Aktualności z lat 2018 - 2019

0204, 2019
Zawody Sportowe Karate WKF „ Ronin Copernicus Cup”
Zawody Sportowe Karate WKF „ Ronin Copernicus Cup”

9 marca odbyły się Zawody Sportowe Karate WKF „ Ronin Copernicus Cup” w których Paweł Bielka zdobył 1 miejsce w konkurencji Kumite indywidualne chłopców 12-13 lat do 45kg oraz 2 miejsce w konkurencji Kumite indywidualne chłopców 14-15 lat do 52kg.

Gratulujemy sukcesów!!

0104, 2019
Przypomnienie niektórych wydarzeń z zeszłego miesiąca "Dzień Kobiet"
Przypomnienie niektórych wydarzeń z zeszłego miesiąca "Dzień Kobiet"

Dzień Kobiet w klasie 3. Chłopcy bardzo się postarali aby ten dzień był udany. Dziewczynki zostały zaskoczone Familiadą oraz zabawnym pokazem mody w wykonaniu chłopców.

 

2903, 2019
XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP).
XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP).
15 marca w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej w Lęborku odbył się XLII Ogólnopolski  Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Turniej miał na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.  Społeczną Językową Szkołę Podstawową reprezentował Tomasz Agatowski, który w I grupie wiekowej (klasy 4 - 6) zajął pierwsze miejsce i tym samym przeszedł do etapu rejonowego, który odbędzie się 05.04.2019r. w Nowej Wsi Lęborskiej.  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.  
2703, 2019
MIEJSKIE ZAWODY SPORTOWE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Baw się razem z nami”
MIEJSKIE ZAWODY SPORTOWE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Baw się razem z nami”

Dnia 22 marca w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku odbyły się zawody sportowe rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci – sztafety sprawnościowe dla uczniów z rocznika 2009 i młodszych. Na starcie stawiły się wszystkie szkoły podstawowe. Każda reprezentacja składała się z 16 uczniów, którzy rywalizowali w 5, losowo wybranych konkurencjach. Trzeba było być nie tylko szybkim, ale i dokładnym. Niesamowite emocje towarzyszyły nam podczas każdego wyścigu, chociaż największe przy ostatnim, bo walczyliśmy o II miejsce. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniały sukces, ostatecznie zajmując III miejsce (zabrakło 1 punktu). Szkoła otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy zawodnik brązowy medal. W zawodach powiatowych reprezentować Lębork będzie SP 3.

 

Skład drużyny SJSP: Maja Pobłocka, Julia Pobłocka, Hanna Dramczyk, Agata Wenta, Iness Jastrzemska, Nicola Bielka, Zuzanna Kumpiń, Liwia Wierzbicka, Radosław Miotk, Marcel Cygert, Juliusz Preczewski, Olgierd Pepłowski, Dominik Erni, Marcjan Mrozewski, Paweł Bąk

 

Dziękujemy za reprezentowanie szkoły, niesamowite sportowe emocje i gratulujemy wyniku!

 

 

2603, 2019
Rajd pieszy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
Rajd pieszy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
W dniu 21 marca br. 56 uczniów naszej szkoły pod opieką 7 nauczycieli wzięło udział w rajdzie pieszym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowanym przez LOT.
Uczestnicy wędrowali m.in. zielonym szlakiem turystycznym PTTK, skrajem wzgórz morenowych w stronę stanicy turystycznej w Małoszycach i z powrotem. Z rajdu uczniowie wrócili zmęczeni, lecz zadowoleni.
2203, 2019
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY STRZELECKIE „ZLOT ORLIKÓW”
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY STRZELECKIE „ZLOT ORLIKÓW”
W dniach 15, 16 i 17 marca w Siedlcach odbyła się dwunasta edycja ogólnopolskich zawodów strzeleckich „Zlot Orlików”. W zawodach rywalizowało ponad 172 zawodników z 32 klubów. Wśród nich była również uczennica SJSP - Maria Baranowski, która w eliminacjach karabinu pneumatycznego młodziczek zajęła VII miejsce z sumą dwóch strzelań 789,5 pkt. i awansowała do ośmioosobowego finału. W finale Marysia okazała się bezkonkurencyjna – zajęła I miejsce. Zwyciężyła wynikiem 241,7 pkt., który jest nowym rekordem klubu i tym samym powtórzyła osiągnięcie z ubiegłego roku. Marysia trenuje w klubie strzeleckim LOK Lider-Amicus. Brawo! Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki za następne zawody, które odbędą się już niedługo.  
2103, 2019
"Obiektyw" na podium.
"Obiektyw" na podium.

