Aktualności z lat 2017 - 2018

1409, 2017
Zajęcia świetlicowe
Zajęcia świetlicowe
Podczas zajęć świetlicowych dzieci doskonalą umiejętności, dzielą się pasjami i rozwijają swoje zainteresowania.
1409, 2017
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS VII
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS VII
W dniu 14 września uczniowie klas siódmych brali udział w integracyjnej wycieczce szkolnej. Zajęcia odbywały się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DOROTA w Łapinie nad jeziorem.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy zespoły realizujące po kolei trzy wybrane przez instruktorów zadania:
ZAJĘCIA NA PONTONACH - Sterowanie dużym pontonem,
BUDOWANIE TRATWY Z BECZEK - Zadaniem każdego z zespołów było zbudowanie tratwy i przeprawa na drugą stronę kąpieliska,
ZAWODY NA ORIENTACJĘ -. Zadaniem uczestników było znalezienie w jak najkrótszym czasie10 punktów kontrolnych.
W przerwie pomiędzy zadaniami uczniowie przy ognisku upiekli sobie kiełbaskę oraz rozgrzali się gorącą herbatą.    
1209, 2017
,,Integracja Ty i Ja” czyli wycieczka klas I i II do Runowa
,,Integracja Ty i Ja” czyli wycieczka klas I i II do Runowa
12 września 2017 r. nasi pierwszo- i drugoklasiści wybrali się do Runowa, aby pod czujnym okiem wychowawców i animatorów uczestniczyć w programie integracyjnym. Były to gry i zabawy zespołowe, animacje integrujące grupę, zabawy w Małpim Gaju, zabawy z Chustą Klanza, gry i zabawy terenowe z wykorzystaniem różnych gadżetów. Podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu dzieci miały okazję jeszcze lepiej się poznać i zgrać. Nie zabrakło innych atrakcji, takich jak: przejażdżka kucykami, strzelanie z łuku czy też wejście na ściankę wspinaczkową. Uczniowie wracali do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci.
0409, 2017
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
4 września odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018, podczas której Pani Dyrektor przywitała grono pedagogiczne, rodziców i uczniów. Życzyła by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania pasji czytelniczej i zainteresowań, by uczniowie rozwijali w szkole swoje talenty i uczyli się współdziałania w grupie. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, gdzie już we własnym gronie powitali nowy rok szkolny.
0409, 2017
Pasowanie na ucznia Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej
Pasowanie na ucznia Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej

4 września to szczególny dzień dla naszych najmłodszych uczniów, którzy w uroczysty sposób zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku. Uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami zostali uroczyście przywitani przez Panią Dyrektor, następnie zostali przedstawieni wychowawcy klas, oraz nauczyciele, którzy także będą uczyć w klasach Ia i Ib. Później panie wychowawczynie odczytały imiona i nazwiska uczniów. Po chwili odbyło się ŚLUBOWANIE; dziewczynki i chłopcy podnieśli prawe ręce i uroczyście ślubowali być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia Szkoły, szanować swoich nauczycieli i rodziców, uczyć się tego co piękne,kochać swoją Ojczyznę. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia, dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy i książki. Po tych emocjonujących chwilach nastąpił czas zabawy - wszyscy razem: dzieci, rodzice i wychowawcy tańczyli "Kaczuszki" i "Tańczymy labada". Uśmiechów i mnóstwa pozytywnej energii było ponad miarę. Na koniec uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do swoich sal, gdzie w najbliższych latach będą wspólnie spędzać czas. Pierwszym zadaniem uczniów w klasie było wykonanie wizytówek na swoje biurka, każda z nich jest inna i piękn. Atmosfera jaka panowała była pełna dziecięcych uśmiechów.

ŻYCZYMY NASZYM NOWYM UCZNIOM WIELU SUKCESÓW I RADOŚCI!!!!