Aktualności z lat 2013 - 2014

0906, 2014
KOPCIUSZEK NA WESOŁO, CZYLI DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE IIB
KOPCIUSZEK NA WESOŁO, CZYLI DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE IIB
9 czerwca 2014r. w klasie IIb wszyscy świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji uczniowie przygotowali wspaniałe przedstawienie, w którym to Kopciuszek odnajduje swojego księcia z bajki, czyli króla rock & rolla. Spektakl dostarczył rodzicom wielu okazji do śmiechu. Ponadto dzieci wykonały dla swoich rodziców przepiękne portrety malowane węglem, które wraz z wiosennym bukietem, wspaniale podkreśliły rangę dzisiejszego święta.
0506, 2014
POKAZY LĘBORSKIEJ DRUŻYNY ŁUCZNICZEJ
POKAZY LĘBORSKIEJ DRUŻYNY ŁUCZNICZEJ
Dnia 4 czerwca 2014r. uczniowie klasy Ia wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez Prywatne Przedszkole Językowe „Tęczowa Kraina”. W tym dniu Lęborska Drużyna Strzelnicza przygotowała dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły specjalny pokaz strzelectwa. Pierwszaki zapoznały się z techniką strzelania z łuku do celu, przymierzały elementy stroju rycerskiego oraz jechały wozem. Ważnym momentem było pasowanie na rycerza, które zwieńczyło dzień pełen wesołej zabawy. Przedszkole „Tęczowa Kraina” przygotowało również wspaniały poczęstunek złożony z kiełbasek z grilla, ciasta, sałatek i wielu innych przysmaków. W miłej i przyjemnej atmosferze uczniowie spędzili czas. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty: świetlne miecze (chłopcy) i korony (dziewczynki).   Organizatorom zabawy serdecznie dziękujemy!
3005, 2014
SZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA
SZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA
Z okazji Dnia Dziecka na podwórku szkolnym wszyscy uczniowie kl. I-IV odkrywali swoje mocne strony, rywalizując między sobą podczas Szkolnej Olimpiady Sportowej. W atmosferze „fair play” startowali w 6 różnych konkurencjach rekreacyjno-sportowych, tj. bieg kelnera, rzut do celu, bieg z piłką między nogami, przeciąganie liny, bieg w workach oraz tor przeszkód. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping uczniów. Nasi sportowcy bardzo poważnie potraktowali zawody sportowe i bardzo chętnie, z wielkim poświęceniem w nich uczestniczyli - wszyscy spisali się "na medal".
2905, 2014
WARSZTATY W MUZEUM MIEJSKIM
WARSZTATY W MUZEUM MIEJSKIM
Uczniowie klasy IV udali się w środę, 28 maja 2014r., do Muzeum Miejskiego w Lęborku na warsztaty lepienia w glinie. Zajęcia te były ciekawą formą realizacji zagadnień z języka kaszubskiego. Uczniowie pod kierunkiem pani z muzeum wykonywali rzeźbę ptaszka - grzechotki. Zajęcia warsztatowe dostarczyły im dużo przyjemności.

2705, 2014
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO WSI NADOLE
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO WSI NADOLE
Dnia 21.05.2014r. klasa trzecia uczestniczyła w wycieczce do wsi Nadole. Nadole jest kaszubską wsią letniskową, położoną nad zachodnim brzegiem Jeziora Żarnowieckiego. Dzieci miały okazję zwiedzić skansen, poznając dziedzictwo naszego regionu. Następnie uczniowie pojechali do Gniewina, gdzie na placu zabaw mogli miło spędzić czas. Dodatkową atrakcją było wejście na wieżę widokową, z której wszyscy podziwiali piękną panoramę okolicy. Kolejnym punktem programu była wizyta w hotelu, w którym stacjonowała piłkarska drużyna z Hiszpanii. Tam dzieci uraczone zostały rosołem i smacznym deserem. Chłopcy byli szczęśliwi, że mogli zobaczyć pokoje, w których przebywali ich najwięksi futbolowi idole. Punktami końcowymi tej wycieczki, była przejażdżka meleksem i spacer ścieżką przyrodniczą.
2505, 2014
WIZYTA STRAŻAKÓW W NASZEJ SZKOLE
WIZYTA STRAŻAKÓW W NASZEJ SZKOLE
Dzień 22 maja 2014 r. dostarczył niezapomnianych emocji uczniom klasy Ia i Ib. Naszą szkołę odwiedzili bowiem strażacy. Wjechali oni dwoma wozami strażackimi na nasze podwórko szkolne. Była to wielka sensacja dla wszystkich uczniów. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem słuchali opowieści strażaków o ich pracy obserwując jednocześnie prezentacje wyposażenia wozu strażackiego. Dzieci nie ominęła przejażdżka wozem strażackim, jak i indywidualna próba „gaszenia pożaru”. Trzeba przyznać, że po tak ciekawej „lekcji pokazowej” w terenie trudno było pierwszakom wrócić na zajęcia do sali lekcyjnej.
