Aktualności z lat 2013 - 2014

0110, 2013
DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
Poniedziałek 30 września był wyjątkowym dniem dla wszystkich chłopców. W każdej klasie uroczystość obchodzona była hucznie i każdy młody mężczyzna otrzymał drobny upominek od swoich koleżanek z klasy. Chłopcy otrzmymali m.in. pięknie wykonane portrety, koszulki  oraz kubki ze swoimi zdjęciami. O naszych solenizantach nie zapomniał także Samorząd Uczniowski, który każdego ucznia poczęstował pysznym jabłecznikiem. 
2609, 2013
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "CZERWONY KAPTUREK"
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "CZERWONY KAPTUREK"
25 września 2013r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia teatrzyku kukiełkowego pt. "Czerwony Kapturek". Mimo, iż bajka była doskonale znana, dzieci śledziły spektakl z wielkim zainteresowaniem. Później odbyła się mini sesja zdjęciowa. Wszyscy pozowali profesjonalnej ekipie fotografów.
1809, 2013
DOŻYNKI SZKOLNE
DOŻYNKI SZKOLNE
W dniu 18.09.2013r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dożynkach Szkolnych organizowanych przez klasy drugie. Dożynki są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i ich rodzin. To jedno z najpiękniejszych świąt rolniczych. Bogata, bo sięgająca czasów średniowiecznych tradycja tej uroczystości, traktowana jest jako ukoronowanie mozolnej i wymagającej poświęcenia pracy na roli. Radosne obchody Dożynek w naszej szkole składały się z kilku etapów. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych tj. rzut kaloszem oraz przeskoki przez baloty z siana. W szkole wszyscy wspólnie piliśmy pyszne soki i degustowaliśmy polskie owoce i warzywa.   
1409, 2013
WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZO - LEŚNEJ W DRĘTOWIE
WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZO - LEŚNEJ W DRĘTOWIE
W wtorek 10 września 2013r. uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Uroczyska Drętowo, do centrum edukacji przyrodniczo-leśnej w Nadleśnictwie Lębork. Lekcja przyrody rozpoczęła się od rozpoznawania drzew, krzewów i innych roślin. Dzieci zapoznały się z pracą leśniczego oraz wysłuchały ciekawostek związanych z otaczającą przyrodą. Oczywiście nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku i wspólnych zabaw. 
0209, 2013
ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
2 września 2013r. dla wszystkich uczniów Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz przedstawiła wychowawców tegorocznych klas pierwszych (klasa Ia - p. Barbara Drożdżal oraz klasa Ib - p. Bożena Siuta).  Wszystkim uczniom życzymy pomyślności, sukcesów i wytrwałości w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce, a także zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym.