Aktualności z lat 2018 - 2019

2201, 2019
III Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich
III Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich

W niedzielę, 20 stycznia 2019 r., w Sanktuarium św.Jakuba Apostoła w Lęborku odbył się III Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka oraz Starosty Powiatu Lęborskiego. Naszą szkołę reprezentował w tym przeglądzie zespół ,,Lęborskie Słoneczka” oraz chętni uczniowie z klas I-V. Grupa pięknie wykonała dwie kolędy kaszubskie: ,,Pastuszkówie w polu spalë” i ,,Czemü ptôchë dzys spiéwają”. Po występie na dzieci czekał poczęstunek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu wspólnie zaśpiewali kolędę ,,Spiéwta ptôszczi”.

0301, 2019
Podziękowanie dla rodziców i uczniów SJSP, w zorganizowaniu paczek dla potrzebujących rodzin
Podziękowanie dla rodziców i uczniów SJSP, w zorganizowaniu paczek dla potrzebujących rodzin

 

Dzięki Państwa życzliwości i chęci niesienia pomocy, zebraliśmy produkty żywnościowe, słodycze, środki czystości, ubrania, przybory szkolne i sprzęt gospodarstwa domowego. Państwa dary trafiły do potrzebujących rodziny ze Szczenurzy, Łebuni, wychowanki Domu Dziecka
z Lęborka i osób samotnych.
Każda ofiarowana z serca rzecz, nawet najmniejsza, jest bezcenna. Dzięki Państwa ofiarności i hojności ktoś się uśmiechnął, ktoś inny uwierzył w drugiego człowieka i dostrzegł, że na świecie jest więcej dobra niż zła.

W imieniu rodzin, Samorządu Uczniowskiego i koordynatorów akcji składam podziękowania dla każdego, kto przyczynił się do uśmiechu na twarzy rodzin i osób samotnych znajdujących
się w trudnej sytuacji życiowej.

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.

 Henryk Sienkiewicz

2112, 2018
WIGILIE KLASOWE I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE - fotorelacja
WIGILIE KLASOWE I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE - fotorelacja
21 grudnia 2018r. dzień w naszej szkole zaczął  się od wspólnego kolędowania, po którym uczniowie udali się na wigilie klasowe.  Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne śpiewanie kolęd.  Życzymy wszystkim wesołych, spokojnych i  radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!!
1812, 2018
Wieczornica Bożonarodzeniowa
Wieczornica Bożonarodzeniowa
W dniu 14 grudnia o godzinie 16:30 odbyła się w naszej szkole Wieczornica Bożonarodzeniowa połączona z licytacją i kiermaszem świątecznym. W trakcie występów prowadzona była licytacja wyjątkowych przedmiotów.  „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”
1812, 2018
AKADEMIA FILMOWA
AKADEMIA FILMOWA
W ramach Akademii Filmowej Multikina, 17 grudnia, uczniowie klas IV B i VI po raz drugi pojechali do Rumii. Tym razem obejrzeli film pt.„Egzotyczny świat Blanki.

Przed seansem odbyła się pogadanka na ważne tematy dotyczące m. in. praw dziecka, problemów dzieci urodzonych w biednych krajach czy możliwości poprawy sytuacji osób potrzebujących wsparcia.

Film bardzo się uczniom podobał. Był pouczającą podróżą do nieznanego świata, o którego istnieniu większość uczniów nie zdawała sobie sprawy. Główna bohaterka to 12-letnia Blanka, osierocona i bezdomna, żyjąca w slumsach Manili, stolicy Filipin. Skrajna bieda, uliczne gangi, żebractwo i przestępczość należą do stałych elementów tutejszego krajobrazu. Dziewczynka marzy o tym, aby mieć mamę, nie wiedząc, że spotkała już osobę, która wkrótce pomoże jej odmienić swój los.

Po filmie pojawiło się jeszcze jedno ważne pytanie o to, na ile człowiek sam kreuje swój los, a na ile jest on uwarunkowany środowiskiem, w którym dorasta?

