała piękną uroczystość dla swoich rodziców. Uczniowie zaprezentowali piosenki polskie i angielskie oraz wiersze i tańce - góralski oraz taniec z chustami. Pociechy wyczarowały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: korale, krawaty, torby prezentowe ozdobione wcześniej wykonanymi kompozycjami kwiatowymi oraz zdjęcia w złotych ramkach z makaronu. W miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, dzieci spędziły czas ze swoimi rodzicami. Wspólnie z mamami i tatusiami pozowały do „rodzinnych” zdjęć. Impreza, której wzruszające chwile długo zostaną w naszej pamięci, miała charakter uroczysty, ale także radosny.
2006, 2014
„FAUNA I FLORA MORZA BAŁTYCKIEGO” - WYCIECZKA KLASY IA DO SARBSKA I ŁEBY
„FAUNA I FLORA MORZA BAŁTYCKIEGO” - WYCIECZKA KLASY IA DO SARBSKA I ŁEBY
W ostatnich dniach klasa Ia wyjechała na wycieczkę do SEA PARKU, jedynego w Polsce fokarium, w którym znajdują się zarówno foki szare jak i kotiki południowoamerykańskie. Uczniowie uczestniczyli w pokazach zręcznościowych fok oraz zwiedzili Muzeum Marynistyczne i Oceanarium Prehistoryczne. W wolnym czasie mieli okazję zmierzyć się z propozycjami parku zręcznościowo - linowego dla dzieci. Osobliwą atrakcją wycieczki do „Fokarium” okazała się jednak projekcja filmu „Żółw”, opowiadająca o życiu zwierzęcia od narodzin po dorosłość, wyświetlona w technologii 5D. Ponadto uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej biologii morza Bałtyckiego. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki była Łeba, w której klasa Ia miała okazję bezpośrednio zobaczyć nasze polskie morze i budować na plaży fantastyczne zamki z piasku. Wycieczka do Sarbska i Łeby dostarczyła wiele pozytywnych emocji, wszyscy uczniowie wrócili z niej zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
2006, 2014
WYJAZD INTEGRACYJNY DO SŁAJSZEWA
WYJAZD INTEGRACYJNY DO SŁAJSZEWA
17 czerwca 2014r. dzieci z klasy Ib na zakończenie klasy pierwszej wyjechały na całodzienną wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Jędruś” w Słajszewie. Miały okazję spędzić wspólnie czas na wspaniale wyposażonych placu zabaw, w którym nie zabrakło też boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Kolejnym punktem programu była przejażdżka bryczką nad morze. Tutaj pierwszaki, korzystając ze słonecznej pogody, poznawały w praktyce uroki pobytu nad morzem. Po powrocie znad Bałtyku odbyło się ognisko z kiełbaskami, a na zakończenie całego wyjazdu - dyskoteka ze wspólnymi pląsami i konkursami. Dzieci wróciły do domu opalone i nieco zmęczone, ale przede wszystkim - szczęśliwe.
1906, 2014
WYCIECZKA DO FOKARIUM W SARBSKU
WYCIECZKA DO FOKARIUM W SARBSKU
14 czerwca 2014r. klasa IIa odwiedziła Sea Park w Sarbsku. Dzieci mogły obejrzeć trening i karmienie fok szarych, przeżyć spotkanie z żyjącymi niegdyś gatunkami podwodnych olbrzymów w prehistorycznym oceanarium, a także podziwiać naturalnych rozmiarów makiety zwierząt morskich. Uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej biologii Morza Bałtyckiego.
1906, 2014
„CUDOWNYCH RODZICÓW MAM”, CZYLI UROCZYSTOŚĆ DLA MAMY I TATY W KLASIE IB
„CUDOWNYCH RODZICÓW MAM”, CZYLI UROCZYSTOŚĆ DLA MAMY I TATY W KLASIE IB
Klasowa uroczystość z okazji w Dnia Mamy i Dnia Taty w klasie Ib odbyła się 16 czerwca 2014r. pod hasłem „Cudownych rodziców mam”. Spotkanie to było nie tylko sposobnością do pokazania umiejętności i talentów dzieci, ale - przede wszystkim - okazją do spędzenia kilku wspólnych chwil w miłej atmosferze. Dzieci zaprezentowały kilka wesołych scenek, zaśpiewały piosenki, zatańczyły „taniec kowbojski” i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki dla swoich kochanych Mam i Tatusiów. Potem był poczęstunek oraz konkursy i zabawy dla rodziców i ich pociech przygotowane przez nauczyciela. Uroczystość przebiegała w pogodnej atmosferze i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
1906, 2014
BIWAK U JĘDRUSIA W SŁAJSZEWIE
BIWAK U JĘDRUSIA W SŁAJSZEWIE
Przy słonecznej pogodzie i w miłej atmosferze odbyła się wycieczka klasy IIb do Słajszewa. Uczniowie pojechali na dwudniowy biwak, gdzie podziwiali walory przyrodnicze, swojski klimat regionu oraz zacisze pozamiejskiej agroturystyki. Miła przejażdżka wozami konnymi umiliła dzieciom wycieczkę na plażę, a wspólny grill uprzyjemnił pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Ponadto dzieci miały możliwość aktywnego wypoczynku. Do ich dyspozycji był wspaniały plac zabaw oraz boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.
