Aktualności z lat 2021 - 2022

2611, 2021
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SJSP
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SJSP

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w SJSP odbywały się zajęcia z wychowawcami klas i pedagogiem mające na celu promować postawy życzliwości, okazywanie sympatii i czynienie dobra na co dzień. Życzliwość obejmuje drobne gesty, pozwalające na sprawienie komuś radości, wyświadczenie przysługi zupełnie bezinteresownie dlatego tak ważnej jest uwrażliwianie dzieci na czynienie dobra.

W drodze głosowania wybrano najbardziej życzliwe osoby w klasie...

2511, 2021
Kółko plastyczne klas I-III
Kółko plastyczne klas I-III

Dzieci z klas młodszych, w ramach kółka plastycznego, z zapałem wykonują piękne prace plastyczne z wykorzystaniem takich technik, jak: pastela olejna i sucha, akwarela, farba plakatowa, tusz czy kredki. Popatrzcie sami …

1911, 2021
Ojcowie niepodległości.
Ojcowie niepodległości.

Od 9 listopada 2021 roku w gazetce wirtualnej na trenie naszej zamieszczona został prezentacja, która przedstawia drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości.

1911, 2021
Sezon na przygotowania do świąt - czas start!
Sezon na przygotowania do świąt - czas start!

"Złote Rączki" wykonały pierwsze w tym roku bożonarodzeniowe prace. Tym razem postanowiliśmy wykorzystać stare gazety. Wykonaliśmy z nich obrazki. Mamy dla Was dobrą wiadomość! Część obrazków będzie można kupić na świątecznym kiermaszu szkolnym.
 

1811, 2021
"Gąsienice na listku"
"Gąsienice na listku"

Na kółku plastycznym "Złote rączki" udowadniamy, że z drobnych przedmiotów codziennego użytku można wykonać coś niezwykłego! Tym razem wykorzystaliśmy chusteczki higieniczne, patyczki do szaszłyków, słomki oraz papier. Powstały piękne gąsienice na listku, które dzięki "drobnym sztuczkom" potrafią się poruszać :)

1511, 2021
Wycieczka uczniów klas VIII A i VIII B do Gdańska
Wycieczka uczniów klas VIII A i VIII B do Gdańska

W dniu 16 listopada 2021 r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum II Wojny Światowej. Zajęcia realizowane były zgodnie z podstawą programową, a dotyczyły zagadnień „Polskiego Państwa Polskiego”...

1111, 2021
11 listopada - obchody
11 listopada - obchody

Z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 

1011, 2021
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2021 uczniowie klas VIIA i VIA  zaprezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny pt. Droga do niepodległości. W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili  nas uczniowie  klasy VIIA – Iness Jastrzembska oraz Kacper Walczyński. Jako narratorzy uroczystości przypominali  uczniom fakty historyczne, uświadamiając, że pomimo 123 lat zaborów, Polacy nie stracili tożsamości narodowej. Podkreślił, że takie cechy jak jedność narodowa w myśl słów C. K. Norwida Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, dały siłę Polakom do uzyskania niepodległości. Podczas apelu uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

1011, 2021
Szkoła do hymnu
Szkoła do hymnu

W dniu 10 listopada 2021 w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji - wspólnie zaśpiewali Hymn Narodowy. Wspólnie odśpiewano cztery zwrotki.

0711, 2021
"ASTRONOMIA ART” – prace konkursowe
"ASTRONOMIA ART” – prace konkursowe

Uczniowie klasy trzeciej, pod czujnym okiem p.Bożeny Siuta, chętnie podejmują działania plastyczne. Ostatnio trzecioklasiści wykonali ciekawe prace na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Astronomia Art”. Teraz z nadzieją czekają na wyniki. A to efekty ich pracy.