Uczniowie szkolnego Kółka Fotograficznego „Obiektyw” zdominowali Miejski Konkurs Fotograficzny „Lębork w obiektywie” zdobywając I i II miejsce oraz wyróżnienie.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku odbyło się podsumowanie VIII Miejskiego Konkursu Fotograficznego „Lębork w obiektywie” dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było przedstawienie ciekawego miejsca w Lęborku oraz rozwijanie zmysłu artystycznego. Jury oceniło prace biorąc pod uwagę pomysł i kreatywność oraz kompozycję. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Kołka Fotograficznego „Obiektyw” z naszej szkoły. I miejsce zdobyła Pola Wierzbicka, II miejsce Jakub Beta, natomiast wyróżnienie otrzymał Olgierd Pepłowski.

 

2103, 2019
Międzynarodowy Turniej KARATE WKF: VII Grand Prix Tczewa Energa Karate Cup
Międzynarodowy Turniej KARATE WKF: VII Grand Prix Tczewa Energa Karate Cup

W dniach 15-17 marca nasza uczennica Hanna Rutecka uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju KARATE WKF: VII Grand Prix Tczewa Energa Karate Cup. Nad zawodami patronat objął poseł Kazimierz Smoliński.

Hanna zdobyła 3 miejsce w Kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat do 40kg. Na turnieju reprezentowała Klub Karate Shotokan z Leborka.

Wcześniej w tym miesiącu odbyły się Zawody Sportowe Karate WKF „ Ronin Copernicus Cup” w których Hania zdobyła 1 miejsce w konkurencji Kumite indywidualne dziewcząt 11 lat do 35kg oraz 1 miejsce w konkurencji Kata drużynowe.

Gratulujemy sukcesów!!

2103, 2019
SPARING PIŁKI NOŻNEJ
SPARING PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 20 marca drużyna piłki nożnej SJSP odbyła trening i sparing z zawodnikami z Lwa Lębork. Dzięki temu spotkaniu nasi chłopcy mogli wspólnie poćwiczyć, poprawić swoje umiejętności piłkarskie i zgrać się jako drużyna. Chłopcy bardzo się starli i angażowali, zarówno w ćwiczenia jak i samą grę.

Ogromne podziękowania należą się trenerom Lwa Lębork – panu Łukaszowi Świątek oraz panu Dawidowi Grudzień, za stworzenie możliwości takiego spotkania i wszystkie cenne wskazówki, które otrzymali od nich nasi uczniowie.

 

Skład drużyny:Olgierd Pepłowski, Dominik Erni, Victor Hrycyk, Pascal Vervelde, Maciej Wiechna, Paweł Bąk, Jonatan Jażdżewski, Szymon Lewiński, Michał Bławat, Dominik Eikman, Michał Szyjut, Marcus Thomassen, Łukasz Janusz

1803, 2019
ZAWODY BIEGOWE
ZAWODY BIEGOWE

Wiosna idzie, czas się ruszyć! Okazji do tego jest wiele. Niektórych naszych uczniów zachęcać do ruchu nie trzeba. Poświęcają oni swój wolny czas na uprawianie sportów i próbują sił w zawodach. Spotkania z innymi sportowcami zawsze dają tzw. powera do dalszych treningów, szczególnie, gdy startując zajmuje się miejsca na podium. Dnia 16 marca swoich sił w biegach próbowali Hanna Dramczyk i Jonatan Jażdżewski. Hania startowała w Biegach dziecięcych, które rozgrywane były w Gdyni, jako imprezy poprzedzające Gdynia Półmaraton.

Jonatan wziął udział w XII Trzebielińskich Biegach Przełajowych, organizowanych w ramach cyklu „Cross Festiwal”.

Zarówno Hania jak i Jonatan pobiegli fantastycznie, zajmując III miejsca.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej motywacji do treningów!