1306, 2014
ZAJĘCIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
ZAJĘCIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
Dnia 11 czerwca 2014r. uczniowie klasy IIa uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem, które miały na celu utrwalenie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się na terenie szkoły i poza nią. Dzieci bawiąc się, uczyły jak należy zachowywać się na jezdni, w jakich miejscach należy przechodzić przez ulicę oraz kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność. Podczas zabawy utrwalały znaki drogowe. W drugiej części zajęć, uczniowie mieli okazje zapoznać się z metodami rozładowywania negatywnych emocji. Zajęcia miały również charakter scalający klasę i pracę zespołową.
0906, 2014
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ENGLISH POETRY COMPETITION
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ENGLISH POETRY COMPETITION
Dnia 07.06.2014r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski English Poetry Competition. W tym roku formuła konkursu została zmodyfikowana, gdyż oprócz kategorii RECYTACJA dla klas I – III i IV - VI pojawiła się kategoria KARAOKE dla klas IV - VI. W konkursie udział wzięło 30 uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu lęborskiego. W tym roku temat współzawodnictwa brzmiał "Colorful World". Dzieci recytowały i śpiewały wybrane przez siebie teksty wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką i strojem. Poziom, który zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów: Klasy I - III Kategoria Recytacja: I miejsce - Aleksandra Soszyńska, SP nr 8 w Lęborku II miejsce - Joanna Balińska, SP nr 8 w Lęborku III miejsce - Agnieszka Suszko, SP nr 8 w Lęborku Klasy IV - VI Kategoria Recytacja I miejsce - Julia Zarzycka, SP Nowa Wieś Lęborska II miejsce - Zuzanna Bikowska, SP Wicko III miejsce - Sara Szurelecka,SP Nowa Wieś Lęborska Klasy IV - VI Kategoria Karaoke I miejsce - Klaudia Juchniewicz, SP nr 8 w Lęborku II miejsce - Jakub Sitkowski, SP Wicko III miejsce - Monika Domaros, SP Garczegorze   Wyróżnienie: Klaudia Wenta, SP nr 8 w Lęborku   WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
0906, 2014
SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE – MEDALIŚCI
SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE – MEDALIŚCI
W ostatnim tygodniu maja, uczniowie mieli możliwość pokazania swoich umiejętności podczas Szkolnych Zawodów Pływackich, które zorganizowane zostały na Pływalni Miejskiej „Rafa”. Podczas zawodów dzieci zaprezentowały się w kategoriach takich jak: Klasy I – transportowanie krążka, NN do grzbietu z makaronem, skoki na makaronie, NN do kraula z deską oraz łowienie skarbów bez okularów. Klasy II – 25m NN do kraula z deską, 25m stylem grzbietowym, 25m dokładanka do grzbietu z deską, 25m dokładanka do kraula oraz 25m NN do grzbietu z makaronem. Klasy III – IV – 25m NN do stylu klasycznego, 25m stylem grzbietowym, 25m NN do kraula z deską, 25m dokładanka do kraula oraz 25m NN do grzbietu z makaronem. Złote medale otrzymali: Dawid Caronia, Jan Dombrowski, Cyprian Wirski, Natalia Cisak, Maksymilian Rydzewski, Klaudia Czerw, Tymoteusz Łaga, Iga Nazorek, Magdalena Łysiak, Michalina Jażdżewska, Filip Heyka, Iga Dramczyk, Sebastian Kreft, Amelia Kowalska oraz Marta Lica. Srebrne medale otrzymali: Jan Ponarad, Juliusz Lis, Fabian Mościki, Paweł Kobeszko, Maja Wróblewska, Jakub Sowa, Dawid Jezierski, Jan Springer, Aleksander Lewiński, Evert Vervelde, Maciej Bławat, Natan Onasz, Antoni Markowski, Jakub Pohl oraz Paweł Porożyński. Brązowe medale otrzymali: Nadia Klawikowska, Tomasz Agatowski, Zuzanna Suda, Alicja Mierzwa, Karol Marzec, Oskar Prokopowicz, Pola Pospieszna, Filip Zieliński, Kewin Miernik, Oliwia Trawińska, Vanessa Andrzejewska, Amelia Gołębiowska, Vanessa Markowicz, Rozalia Bigus oraz Jerzy Szyjut.   GRATULUJEMY!