Aktualności z lat 2017 - 2018

0801, 2018
OLIMPIADA "OLIMPUSEK"
OLIMPIADA "OLIMPUSEK"
Dnia 08.01,2018r. chętni uczniowie klas I-III brali udział w ogólnopolskiej olimpiadzie. Olimpiada "Olimpusek" polegała na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdziany obejmowały zestaw 21 pytań, zróżnicowanych w zależności od klasy; zawierały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Wyniki 28.02.2018r. Trzymamy kciuki za uczestników!
0801, 2018
ALE JAZDA!
ALE JAZDA!
Klasy IV – VII rozpoczynają sezon zimowy na lodowisku. Podczas zajęć wf-u uczą się i doskonalą jazdę na łyżwach. To doskonała nauka koordynacji, przy której intensywnie ćwiczą mięśnie obręczy biodrowej, ramiona i ręce. Praca mięśni pozwala wykonać odpowiednie ruchy podczas obrotów czy przy jeździe po łuku. Niewątpliwie dużą zaletą jazdy na łyżwach jest ruch na świeżym powietrzu.
0801, 2018
NAGRODY W XV MIEJSKIM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK
NAGRODY W XV MIEJSKIM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

8 stycznia 2018 r.przedstawiciele klasy drugiej reprezentowali naszą szkołę w XV Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek,organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Lęborku. Celem konkursu była popularyzacja tradycji śpiewania kolęd, a także rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci. Uczniowie świetnie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, zyskując uznanie jury i publiczności. W konkursie brało udział 22 uczestników z pięciu lęborskich szkół. Nasi reprezentanci uzyskali znakomite wyniki, a mianowicie: Olgierd Pepłowski i Alexander Ramczyk zajęli II miejsce (ex aequo), a Gracjan Kwapiński i Grzegorz Dudzik otrzymali wyróżnienia. Serdecznie wszystkim gratulujemy! 

2112, 2017
DARY DLA HOSPICJUM
DARY DLA HOSPICJUM
Dziękujemy wszystkim za podarunki na rzecz Hospicjum "Bursztynowa Zatoka" w Gdyni. Jak zwykle Państwo nas nie zawiedli, dostaliśmy wiele niezbędnych rzeczy, które dla Hospicjum są bardzo ważne. Dzisiaj zostały one przekazane harcerzom z 17 Turystyczno - Artystycznej Drużyny Harcerskiej "Bażynowy Bór", którzy osobiście dostarczą wszystko do placówki.
2112, 2017
ŚWIĄTECZNA PACZKA
ŚWIĄTECZNA PACZKA

Państwa szlachetność jest niezwykłą wartością, za którą serdecznie dziękujemy w imieniu rodzin obdarowanych. Dzięki życzliwości i chęci niesienia pomocy, zebraliśmy ok. 25 kartonów, w których znalazły się produkty żywnościowe, środki czystości, prezenty dla dzieci, ubrania, buty, zabawki, książki, zeszyty i przybory szkolne. To wszystko trafiło do potrzebujących rodzin z Lęborka, Łebuni, Szczenurzy oraz wychowanek Domu Dziecka z Lęborka. W imieniu Samorządu Uczniowskiego i koordynatorów akcji składam podziękowania dla każdego, kto przyczynił się do uśmiechu na twarzy dzieci i rodziców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. „A ten zwycięzcą, kto drugiemu da najwięcej światła od siebie” Adam Asnyk

