hAPPy students Włochy

Utworzono: 31-10-2021

W październiku nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w mobilności w ramach projektu Erasmus+ „hAPPy Students”.

Jest to już drugi projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła. Celem projektu jest poszukiwanie nowych rozwiązań i wykorzystanie różnorodnych aplikacji i narzędzi internetowych w nauczaniu różnych przedmiotów- szczególnie tych, z którymi uczniowie mają największe problemy. Prace nad projektem ze względu na pandemię do tej pory odbywały się w formie zdalnej. Nauczyciele z krajów partnerskich: Polski, Hiszpanii, Włoch, Grecji Litwy i Turcji za pośrednictwem Internetu regularnie pracowali nad tworzeniem bazy scenariuszy zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które mają na celu uatrakcyjnić i usprawnić proces nauczania-uczenia się.

W tym roku szkolnym udało się  zrealizować mobilność do Włoch. Niestety ze względu na restrykcje szkoła w Rzymie nie mogła przyjąć uczniów z zagranicy. Doszło jednak do spotkania nauczycieli pracujących nad projektem. Naszą szkołę mieli zaszczyt reprezentować: p. Aneta Guziałowska-Gąska - główny koordynator projektów, p. Dorota Richert - opiekun projektu oraz p. Marzena Wiloch - specjalista z zakresu kodowania z wykorzystaniem elementów robotyki i koordynator międzynarodowego programu Codeweek, w którym nasza szkoła bierze czynny udział.

Podczas codziennych zajęć i aktywności nauczyciele mogli zapoznać się z systemem edukacji we włoskiej szkole, zaprezentować swoje szkoły i programy kształcenia, wymienić doświadczenia dot. m.in. nowinek technicznych i aplikacji do wykorzystania podczas zajęć oraz rozwiązań wprowadzonych celem ułatwienia pracy w szkole dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Poza licznymi wykładami i warsztatami, nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili cykl zajęć z grupą uczniów ze szkoły partnerskiej Leonori School w Rzymie. Pani Marzena Wiloch zaprezentowała sprzęt, który wykorzystuje podczas zajęć kodowania w SJSP. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami z wykorzystaniem robotów i kodowania.

Oczywiście projekt Erasmus+ to także możliwość poznania nowej kultury, nawiązania wspaniałych przyjaźni, dlatego każdą wolną chwilę nauczyciele spędzali na zwiedzaniu licznych zabytków i urokliwych zakątków Wiecznego Miasta.