Pełni wrażeń i bogatsi o nowe przemyślenia uczniowie wrócili do Lęborka.

1812, 2018
ZAJĘCIA NA BASENIE KLAS I-III
ZAJĘCIA NA BASENIE KLAS I-III

Zajęcia na basenie klas I-III, które odbywały się w ramach godzin wychowania fizycznego, już za nami. Z lekcji na lekcję uczniowie coraz lepiej radzili sobie w wodzie i nabywali nowych umiejętności pływackich. Można też było zobaczyć ogromne uśmiechy na twarzach dzieci, które miały dużą radość z nauki pływania. A poniżej fotorelacja ...

1412, 2018
WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,Nie pal przy mnie, proszę”
WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,Nie pal przy mnie, proszę”
7 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Nie pal przy mnie, proszę”, organizowanego przez Sanepid w Lęborku. Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III – Marcel Gęsicki- otrzymał wyróżnienie w tymże konkursie. Gratulujemy!
1112, 2018
MIKOŁAJKI KLAS I-III
MIKOŁAJKI KLAS I-III
6 grudnia 2018 r., czyli tzw. Mikołajki, dla uczniów klas I-III przebiegały bardzo przyjemnie. Miały one charakter filmowo –sportowy. Na początek dzieci udały się do kina ,,Fregata” w Lęborku na seans pt.:,,Klakson i przyjaciele”. Po powrocie do szkoły na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia sportowe. Dzieci bawiły się wspaniale współzawodnicząc w wyścigach drużyn oraz grając w tzw.,,Dwa ognie”. Na zakończenie wszystkie ,,elfy” otrzymały symboliczne upominki mikołajkowe.
1112, 2018
Mikołajki w klasie IVa
Mikołajki w klasie IVa
W Mikołajki 6.12.2018r. Klasa IV A była bardzo zapracowana. Uczniowie niczym elfy- mali pomocnicy św. Mikołaja - uwijali się przygotowując piękne torebki na prezenty, które zostaną wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Ponadto próbowaliśmy pobić rekord Guinnessa na najdłuższy łańcuch choinkowy, który pięknie ozdobił naszą salę. W radosnym duchu Świąt rozpoczęło się kolędowanie, a p. Kathrin Erni opowiedziała dzieciom o tradycjach świątecznych w Szwajcarii i innych krajach. Na koniec klasę odwiedził sam Mikołaj, który tym razem przybył ze… Szwajcarii(!) Jednak na upominki od Świętego dzieci musiały dodatkowo zapracować - śpiewem lub ćwiczeniami fizycznymi. Zdecydowana większość uczniów klasy IVA postawiła na sport wykazując się przy tym wspaniałą kondycją i sprawnością fizyczną ;)
1112, 2018
BIEG MIKOŁAJKOWY
BIEG MIKOŁAJKOWY
W czwartek, 6 grudnia odbył się w XXVII Bieg Mikołajkowy. Na starcie licznie stawiły się szkoły podstawowe z powiatu lęborskiego. Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców zajęła VI miejsce. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe grupowe zdjęcia i upominki. Skład drużyny dziewcząt: Władyka Blanka, Dramczyk Hanna, Wierzbicka Liwia, Preczewska Julia, Pakieła Adrianna, Rutkiewicz Julia. Skład drużyny chłopców: Beta Tomasz, Miotk Radosław, Gęsicki Marcel, Jażdżewski Jonatan, Bławat Michał, Miotk Alan. Gratulujemy naszym zawodnikom zaciętej walki do samego końca. Dziękujemy przybyłym rodzicom za wsparcie i pomoc podczas zawodów.
0612, 2018
Przystanek Świętego Mikołaja
Przystanek Świętego Mikołaja
3 grudnia 2018r. - klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Drzewiny, na Przystanek Świętego Mikołaja. Wizyta w tym miejscu dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń. Na pierwszoklasistów czekała „żywa szopka”, namiot św. Mikołaja z Laponii i jego magiczny napój, prezentacja multimedialna „Jak powstają bombki?” oraz wystawa szopek noworocznych. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych wykonując ozdoby świąteczne: bombkę i stroik. Elf - przewodnik zaprowadził je do pokoju, w którym czekał na nie św. Mikołaj. Każde dziecko mogło zdradzić Mikołajowi, o jakim prezencie pod choinkę marzy w tym roku. Było też odpowiadanie na zagadki i pytania Mikołaja, jak również śpiewanie dla niego piosenek świątecznych. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili sklep renifera Rudolfa, aby zakupić sobie pamiątki. Wszyscy wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni i przepełnieni „świąteczną” atmosferą.
0612, 2018
POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PO KASZUBSKU
POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PO KASZUBSKU
3 grudnia 2018 r. w budynku ,,Zwar-u” w Lęborku odbyły się powiatowe eliminacje V Konkursu Pięknego Czytania po kaszubsku ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô”. W kategorii klas  I-III naszą szkołę reprezentowali: Paweł Ramczyk (kl. IIb), Jagoda Dorywalska (kl.III) i Olgierd Pepłowski (kl.III). Celem konkursu było popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim, podnoszenie rangi języka kaszubskiego oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się tym językiem. Z satysfakcją informujemy, że Paweł Ramczyk zajął III miejsce. Będzie reprezentował powiat lęborski na szczeblu regionalnym, który odbędzie się 12 grudnia 2018 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. Życzymy powodzenia.    
0612, 2018
MIKOŁAJKI W KLASIE IVB
MIKOŁAJKI W KLASIE IVB
Uczniowie klasy IVb chyba byli grzeczni, bo kiedy ćwiczyli na sali gimnastycznej do ich klasy niepostrzeżenie przybył Święty Mikołaj. Było mnóstwo radości, gdy dzieci odkryły, że dla każdego zostawił prezent. Następnie wszyscy chętnie wrócili na drugą lekcję wf-u żeby spalić jeszcze trochę kalorii i później móc zajadać się słodkościami od Mikołaja. Bardzo dziękujemy Mikołajowi!
0412, 2018
Drugoklasiści z wizytą w bibliotece
Drugoklasiści z wizytą w bibliotece

