Aktualności z lat 2013 - 2014

2212, 2013
ROZSTRZYGNIĘCIE XI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA STROIK, OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ LUB CHOINKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
ROZSTRZYGNIĘCIE XI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA STROIK, OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ LUB CHOINKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
20 grudnia 2013 roku w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyło się rozstrzygnięcie XI Powiatowego Konkursu Plastycznego na Stroik, Ozdobę Świąteczną lub Choinkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło ponad 150 prac. Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym konkursie. Z wielką przyjemnością informujemy, iż GRAND PRIX w tym konkursie otrzymała Amelia Kowalska (kl.III). W kategorii wiekowej: 7-9 lat (szkoła podstawowa kl. I-III) nagrody otrzymali Zuzanna Mućka (kl.IIa) oraz Cezary Cużytek (kl.III).   Serdecznie gratulujemy!
2012, 2013
PIERWSZAKI U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W DRZEWINIE
PIERWSZAKI U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W DRZEWINIE
19 grudnia 2013 r. uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się do miejscowości Drzewina na Kaszubach, aby odwiedzić św. Mikołaja. Wizyta w tym miejscu dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń. Na pierwszoklasistów czekała ,,żywa szopka", namiot św.Mikołaja z Laponii i jego magiczny napój, prezentacja multimedialna ,,Jak powstają bombki?" oraz wystawa szopek noworocznych. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych wykonując ozdoby świąteczne: bombkę i stroik. Miły Elf - przewodnik zaprowadził je do pokoju, w którym czekał na nie św. Mikołaj. Każde dziecko mogło zdradzić Mikołajowi o jakim prezencie pod choinkę marzy w tym roku. Było też odpowiadanie na zagadki i pytania Mikołaja, jak również śpiewanie dla niego piosenek świątecznych i pamiątkowe wpisy do księgi. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili sklep renifera Rudolfa, aby zakupić sobie pamiątki. Wszyscy wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni i przepełnieni ,,świąteczną" atmosferą.
2012, 2013
WIGILIA SZKOLNA
WIGILIA SZKOLNA
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale i przez dorosłych. Dzisiaj w naszej szkole miała miejsce wigilia, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez.  Wigilię rozpoczęliśmy programem jasełkowym przygotowanym przez uczniów klas pierwszych. Kolędy pięknie śpiewały dzieci, które uczestniczą w szkolnym kole wokalno – instrumentalnym. Po Jasełkach wszystkie dzieci rozeszły się do klas, by wspólnie zasiąść do stołu wigilijnego, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych dań i wielu słodkości. Najmilszą chwilą było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci. Wspólnym kolędowaniem zakończyliśmy ten wspaniały dzień.
1912, 2013
WISZĄ SZYSZKI I ORZESZKI, MALUTKIE JABŁUSZKA. DUŻE JEŻE, MUCHOMORKI, CZERWONE SERDUSZKA...
WISZĄ SZYSZKI I ORZESZKI, MALUTKIE JABŁUSZKA. DUŻE JEŻE, MUCHOMORKI, CZERWONE SERDUSZKA...
Miesiąc grudzień to czas, w którym rusza „fabryka ozdób świątecznych”. Aby promować twórczość plastyczną uczniów, a także kultywować tradycje i zwyczaje świąteczne, uczniowie pod okiem wychowawców oraz rodziców tworzyli oryginalne ozdoby. Dzieci podczas zajęć poznały nowe techniki plastyczne, które mogły wykorzystać podczas tworzenia swoich „arcydzieł”. Uczniowie „stworzyli” wiele wspaniałych stroików, samodzielnie wykonali bombki oraz wiele innych świątecznych ozdób, którymi udekorowana jest nasza szkoła.
1912, 2013
PRZEDŚWIĄTECZNE PIECZENIE PIERNIKÓW
PRZEDŚWIĄTECZNE PIECZENIE PIERNIKÓW
Nie samą nauką szkoła żyje, dlatego poddając się świątecznej atmosferze, uczniowie spróbowali swoich sił przy produkcji świątecznych pierników. Podzieleni na grupy uczniowie mieli mnóstwo pracy: wycinali różne kształty pierników, układali je na blaszkach do pieczenia. Na koniec wszystkie smakołyki zostały polukrowane i ozdobione.
1912, 2013
ODWIEDZINY W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY "LWIĄTKO" W LĘBORKU
ODWIEDZINY W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY "LWIĄTKO" W LĘBORKU
19 grudnia 2013r. uczniowie klasy III odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Lwiątko” w Lęborku. Uczniowie spotkali się z osobami niepełnosprawnymi psychoruchowo i ich opiekunami. Dzieci zaprezentowały bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „Błękitny prezent”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem „Lwiątka”. Opiekunowie opowiedzieli trzecioklasistom, jak wygląda „zwykły” dzień w ich domu oraz z jakimi problemami i trudnościami zmagają się ich podopieczni. Celem spotkania było zniwelowanie barier pomiędzy człowiekiem „zdrowym” a osobą niepełnosprawną oraz przybliżenie i ukazanie dzieciom życia i funkcjonowania tych ludzi. Oczywiście podczas takiej wspaniałej i wyjątkowej wizyty nie mogło zabraknąć prezentów. Dzieci podarowały własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniczki, natomiast od opiekunów i podopiecznych „Lwiątka” otrzymały cudowny świecznik.
1912, 2013
JASEŁKA „BŁĘKITNY PREZENT”
JASEŁKA „BŁĘKITNY PREZENT”
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie klasy III przygotowali dla swoich rówieśników montaż teatralno – wokalny. Dzieci przedstawiały Jasełka pt. „Błękitny prezent”, w których zachęcały obecnych do okazywania sobie wzajemnej miłości i życzliwości. Spektakl poruszył wszystkie serca, dostarczając wspaniałych wrażeń. Świąteczną atmosferę podsycały kolędy śpiewane przez dzieci zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim.
