Aktualności z lat 2021 - 2022

1312, 2021
Kartki świąteczne
Kartki świąteczne

Na ostatnich zajęciach kółka plastycznego klas I-III dzieci wykonały ładne kartki bożonarodzeniowe, wykorzystując technikę nakrapianki i szablonu. Oto efekty ich pracy.

1312, 2021
Program Wychowanie przez Czytanie
Program Wychowanie przez Czytanie

Wartości to nasz życiowy kompas. 

Wartości to standardy naszych myśli, postaw i wyborów, 

które mówią kim jesteśmy, jak żyjemy i jak traktujemy innych ludzi. 

1012, 2021
Klasa 4 na warsztatach w Muzeum
Klasa 4 na warsztatach w Muzeum

10 grudnia klasa 4 wybrała się na Warsztaty do Muzeum w Lęborku. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznania techniki robienia kartek z papieru czerpanego. Kartki dzieci ozdabiały według własnych pomysłów, głównie była to tematyka świąteczna i zimowa. Gotowe kartki zostaną przeznaczone na kiermasz świąteczny w naszej szkole, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone na szczytny cel.

0812, 2021
Wkrótce Kiermasz Świąteczny i Licytacja
Wkrótce Kiermasz Świąteczny i Licytacja

Już 16 grudnia Kiermasz Świąteczny dla uczniów na terenie szkoły oraz Licytacja on-line na Teams. Pomóżmy Dawidowi wrócić do zdrowia. Zapraszamy :)

0712, 2021
Zapomniane gry i zabawy
Zapomniane gry i zabawy

Zapomniane gry i zabawy opanowały większość klas w szkole. Uczniowie chętnie grają ze sobą i spędzają czas w miłej atmosferze. Dziś zagościły w klasie 2a, gdzie było dużo zabawy i śmiechu. Raz, dwa, trzy pająk patrzy oraz bierki, które cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Klasa 4a wybrała chińczyka i statki. Klasa 3a zdecydowała się na grę w państwa - miasta. W klasie 5b powodzeniem cieszyła się gra w kapsle. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie wykazali się sprytem i precyzją

0612, 2021
Mikołajki z kodowaniem
Mikołajki z kodowaniem

W oczekiwaniu na Mikołaja uczniowie kodują. Na zajęciach kodowania przeprowadzonych według zaproponowanego scenariusza uczniowie tworzyli swój program, który spowodował, że robot GeniBot wcielił się w rolę renifera, pomocnika świętego Mikołaja i zaprowadził do worka wszystkie prezenty.

0612, 2021
"Lęborska Maska Jasełkowa" – prace konkursowe
"Lęborska Maska Jasełkowa" – prace konkursowe

Uczniowie klasy trzeciej przygotowali oryginalne prace na Konkurs Plastyczny na Lęborską Maskę Jasełkową „Gdy dzwonią dzwoneczki – patrzysz na lęborskie owieczki”. W roku 2021 zadaniem uczestników było artystyczne wykonanie maski, składającej się z odzwierciedlenia miękkich owieczek z wyszczególnionymi miejscami na oczy. Trzecioklasiści ozdobili wykonane maski  kolorowymi wełenkami, materiałami, tiulami, wacikami, brokatami i malusieńkimi guzikami. Teraz czekają na wyniki konkursu. A oto efekty ich pracy.
 

0112, 2021
"Świąteczna paczka" i "Paczuszka dla maluszka"
"Świąteczna paczka" i "Paczuszka dla maluszka"

Szanowni Państwo,
Wzorem ubiegłych lat Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa w Lęborku pragnie zorganizować „ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ”
W tym roku chcielibyśmy wesprzeć osoby starsze i samotne matki, które nie mają nikogo bliskiego...

2911, 2021
Andrzejki w klasie 4
Andrzejki w klasie 4

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W klasie 4 uczniowie podczas klasowych andrzejek mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą wybierały dzieci.
Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci...

2911, 2021
Zakodowane Andrzejki
Zakodowane Andrzejki

Uczniowie podczas zajęć kodowania mogli porozmawiać o zwyczajach andrzejkowych, podając współrzędne wybranych pól, powróżyć sobie przy użyciu kolorowych kubków i maty do kodowania oraz robotów ozobot i genibot.