29 listopada uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami, wybrali się na lekcję do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Na miejscu pani bibliotekarka przeprowadziła z dziećmi zajęcia pt. ”Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach? – zagadkowe zajęcia z detektywem Pozytywką, bohaterem książek Grzegorza Kasdepke.” Uczniowie posłuchali fragmentu tekstu czytanego przez panią. Następnie obejrzeli krótki filmik edukcyjny opisujący pracę detektywa, po czym pani zadawała drugoklasistom pytania m.in. jakich przyrządów potrzebuje detektyw, czego szuka. Prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane naklejkami. W dalszej części zajęć uczniowie podzielili się na dwie grupy i wybierali jedną osobę spośród grupy, która była rysownikiem i miała sporządzić portret pamięciowy wybranej przez siebie osoby. Pani bibliotekarka miała przygotowane także ślady odbite na piasku, a zadaniem dzieci było odgadnąć do kogo lub czego należą. Później dzieci odbijały linie papilarne swojego kciuka na taśmie i porównywały je ze sobą. Na zakończenie każde dziecko oglądało książki w wymiarze 3D przez specjalne lupy czy kolorowe szkiełka. Dzieci podziękowały pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia wręczając drobny upominek.

3011, 2018
Konkurs na plakat teatralny
Konkurs na plakat teatralny
Dnia 27.11.2018 w klasie VII odbył się Konkurs na plakat teatralny zainspirowany ,,Balladyną” Juliusza Słowackiego. Prace oceniali uczniowie. Wszystkie plakaty wywieszono w holu szkoły.