Aktualności z lat 2013 - 2014

2404, 2014
SZKOLNY KONKURS "EKO POJAZD" - WYNIKI
SZKOLNY KONKURS "EKO POJAZD" - WYNIKI
W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Eko pojazd”. I miejsce zajął Jan Dombrowski (kl.Ib), II miejsce zajął Paweł Kobeszko (kl.Ib), III miejsce zajęła Nadia Klawikowska (kl.Ia). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowanie i eko świeczkę. Laureaci konkursu otrzymali słoik miodu wraz z ekologiczną łyżeczką, natomiast zwycięzca otrzymał dodatkowo bon na zakup obuwia zdrowotnego, zafundowanego przez firmę be!Eko. Serdecznie dziękujemy sponsorom – Pani Magdalenie Sarzyńskiej – Górskiej z salonu be!Eko oraz Pani Agacie Dorywalskiej z „Artrecykling” za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.
1604, 2014
PISANKI, PISANKI, JAJKA KOLOROWE... CZYLI WIELKANOC W SZKOLE
PISANKI, PISANKI, JAJKA KOLOROWE... CZYLI WIELKANOC W SZKOLE
Radość, odrodzenie, nadzieja - to wszystko zawiera się w świętach Wielkanocnych. Dziś w również w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera pełna szczęścia i wzajemnego szacunku. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wielkanocnego śniadania. Na stołach nie mogło oczywiście zabraknąć pięknych pisanek, mazurków i pysznych kanapek.
1604, 2014
NAGRODZENI W POWIATOWYM KONKURSIE „PISANKA WIELKANOCNA”
NAGRODZENI W POWIATOWYM KONKURSIE „PISANKA WIELKANOCNA”
W kwietniu 2014 roku nasi uczniowie przygotowali prace na II Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej „Pisanka Wielkanocna” organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Lęborku. Spośród przekazanych prac konkursowych nagrodę otrzymały „pisanki” następujących uczniów: FILIPA ZIELIŃSKIEGO z kl.IIb i IGI DRAMCZYK z kl.III. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.   Gratulacje!
1504, 2014
LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU „KARTKA WIELKANOCNA”
LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU „KARTKA WIELKANOCNA”
W kwietniu, tuż przed świętami, został rozstrzygnięty II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kartka wielkanocna”, organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Lęborku. Z przyjemnością informujemy, że z naszej szkoły nagrodzeni zostali: Milana Van Luijk i Janek Dombrowski z klasy I b. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu!
1504, 2014
CZAS NA MAZURKI
CZAS NA MAZURKI
W naszej szkole zapachniało Świętami Wielkiej Nocy. Uczniowie, przy pomocy wychowawców i Rodziców, przygotowali piękne i na pewno bardzo smaczne mazurki, które będą wspaniałą ozdobą podczas wielkanocnego śniadania. Zajęcia kulinarne były dla dzieci wielką frajdą i pozwoliły wykazać się wielką kreatywnością i inwencją twórczą.
1504, 2014
A ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ …
A ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ …
Święta Wielkanocne coraz bliżej i czas powoli zadbać o świąteczne dekoracje. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali wspaniałe pisanki zdobione cekinami, wstążeczkami, brokatem oraz decoupagem. Dzieci z klasy Ib  wykonały samodzielnie tęczowe palmy wielkanocne. Ponadto kolorowo i bardzo świątecznie zrobiło się na naszym szkolnym holu. Klasy zadbały o wielkanocne dekoracje i dzięki nim każdy może poczuć świąteczną atmosferę.
1404, 2014
WARSZTATY W MUZEUM - RĘCZNE CZERPANIE PAPIERU
WARSZTATY W MUZEUM - RĘCZNE CZERPANIE PAPIERU
14.04.2014r. uczniowie klasy IIb wybrali się bo Muzeum w Lęborku, by uczestniczyć w zajęciach warsztatowych dotyczących ręcznego czerpania papieru. Zajęcia miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak, aby w obecnej dobie Internetu uświadomić dzieciom, jaką rolę wciąż odgrywa papier. Papier czerpany to rodzaj papieru wytwarzanego w procesie tzw. czerpania. W muzeum do robienia, tzw. pulpy, czyli masy celulozowej, wykorzystuje się niestandardowe materiały, takie jak wytłoczki po jajkach, krochmal, suszone płatki kwiatów, liście, przyprawy, zioła, kawałki tkanin, koronek itp. Uczniom zajęcia bardzo się podobały. Dzieci wykonały piękne kartki, które później będą ozdobą klasy.