2112, 2017
LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Klasa II już napisała swoje listy! Zobaczcie jakie marzenia i życzenia mają drugoklasiści.
2012, 2017
WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA
WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA
„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”
W dniu 19 grudnia odbyła się w naszej szkole Wieczornica Bożonarodzeniowa połączona z licytacją i kiermaszem świątecznym. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas I-VII. Występ wzbogacił chór, który tworzyli uczniowie wraz z nauczycielami. W trakcie występów prowadzona była niezwykle emocjonująca licytacja wyjątkowych przedmiotów. Finałem tego wydarzenia był występ grupy tanecznej. Po części artystycznej zebrani goście mogli wspomóc zbiórkę funduszy, dokonując zakupów podczas kiermaszu.
Grono pedagogiczne wraz z pracownikami SJSP składa serdeczne podziękowania wszystkim za wsparcie akcji charytatywnej na rzecz chorej Zosi, która obecnie przebywa pod opieką Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantacji Pediatrycznej AM w Poznaniu. Dzięki okazanemu przez Państwa sercu i chęci niesienia pomocy, możemy wesprzeć leczenie Zosi, która cierpi na mielofibrozę (włóknienie szpiku kostnego). Łączna suma zebranych pieniędzy przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania i wyniosła ok. 10 tys.
1912, 2017
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
Dnia 19 grudnia uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich byli na przedstawieniu profilaktycznym pod tytułem "Koziołek Matołek". Mimo mroźnej pogody żwawo ruszyliśmy do kina Fregata, gdzie czekała nas piękna scena, pełna przygód. Było to pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater; Koziołek - przemierza świat, szukając Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, poznając ich mieszkańców, przeżywa wiele emocjonujących przygód, czasami groźnych, śmiesznych, a przede wszystkim pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując to, co dla niego najlepsze. To był bardzo miły czas, który przeniósł nas w bajkowy świat.
1512, 2017
PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE
PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE
15 grudnia uczniowie klas I-III zakończyli cykl zajęć wychowania fizycznego, realizowanych w tym roku szkolnym na basenie. Od września dzieci uczyły się i doskonaliły różne elementy pływania. Najmłodsi oswajali się z wodą, ucząc się m. in. zanurzania głowy i wydechu do wody, ćwiczeń wypornościowych, pracy nóg do kraula i grzbietu. Starsi doskonalili zdobyte wcześniej umiejętności i uczyli się dokładanek do stylu dowolnego i grzbietowego. Wszyscy uczniowie poczynili ogromne postępy.
Trzymamy kciuki, aby dzieci chciały kontynuować swoją przygodę z pływaniem i samodzielnie szlifować swoje umiejętności pływackie.
1412, 2017
IGRZYSKA DZIECI W DWA OGNIE
IGRZYSKA DZIECI W DWA OGNIE

14 grudnia w sali SP 5 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły 4 drużyny: SJSP, SP 3, SP 5 i SP8. Zawody, które po raz pierwszy pojawiły się w kalendarzu międzyszkolnych rozgrywek, skierowane były do czwartoklasistów. Niektóre mecze były bardzo emocjonujące. Walczono o każdy punkt i czasem tylko jeden decydował o zwycięstwie. Zawody stały na wysokim poziomie. Nasi uczniowie, dając z siebie wszystko, starali się uzyskać jak najlepszy rezultat.
Drużyna dziewcząt wywalczyła miejsce III. Brawo!!! Drużyna chłopców zakończyła zawody na miejscu IV. Gratulacje dla uczestników!

Składy reprezentacji:
DZIEWCZĘTA: Janusz Olga, Rutecka Hanna, Rutkiewicz Julia, Preczewska Julia, Brzozowska Natalia, Dombrowska Hanna, Kunkel Lena, Lidzbarska Kaja, Malla Julia, Pakieła Adrianna
CHŁOPCY: Bławat Michał, Chyży Szymon, Eikman Dominik, Gajkowski Filip, Kubicki Miłosz, Szyjut Michał, Komandowski Wiktor, Pietrasik Nikodem, Ramczyk Cyprian, Jażdżewski Jonatan

 

 

