XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ”

Utworzono: 06-06-2024

W konkursie uczestniczyło w roku szkolnym 2023/2024 7 000 tysięcy uczniów z całego kraju. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 70 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali: Pepłowski Olgierd oraz Eryk Fijałkowski.

Zawody Laureatów odbyły się w Warszawie w dniach 4–6 czerwca 2024 r. i obejmowały następujące konkurencje:

1. BROŃ I BARWA

2. GEOGRAFIA MILITARNA

3. HISTORIA ORĘŻA POLSKIEGO W SZTUCE

4. EKSPONAT MUZEALNY, ZABYTKI I OBIEKTY HISTORYCZNE

Uczniowie zwiedzili także Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Podsumowanie konkursu – Gala Laureatów – odbyła się w nowej siedzibie Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom.

XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ” grafika
XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ” grafika
XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ” grafika
XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ” grafika
XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ” grafika
XXIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO IM. MAJORA MARKA GAJEWSKIEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768–1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO – ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ” grafika