1404, 2014
TYDZIEŃ KULTUROWY
TYDZIEŃ KULTUROWY
W dniach 07.04 – 10.04 uczniowie szkoły brali udział w „Tygodniu Kulturowym”. W poniedziałek gościliśmy p. Dorotę Mularski z Francji, która w ciekawy sposób opowiedziała o swoim kraju. Część spotkania poświęcona była zabawom językowym. Dzieci „szlifując” język, dobrze się bawiły. Następnego dnia poznawaliśmy kulturę Republiki Południowej Afryki. Pan Donald Robson (nauczyciel j. angielskiego) w bardzo interesujący sposób przedstawił bogactwo kultury i obyczajów swojej ojczyzny. Środa z kolei poświęcona była poznaniu Gruzji. Dzięki opowieściom rodowitej Gruzinki Zhuzhunny Melakadze dzieci poczuły się jak mieszkańcy Tibilisi. Podsumowaniem „Tygodnia Kulturowego” były warsztaty kulinarne, w których czynny udział brali uczniowie klasy IV. Zgodnie z powiedzeniem „Przez żołądek do serca” prowadzący zajęcia starali się rozkochać uczestników w swoich ojczyznach. Pan Donald, pani Dorota i pani Zhuzhuna oraz dzieci przygotowywali tradycyjne potrawy. Tosty afrykańskie, gruzińskie chaczapuri, a na deser francuskie ciasto pozwoliły nam przez chwilę poczuć się jak innym kraju. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem na szkolnym holu.
0804, 2014
WYRAŻAMY UCZUCIA SWOJE I SZANUJEMY UCZUCIA INNYCH
WYRAŻAMY UCZUCIA SWOJE I SZANUJEMY UCZUCIA INNYCH
W ramach zajęć z pedagogiem, we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia pt. "Wyrażamy uczucia swoje i szanujemy uczucia innych". Celem zajęć było kształcenie i doskonalenie umiejętności właściwego rozpoznawania uczuć i stanów emocjonalnych. Podczas zajęć dzieci miały okazję uczyć się akceptować własne uczucia związane z frustracją, złością, radością oraz rozumieć inne osoby przeżywające i okazujące niepokój, złość czy zdenerwowanie. Uczniowie chętnie odgrywali scenki oraz ćwiczyli w parach. Zabawy wykorzystane podczas zajęć miały na celu rozładowanie emocji, przezwyciężenie strachu oraz wzbudzenie zainteresowania. Na zakończenie zajęć dzieci mogły wspólnie bawić się w "Rekina" i opowiadać o emocjach, jakie towarzyszyły zabawie. 
0404, 2014
AUTYZM: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM
AUTYZM: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Powiatowym Konkursie na Gazetkę Szkolną Dotyczącą Autyzmu „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Celem tego konkursu było pogłębienie oraz promowanie wiedzy o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu oraz integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Ponadto dzięki wspaniałej gazetce, którą wykonali nasi uczniowie, wszyscy zainteresowali się problemami osób cierpiących na autyzm. Nasza szkoła w tym konkursie zajęła III miejsce, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Uczniowie, którzy przygotowali gazetkę to: Zuzanna Gałka (kl.IV), Kacper Reszczyński (kl.IV), Wiktoria Sałata (kl.III), Amelia Kowalska (kl.III) oraz Cezary Cużytek (kl.III). Gazetka powstała pod czujnym okiem opiekunów: p. Anety Cichowlas oraz p. Kamili Stępień.