1312, 2017
WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW
WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW
13 grudnia 2017 r., w klasie Ia i IIIb odbyły się kulinarne warsztaty świąteczne. Przy świątecznej muzyce dzieci wałkowały je i wykrawały w cieście świąteczne wzorki. Po upieczeniu ciasteczek uczniowie lukrowali i zdobili swoje wypieki. Pierniki będą sprzedawane podczas szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego 19 grudnia 2017r. o godzinie 17:00 ;)
0812, 2017
SPELLING BEE
SPELLING BEE
8 grudnia 2017r. odbył się I Powiatowy Konkurs literowania po angielsku „Spelling Bee”. W zmaganiach brali udział uczniowie z 9 różnych szkół. Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupa 1 (klasy 2-3):
1 m-ce - Igor Szumiński (SP8),
2 m-ce - Olgierd Pepłowsk (SJSP),
3 m-ce - Paweł Bąk (SJSP).
Grupa 2 (klasy 4-5):
1 m-ce - Marcus Thomassen (SJSP),
2 m-ce - Kalina Szulc (SJSP),
3 m-ce Aleksandra Seniuk (SP8).
Grupa 3 (klasy 6-7):
1 m-ce - Adriana Konkol (Szczenurze),
2 m-ce - Sofia Woss (SP1),
3 m-ce - Amelia Kowalska (SJSP).
Gratulujemy!
0712, 2017
LĘBORSKIE PIERWSZAKI TO FAJNE DZIECIAKI
LĘBORSKIE PIERWSZAKI TO FAJNE DZIECIAKI
W dniu 07 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w imprezie sportowej pod hasłem "Lęborskie pierwszaki to fajne dzieciaki”, która odbyła się w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku. W zawodach rywalizowało 8 lęborskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 5 dziewczynek i 5 chłopców. Głównym celem imprezy była integracja dzieci z różnych szkół i umiejętność rywalizacji "Fair play", ale przede wszystkim wspólna zabawa. Braliśmy udział w pięciu konkurencjach,w których dzieci z całych sił starały się być najlepsze i najszybsze. I udało się! Zajęliśmy II miejsce. Ciężka praca i treningi na lekcjach W-f`u opłaciły się. Każdy z uczniów za udział w zawodach dostał medal, dyplom i słodycze. Gratulujemy Pierwszakom takiego sukcesu. Dziękujemy również naszym wspaniałym kibicom, czyli pozostałym uczniom klas pierwszych, którzy sami przygotowali transparenty i bardzo gorąco dopingowali swojej drużynie.
0712, 2017
BIEG MIKOŁAJKOWY
BIEG MIKOŁAJKOWY

7 grudnia 2017 roku na ulicach miasta Lęborka odbył się XXVI BIEG MIKOŁAJKOWY, w którym udział wzięli uczniowie lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.
Organizatorem zawodów było CSiR w Lęborku oraz Zakład Fotograficzny „WIFOT”. Nasza szkoła po raz drugi stanęła na starcie tych zawodów. Biegi przeprowadzone zostały w formie sztafet osobno dla dziewcząt, osobno dla chłopców.
Wspaniale spisała się drużyna naszych dziewcząt zajmując III miejsce. Dziewczynki prowadziły od samego początku, dopiero pod koniec dały się nieznacznie wyprzedzić. Chłopcy sklasyfikowani zostali na miejscu VIII, uzyskując wynik lepszy niż w ubiegłym roku.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe grupowe zdjęcie i drobne upominki ufundowane przez organizatorów biegu. Szkoła otrzymała nagrodę finansową i dyplomy.
Za miejsca I-III osobno w klasyfikacji dziewcząt i chłopców szkoły otrzymały nagrody burmistrza miasta w wysokości: I miejsce - 250,00 zł, II miejsce - 200,00 zł, III miejsce - 150,00 zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.
Skład drużyny dziewcząt:Dramczyk Hanna, Wierzbicka Liwia, Preczewska Julia, Rutkiewicz Julia, Pakieła Adrianna, Trawińska Oliwia.
Skład drużyny chłopców: Preczewski Juliusz, Pepłowski Olgierd, Jażdżewski Jonatan, Eikman Dominik, Bławat Michał, Bielka Paweł.
Naszym zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie SJSP w tych trudnych zawodach. Ogromne podziękowania należą się rodzicom za wsparcie i pomoc podczas zawodów. 

0612, 2017
MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Dzień rozpoczął się od wizyty w kinie, gdzie oglądaliśmy film „Coco”. Była to wzruszająca historia o chłopcu, który podążając za swoimi marzeniami poznaje jaką siłą jest własna rodzina. Drugą część Mikołajek spędziliśmy wspólnie w szkole. W miłej atmosferze, słuchając i śpiewając piosenki dzieci dostały po upominku. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Wszystkim dużym i małym dzieciom życzymy radosnych Mikołajek!