1805, 2014
KONKURS DLA KLAS PIERWSZYCH "MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA" - WYNIKI
KONKURS DLA KLAS PIERWSZYCH "MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA" - WYNIKI
15 maja 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs dla klas pierwszych „Mistrz Pięknego Pisania”. Jego celem było zachęcanie do dbania o estetykę pisania i wyrabianie u dzieci nawyku kształtnego pisania. W konkursie tym uczestniczyło 13 uczniów z klas Ia i Ib. Zadaniem dzieci było piękne przepisanie kilkuzdaniowego tekstu drukowanego - fragmentu bajki „Kopciuszek” - z uwzględnieniem estetyki ( kształtne litery i prawidłowe łączenia liter), poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej. Dzieci bardzo skupiły się na tym zadaniu. Jury w składzie: p. Martyna Dramczyk (nauczyciel nauczania zintegrowanego), p. Aneta Cichowlas (pedagog szkolny) i p. Anna Prokopczuk (pedagog szkolny) wyłoniło zwycięzców następująco:  I miejsce - Maksymilian Rydzewski (kl.Ia) II miejsce - Zuzanna Wysokińska (kl.Ib) III miejsce - Natalia Cisak (kl.Ia) Wyróżnienia: Paweł Kobeszko (kl.Ib), Maksymilian Wajcowicz (kl.Ia), Maja Wróblewska (kl.Ia). Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia - bańki mydlane - które dostarczyły im dużo radości.
1605, 2014
I MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJE PASJE" - WYNIKI
I MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJE PASJE" - WYNIKI
 W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Moje pasje". Celem konkursu było dzielenie się wrażeniami, spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, wrażliwością, oryginalnością ujęcia tematu oraz inwencją twórczą. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, amatorsko zajmujących się fotografią. Na konkurs wpłynęły 142 zdjęcia. 13 maja 2014r. zebrała się komisja konkursowa w składzie: p. Zygfryd Klimek - znany i ceniony lęborski fotograf, od wielu lat dokumentujący życie Lęborka, p. Krzysztof Falcman - fotograf artysta, znany zarówno w Polsce, jak i za granicą, p. Paulina Klimek - fotograf, p. Grażyna Popin - Powiatowe Ognisko Artystyczne, Lęborskie Stowarzyszenie Kultury.   Wyniki konkursu prezentują się następująco: I miejsce - Jerzy Szyjut (SJSP Lębork) - "Moje podróże w czasie i przestrzeni", "Prosto przed siebie" II miejsce - Natalia Pietrzyk (SP 3 Lębork) - "Konie" III miejsce - Mikołaj Bednarczuk (SP 3 Lębork) - "Budowla z klocków 1", "Budowla z klocków 2" Wyróżnienia: I - Bogna Złowocka (Chrześcijańska Szkoła Montessori Gdańsk) - "Moje oko na świat" II - Filip Zieliński (SJSP Lębork) - "Lego" III - Pola Pospieszna (SJSP Lębork) - "Przystanek na wsi" IV - Cezary Cużytek (SJSP Lębork) - "Pięć minut zadumy" IV - Natalia Szymonik (SJSP Lębork) - "Kocie spojrzenie" IV - Tomasz Kopeć (Europejska Szkoła Podstawowa, Puławy) - "Mój najwierniejszy przyjaciel" Nagroda Jury: Iga Dramczyk (SJSP Lębork) - "Farbki", "Kredki"     Wszystkim serdecznie gratulujemy!
1605, 2014
FINAŁ II POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WIOSENNY POWIEW POEZJI”
FINAŁ II POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WIOSENNY POWIEW POEZJI”
16 maja 2014r. w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” odbył się finał II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenny Powiew Poezji”. Organizatorem konkursu był Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 103 w Lęborku. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci i młodzieży, dbałość o kulturę słowa a także popularyzacja i promocja talentu uczniów. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało dwoje uczniów. Z wielką przyjemnością informujemy, iż III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych klas I-III zajęła KLAUDIA CZERW (kl.IIb). Wyróżnienie w kategorii Szkół Podstawowych klas IV-VI otrzymał NATAN ONASZ (kl.IV).   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
1205, 2014
„BAJKA O PIĘKNEJ KRAKOWIANCE, STRASZNYM SMOKU I DZIELNYM KUBIE”, CZYLI AMATORSKI TEATRZYK KUKIEŁKOWY W PIERWSZEJ KLASIE
„BAJKA O PIĘKNEJ KRAKOWIANCE, STRASZNYM SMOKU I DZIELNYM KUBIE”, CZYLI AMATORSKI TEATRZYK KUKIEŁKOWY W PIERWSZEJ KLASIE
W piątek, 9 maja 2014 r., uczniowie klasy Ia i III zostali zaproszeni na przedstawienie pt. „Bajka o pięknej Krakowiance, strasznym smoku i dzielnym Kubie". Taką „niespodziankę" przygotowali im koledzy i koleżanki z klasy Ib! Pierwszaki już od środy przygotowywały to przedstawienie, wykonując postaci - papierowe kukiełki, scenografię i dialogi. Widownia nagrodziła „aktorów" szczerymi brawami. Tego typu „teatralne doświadczenie" pokazało inwencję twórczą, kreatywność i odwagę pierwszoklasistów.