0204, 2014
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ"
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "POTYCZKI Z ORTOGRAFIĄ"
Dnia 27 marca 2014r. uczniowie klasy IV wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym "Potyczki z ortografią". Zadaniem uczestników było rozwiązanie 9 zadań testowych, sprawdzających znajomość reguł ortograficznych oraz ich zastosowanie. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na poprawność ortograficzną oraz piękno mowy ojczystej. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce - Amelia Gołębiowska II miejsce - Dominika Estrich III miejsce - Jerzy Szyjut   Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
0204, 2014
ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU
ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu (World Autism Awareness Day). Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS.  W geście solidarności z osobami z autyzmem, uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko i uczestniczyli w lekcjach, dzięki którym to zaburzenie zostało im przybliżone. Dzieci zobaczyły m.in., na czym polega komunikacja alternatywna za pomocą piktogramów. Piktogramy są jednym z najprostszych i najefektywniejszych sposobów nawiązania komunikacji z osobami niemówiącymi.  Później uczniowie wspólnie z wychowawcami oglądnęli film pt. „Szczęściarze”. Film został zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie, gdzie uczęszczają dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Dzieci po raz kolejny udowodniły, iż nie jest im obojętny los osób niepełnosprawnych. Dzięki swojemu zaangażowaniu i dobremu sercu pokazały wszystkim, że autyzm to nie koniec świata.
3103, 2014
SPOTKANIE Z WIERSZAMI JULIANA TUWIMA
SPOTKANIE Z WIERSZAMI JULIANA TUWIMA
W piątek 28 marca 2014r. uczniowie klasy Ia po raz kolejny wzięli udział w zajęciach specjalnych, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Dzieci wesoło reagowały na przedstawienia znanych utworów Juliana Tuwima, którymi były "Słoń Trąbalski", "Lokomotywa", "Ptasie radio" czy "Okulary". Zachwyceni książkami uczniowie postanowili dołączyć do grona wypożyczających. W domu wypełnili z Rodzicami karty zapisu i zostali przyjaciółmi Miejskiej Biblioteki Publicznej. 
3103, 2014
"MATEMATYCZNY SOBIERADZIK" - WYNIKI KONKURSU
"MATEMATYCZNY SOBIERADZIK" - WYNIKI KONKURSU
Dnia 27 marca uczniowie klas I - III przystąpili do Szkolnego Konkursu "Matematyczny Sobieradzik". Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał 45 minut. Celem konkursu było rozwijanie i kształcenie sprawności rachunkowej u dzieci, prezentacja wiedzy i umiejętności oraz wzbudzanie pozytywnej rywalizacji wśród uczniów. Wyniki konkursu prezentują się następująco:
W kategorii klas I :
I miejsce  - Zuzanna Suda (Ib)
II miejsce - Mikołaj Gałka (Ib)
III miejsce - Fabian Mościcki (Ib)
W kategorii klas II: 
I miejsce - Maria Baranowski (IIb)
II miejsce - Filip Zieliński (IIb)
III miejsce - Oskar Kunkel (IIb)
W kategorii klas III:
I miejsce - Wiktoria Sałata
II miejsce - Mikołaj Morawiak
III miejsce - Amelia Kowalska   Wszystkim serdecznie gratulujemy!
3003, 2014
SADZENIE LASU
SADZENIE LASU
Uczniowie klasy III i IV wzięli udział w obchodach 90 rocznicy powstania Lasów Państwowych. Ta wyjątkowa lekcja przyrody składała się z trzech części. Podczas pierwszej uczniowie doskonalili znajomość języka angielskiego w zakresie środowiska leśnego, w drugiej spotkali się wyjątkowymi gośćmi: panem Wiktorem Tyburskim – Starostą powiatu lęborskiego, z panem Zbigniewem Kaczmarczyk – Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz z panem Janem Dominieckim – nadleśniczym Nadleśnictwa Lębork. Na koniec uczniowie wspólnie z leśnikami posadzili kilkadziesiąt dębów a także dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa las w naszym życiu.
2703, 2014
WODA - NASZ SKARB
WODA - NASZ SKARB
Dnia 25.03.2014r. Koło Przyrodnicze Mrowisko wraz z uczniami klasy IV zaprezentowało przedstawienie "Woda - nasz skarb". Uczniowie podczas krótkich scenek poruszyli ważny dla świata problem wyczerpujących się zasobów wody pitnej. Przedstawienie opowiadało o niezwykle ważnej roli wody w życiu człowieka. Poruszało zagadnienia związane z ciężką sytuacją ludzi żyjących w krajach Afryki i Azji, a także wskazało sposoby oszczędnego i racjonalnego korzystania z wody.