 

1803, 2019
X OTWARTY TURNIEJ TRADYCYJNEGO WUSHU W GDYNI
X OTWARTY TURNIEJ TRADYCYJNEGO WUSHU W GDYNI
Dnia 16 marca w Gdyni odbył się X Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu. Nad zawodami patronat objął prezydent Gdyni. Wushu to ogół chińskich sztuk walki znany również pod nazwą kung fu.

Podczas zawodów zobaczyć można było występy w konkurencji form tradycyjnych oraz walki w formule qingda (walki light-contact) i sanda (walki full-contact).

Uczeń naszej szkoły, Hubert Barna, brał udział w tych zawodach i osiągnął wspaniałe sukcesy. Startował w trzech kategoriach:

  1. Formy ręczne południowe 11-14 lat mężczyźni - I miejsce

  2. Formy z bronią długą 11-14 lat mężczyźni - IV miejsce

  3. Formy ręczne północne 11-14 lat mężczyźni - VIII miejsce

Hubert trenuje w Szkole Kung Fu: HEI LONG SHU w Lęborku.

Gratulujemy sukcesów sportowych!  

1603, 2019
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
Podczas zajęć edukacji dla bezpieczeństwa rozmawialiśmy o skręceniach, zwichnięciach i złamaniach. Uczniowie nauczyli się jak opatrywać rany i zabezpieczać urazy. Wykład i zajęcia praktyczne prowadzone były przez panią Martę Bujel wykwalifikowaną pielęgniarkę, podologa oraz specjalistę zdrowia publicznego z firmy "Novamed".  
1203, 2019
Drużynowe Zawody Pływackie
Drużynowe Zawody Pływackie
Tuż po feriach 28 lutego na pływalni miejskiej Rafa uczniowie z roczników 2003, 2004 i 2005  rywalizowali w zawodach pływackich. Pływanie Drużynowe na szczeblu miejskim i powiatowym to kolejna dyscyplina sportowa rozgrywana w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Każdy uczeń płynący w sztafecie miał do pokonania dystans 50 m. Dodatkowo uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Zdobyte punkty były doliczane do wyniku całej sztafety a ich suma decydowała o zajętym miejscu. Nasze uczennice i uczniowie po bardzo zaciętej walce zajęli II miejsce. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. W startach indywidualnych uczniowie zdobyli 10 medali. Złoty medal wywalczył Cezary Chomiczewski na dystansie 50 m stylem dowolnym, srebrny – Maciej Baranowski w stylu grzbietowym. Brązowi medaliści to: Oliwia Łuc i Szymon Łabacki w stylu motylkowym, Nikola Pszczólińska i Filip Cysewski w stylu grzbietowym, Zuzanna Wilmont i Beniamin Marcisz w stylu klasycznym oraz Pola Laskowska i Maciej Bławat w stylu dowolnym. Tuż za podium na czwartym miejscu swoje konkurencje ukończyli Zuzanna Kos, Wiktoria Sałata, Iga Dramczyk, Nikodem Miłoszewski i Amelia Miotke. Dziękujemy uczniom za dostarczone emocje i bardzo duże zaangażowanie oraz gratulujemy uzyskanych wyników. Skład drużyny dziewcząt: Iga Dramczyk, Zuzanna Kos, Pola Laskowska, Oliwia Łuc, Amelia Miotke, Nikola Pszczólińska, Wiktoria Sałata i Zuzanna Wilmont. Skład drużyny chłopców: Maciej Baranowski, Maciej Bławat, Cezary Chomiczewski, Filip Cysewski, Szymon Łabacki, Beniamin Marcisz, Nikodem Miłoszewski i Dawid Wesołowski.
1203, 2019
DZIEŃ KOBIET w klasie IV b
DZIEŃ KOBIET w klasie IV b
Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom z klasy  „Sto lat” i złożyli życzenia. Każda z dziewczynek w prezencie dostała piękny balon, w którym ukryty był jeszcze jeden prezent – bilet do kina. Chłopcy nie zapomnieli również o swojej wychowawczyni, którą obdarowali wspaniałymi kwiatami. Okazja do świętowania jest szczególna i dlatego w najbliższym tygodniu będzie jeszcze jedna niespodzianka – tym razem dla wszystkich – pizza, której nie możemy się już doczekać! Moc życzeń dla Wszystkich Kobiet, tych małych i tych dużych!