Aktualności z lat 2020 - 2021

2310, 2020
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA w naszej szkole stał się faktem
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA w naszej szkole stał się faktem
Powoli pojawiają się w naszej bibliotece kartony z książkami zakupionymi w ramach projektu rządowego NPRC. W nich między innymi Wasze - czyli uczniów, rodziców i nauczycieli, propozycje zakupów. Po obowiązkowej kwarantannie upragniony czas otwierania przesyłek. Jeszcze chwila i można będzie wypożyczać pachnące nowością książki.
2210, 2020
,,Tajemnicze drzewa” – kółko plastyczne kl.2-3
,,Tajemnicze drzewa” – kółko plastyczne kl.2-3
Uczniowie klas 2-3 na zajęciach kółka plastycznego korzystając z suchej pasteli wykonali prace plastyczne ilustrujące drzewa. Do wykonania takich tajemniczych drzew dzieci wykorzystały czarny tusz, który rozdmuchiwały na kartkę pokolorowaną na piękny, złoto - jesienny kolor. Efekty prac były przepiękne.
2110, 2020
TURYSTYKA AKTYWNA – na czerwonym szlaku
TURYSTYKA AKTYWNA – na czerwonym szlaku
Na ostatniej pieszej wycieczce uczniowie z klas 4-5 poznawali atrakcje gminy Nowa Wieś Lęborska. Wędrowali małym fragmentem czerwonego szlaku do Pomnika Przyrody – Diabelskiego Kamienia, który znajduje się w okolicach Kębłowa. Jest to jeden z większych głazów narzutowych w naszej okolicy. Trasa, którą wędrowali wiodła przez polne drogi, okoliczne żwirownie i las. Idąc, podziwiali piękną panoramę Lęborka. Podczas około 6 km wycieczki towarzyszyło im jesienne słońce więc humory dopisywały. Po dotarciu do kamienia był czas na skonsumowanie zabranych kanapek i słodyczy, pamiątkowe zdjęcia i poznanie legendy o Kamieniu opowiedzianej przez naszego przewodnika - Tadeusza. Była to kolejna bardzo udana wycieczka.
1510, 2020
Egzamin na kartę rowerową
Egzamin na kartę rowerową

W dniu 15.10.2020r. odbył się egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową dla klasy V. Wszyscy uczestnicy pieczołowicie przygotowywali się na ten dzień i z sukcesem zaliczyli wszystkie zadania. Młodym uczestnikom ruchu drogowego serdecznie gratulujemy i życzymy szerokich dróg, gumowych drzew :) a w szczególności głowy na karku.

1410, 2020
Laurki na DEN
Laurki na DEN
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa druga przygotowała piękne laurki z życzeniami dla pracowników naszej szkoły. Każda laurka, oprócz życzeń i akcentów jesiennych, zawierała portret świętującej osoby narysowany przez uczniów pastelami. Wręczenie takiej laurki było bardzo przyjemne dla uczniów i sprawiło nauczycielom wiele przyjemności.
1410, 2020
BURMISTRZ LĘBORKA DOCENIŁ NASZYCH UCZNIÓW ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
BURMISTRZ LĘBORKA DOCENIŁ NASZYCH UCZNIÓW ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród nagrodzonych i wyróżnionych przez burmistrza Lęborka. Gratulacje dla Jonatana Jażdżewskiego i Hanny Ruteckiej. Życzymy dalszych sukcesów... Więcej informacji: https://lebork.naszemiasto.pl/lebork-dzis-dzien-edukacji-narodowej-ktorych-uczniow-i/ar/c5-7944649?fbclid=IwAR1gBn7m4_U7Bu-6QgE6U4i_GV0PC8tPNH_pFkLLEi1Q16hKA0dlfjYTNwg
1410, 2020
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października 2020 roku, to wyjątkowy dzień dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Dla naszej społeczności szkolnej był on szczególnie ważny, bowiem w tym roku SJSP LTO obchodzi 10-lecie. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną obchody związane z tą uroczystością odbyły się w innej formie niż pierwotnie planowano. Na tą niepowtarzalną okazję powstała prezentacja, która przedstawia co działo się w szkole na przestrzeni kolejnych lat, począwszy od 2010 roku. Każdy wychowawca wraz ze swoimi podopiecznymi miał okazję obejrzeć ją w swoim klasowym gronie.  
1310, 2020
Stempelki z ziemniaków
Stempelki z ziemniaków
Uczniowie klasy drugiej, przy okazji omawiania historii ziemniaka, wykonali jesienne stempelki z ziemniaków. Przy ich zastosowaniu ozdobili kartki białego papieru. To zajęcie sprawiło uczniom dużo przyjemności, a jednocześnie było okazją do wykazania się samodzielnością.
1310, 2020
Szkolny Konkurs Fotograficzny
Szkolny Konkurs Fotograficzny

Biblioteka szkolna SJSP zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym :-)

Potrzebne są jedynie wyobraźnia i aparat !!!