1105, 2014
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W czwartek 8 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Do konkursu, którego motywem przewodnim był utwór „Calineczka” H.CH. Andersena, przystąpiło 10 uczniów z klasy Ia oraz Ib. Dzieci z przejęciem prezentowały fragment wylosowanego fragmentu baśni. Jury oceniło prezentacje bardzo wysoko i wybrało uczniów nagrodzonych i wyróżnionych. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a także nagrodę rzeczową w postaci książki. W miłej atmosferze gromkich braw publiczności, złożonej z rówieśników klas pierwszych odbyło się podsumowanie konkursu. Gratulujemy nie tylko wygranej, ale także udziału w konkursie czytelniczym! Nagrodzeni uczniowie: 1. Zuzanna Wysokińska 2. Zuzanna Suda 3. Cyprian Wirski Wyróżnienia otrzymali: Dawid Caronia, Juliusz Lis oraz Iga Kutkowska
0805, 2014
WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W MAŁOSZYCACH
WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W MAŁOSZYCACH
15 kwietnia zakończyła się zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska w Małoszycach. Uczniowie zebrali łącznie 45 kg karmy suchej i około 20 kg karmy mokrej. Ponadto schronisko otrzymało kojce, poduszki i zabawki dla zwierząt. Dnia 7 maja 2014r. przedstawiciele klasy III i IV wraz z samorządem i opiekunami odwiedzili schronisko dla zwierząt w Małoszycach. Dzieci przekazały zebrane produkty i rzeczy opiekunowi schroniska. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wybiegów i pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta. Podczas pobytu w schronisku naszych uczniów spotkała miła niespodzianka - uczennica klasy III, Iga Dramczyk, miała okazję karmić bociana z bliskiej odległości. Bocian został uratowany i przygarnięty przez właścicieli schroniska.  Wycieczka została pozytywnie odebrana przez uczestników a swoje doświadczenia z entuzjazmem przekazali rówieśnikom. Opiekunowie wraz z dziećmi serdecznie dziękują wszystkim za pomoc na rzecz zwierząt.
0705, 2014
TEATRZYK KUKIEŁKOWY „BAJKA O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE”
TEATRZYK KUKIEŁKOWY „BAJKA O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE”
7 maja 2014r. do naszej szkoły zawitał teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem „O rybaku i złotej rybce”. Uczniowie nie mieli problemu z określeniem negatywnych i pozytywnych bohaterów oraz ze zrozumieniem przesłania płynącego z bajki: bądź dobry i miej umiar we wszystkim. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, w którym wyraźnie zaznaczone były role postaci: dobrego rybaka, mądrej rybki, złej i chciwej kobiety. Występ „aktorów” wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które żywo reagowały na treść przekazaną w bajce. Uczniowie nagrodzili występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbyła się sesja zdjęciowa.
0505, 2014
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 30.04.2014r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowała klasa IV. Jej celem było uwrażliwienie uczniów na losy własnego kraju, narodu, zapoznanie z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia dumy z dokonań przodków, szacunek dla symboli narodowych.
2504, 2014
"W CODZIENNYM TRUDZIE, W WYSIŁKU UMYSŁU, WOLI SERCA - OBRAZ DZIECKA POZOSTAJE DLA CZŁOWIEKA NATCHNIENIEM I ŹRÓDŁEM NADZIEI" (Jan Paweł II - Nigeria, 1982r.)
"W CODZIENNYM TRUDZIE, W WYSIŁKU UMYSŁU, WOLI SERCA - OBRAZ DZIECKA POZOSTAJE DLA CZŁOWIEKA NATCHNIENIEM I ŹRÓDŁEM NADZIEI" (Jan Paweł II - Nigeria, 1982r.)
Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Papieżowi Polakowi. Sylwetkę tej wspaniałej osobowości przybliżyli uczniowie klasy III. Punktem centralnym spotkania był montaż słowno – muzyczny opowiadający o życiu Jana Pawła II, jego przyjaźni z Chrystusem i drugim człowiekiem. Gdy żył i podróżował po tej ziemi wzorując się na miłości Chrystusowej, wypowiadał wiele słów, które cieszyły serca ludzkie i niosły nadzieję. Dziś są nadzieją i radością nadal, bo pozostały głęboko w myślach, niczym niezatarte wspomnienie.
2404, 2014
DNI EKOLOGICZNE
DNI EKOLOGICZNE
Kwiecień jest miesiącem działań proekologicznych, w ramach których nasi uczniowie m.in. pisali Listy dla Ziemi, wykonywali ekologiczne plakaty oraz zapoznawali się z wiadomościami z zakresu ekologii. Celem edukacji ekologicznej jest rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska, kształtowanie kultury obcowania z przyrodą oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci.  W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w warsztatach artrecyklingu, które poprowadziła p. Agata Dorwalska. Uczniowie dzięki pomocy p. Agaty wykonały wspaniałe skarbonki - świnki.