Zaskocz przyjaciela, rodziców, siostrę, brata – podczas czytania

Zrób zdjęcie czytającemu w najmniej spodziewanym momencie i miejscu .


Regulamin

Aby wziąć udział w konkursie należy samodzielnie wykonać fotografię z książką w roli głównej.

 1. Forma prac:
- format zapisu - jpg - dopuszczalne jest stosowanie: - korekty tonacji, kontrastu, konwersji do czerni - bieli, kadrowania
 1. Kryteria formalne:
 • Maksimum 3 zdjęcia
 • Fotografie wykonane samodzielnie
 • Oryginalne ujęcie tematu
 • Obecność motywów przewodnich ( książka, czasopismo, biblioteka )
 • Zdjęcia muszą mieć tytuły
 • Prace muszą być podpisane (imię, nazwisko, klasa)
 • Jeżeli na zdjęciu jest osoba spoza szkoły, potrzebujemy zgody na publikację wizerunku ;-)
 1. Terminy:
 • Prace przesyłamy na adres:  do 30 października 2020 r.
 • Wyniki konkursu opublikowane będą do 14 listopada 2020 r.

 1. Nagrody
 • Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody ;-)
 • Publikacja na stronie internetowej i FB szkoły.  
Zapraszamy !!!!
0910, 2020
Inscenizacja ,,Na straganie”
Inscenizacja ,,Na straganie”
9 października 2020 r. uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas pierwszych na inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie” z wykorzystaniem papierowych kukiełek – warzyw. Ponadto drugoklasiści zaśpiewali pierwszakom ,,Warzywna piosenkę”, zachęcając w ten sposób do zdrowego odżywiania się.
0810, 2020
,, Jesteśmy niepowtarzalni” – zajęcia plastyczne
,, Jesteśmy niepowtarzalni” – zajęcia plastyczne
Uczestnicy koła plastycznego dla klas pierwszych, prowadzonego przez p.Bożenę Siuta, mieli okazję na pierwszych zajęciach w czwartek 8.10.2020 r. wykonać swoje autoportrety przy zastosowaniu pasteli olejnej. Dzieci, po dokładniejszym przyjrzeniu się swoim rysom w lusterku, mogły przenieść na kartkę wyróżniające je szczegóły twarzy. To było ciekawe doświadczenie pozytywnie wpływające na ich samoocenę.
0510, 2020
Akcja Ogólnopolska ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”
Akcja Ogólnopolska ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”
Na przełomie września i października 2020 r. odbyła się w naszej placówce szkolna edycja ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, która objęła uczniów klas I-III. Badania i praktyka pokazują ,że czytanie dziecku buduje mocną więź między czytającym dorosłym i dzieckiem, rozwija emocjonalnie i społecznie, uczy języka i myślenia, wydłuża koncentrację i wrażliwość moralną oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i zdobywania wiedzy. W tegorocznej edycji dzieciom młodszym teksty czytały osoby pracujące w szkole, ale niezwiązane bezpośrednio z uczeniem. Byli to: p. Zdziesław Sobczak ( administrator), p. Ewa Wojciechowska (sekretarka), p. Wiesława Naczk (obsługa) oraz p.Joanna Woźniakowska (bibliotekarka). Uczniowie mieli okazję poznać te osoby z innej, niecodziennej strony, co było dodatkową atrakcją tej akcji.
0510, 2020
TURYSTYKA AKTYWNA – PODCHODY
TURYSTYKA AKTYWNA – PODCHODY
Na terenie Parku Chrobrego realizowaliśmy kolejne zajęcia z turystyki aktywnej. Tym razem była to gra terenowa – podchody. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy: uciekającą i poszukującą. Pierwsi znakowali pokonywaną trasę tak, aby umożliwić ich odnalezienie przez koleżanki i kolegów z drugiej grupy. Pozostawiali ułożone z patyków znaki patrolowe, a także różne zadania do wykonania. Niektóre wymagały od uczestników wykazania się sprawnością fizyczną, a inne logicznym myśleniem czy umiejętnością liczenia. Na końcu trasy ukryty był skarb. Po jego odnalezieniu następowała zmiana ról: grupa uciekająca zostawała grupa tropiącą. Pogoda i humory dopisywały. Podchody sprawiły uczniom wiele radości i z pewnością przyczyniły się do szkolnej integracji.
0110, 2020
"Zdrowa klasa"
"Zdrowa klasa"
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie badawczo-edukacyjnym "Zdrowa klasa", którego celem jest poprawa stanu odżywienia dzieci w wieku szkolnym. Zasadniczym celem misji jest aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. W realizowanym projekcie zajmujemy się promocją zdrowego stylu życia.