1812, 2013
„JESTEM WOLNY OD NAŁOGÓW” - UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU
„JESTEM WOLNY OD NAŁOGÓW” - UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU
13 grudnia 2013r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jestem wolny od nałogów”. Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczennice naszej szkoły Wiktoria Sałata (kl.III) oraz Milana Van Luijk (kl.Ib) otrzymały wyróżnienia.   Dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
1212, 2013
PISZEMY I WYSYŁAMY KARTKI
PISZEMY I WYSYŁAMY KARTKI
Dzieci z klasy Ib wykonały samodzielnie przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Następnie ułożyły i napisały świąteczne życzenia, aby wysłać je do rodziny czy znajomych. Pierwszaki miały okazję poćwiczyć adresowanie kopert. Tak przygotowane kartki zostały dzisiaj wysłane. Dzieci odwiedziły Pocztę Główną w Lęborku, co sprawiło im wielką frajdę. 
1112, 2013
SZLACHETNA PACZKA
SZLACHETNA PACZKA
Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Od 27 listopada do 6 grudnia uczniowie naszej szkoły, jak również rodzice, przynosili najbardziej potrzebne artykuły codziennego użytku. Rodzina, dla której zorganizowana została Szlachetna Paczka to niepełna rodzina wielodzietna. Samotna matka obecnie wychowuje siódemkę dzieci: czterech chłopców (4, 6, 7 i 16 lat) oraz trzy dziewczynki (11,12 oraz 14 lat). To właśnie dla nich zebraliśmy wiele ubrań, żywności, środków czystości, przyborów szkolnych, zabawek oraz słodyczy. Dzisiaj uczniowie przekazali wszystkie podarunki. Wasze prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie, które przegrywały w walce z biedą. Dzięki Wam mają szansę na wygraną w drugiej połowie życia.   Bardzo dziękujemy Wam za okazane serce i chęć pomocy!
1112, 2013
WIZYTA PANA PSZCZELARZA
WIZYTA PANA PSZCZELARZA
Dnia 11.12.2013r. uczniów klas drugich odwiedził prezes Lęborskiego Koła Pszczelarzy – pan Jan Przychoda, który zapoznał dzieci ze specyfiką swojej profesji. Pszczelarz (daw. bartnik) nie tylko prowadzi produkcję pszczelarską, ale także sadzi odpowiednie gatunki roślin wytwarzających pyłek oraz nektar. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały wszystkie niezbędne akcesoria, bez których praca pszczelarza nie byłaby możliwa. Pan Jan pokazał uczniom ramki, dymiarki zwane podkurzaczami, poidła pasieczne itd. Największą jednak ciekawość wzbudził strój ochronny, który pozwala uchronić się przed ukąszeniami. Na koniec dzieci spróbowały pysznego miodu.   Wszystkim bardzo spodobały się słodkie zajęcia.
1012, 2013
HELLADA NA "WESOŁO"
HELLADA NA "WESOŁO"
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IV zakończyli cykl historycznych zajęć projektowych, podczas których wcielili się w role scenarzystów, reżyserów i aktorów. Młodzi adepci sztuki teatralnej z powodzeniem przenieśli nas w świat greckich mitów i wykorzystując swą nieprzeciętną wyobraźnie, energię oraz chęć do zabawy, w synkretyczny sposób połączyli świat antycznych herosów i komiksowych bohaterów. Dzięki takim zabiegom dowiedzieliśmy się, że Zielony Hulk mógł z powodzeniem rywalizować w rzucie z dyskiem z hoplitami spartańskimi o Laury Dionizosa, a Ironman i Spiderman byli uczestnikami biesiad na Olimpie. W naszej „komedio-tragedii” Apollo romansował z Chimerą i zajmował się tresurą Cerbera. Wspomnieć należy, iż nasi uczniowie samodzielnie stworzyli scenariusz, wykonali kostiumy, zgromadzili potrzebne rekwizyty i poprzez konstruktywną zabawę zrealizowali cele edukacyjne związane z antycznym teatrem greckim. Pamiętajmy zatem: dzięki zabawie uczymy się najskuteczniej!
0612, 2013
6 GRUDNIA – JAK DOBRZE WIECIE, ŚWIĘTY MIKOŁAJ CHODZI PO ŚWIECIE
6 GRUDNIA – JAK DOBRZE WIECIE, ŚWIĘTY MIKOŁAJ CHODZI PO ŚWIECIE
Dziś do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami. Z tej właśnie okazji, uczniowie klas drugich przygotowali wspaniały występ, w którym to przedstawili historię i tradycję świętowania Mikołajek w różnych częściach świata. Przedstawienie wzbogacił występ kółka teatralnego HAPPY KIDS, które zaśpiewało kolędę „Santa Claus Is coming to town”. Oczywiście w tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć prezentów i zabaw ze Świętym Mikołajem.
0512, 2013
JEŻYKI NA JABŁKACH
JEŻYKI NA JABŁKACH
Klasę I b w poniedziałek - 2 grudnia 2013r.- odwiedziły ,,owocowe jeżyki"!!! Dzieci w ramach zajęć kulinarnych przygotowały szaszłyki z owoców i umieściły je na jabłkach. Tak powstały witaminowe ,,jeże", które bardzo szybko znikały z talerzy. Pierwszoklasiści w praktyczny sposób utrwalili sobie zasady zdrowego odżywiania się, ze szczególnym zwróceniem uwagi na spożywanie owoców.
0512, 2013
CZEKOLADOWA AKCJA MIKOŁAJKOWA
CZEKOLADOWA AKCJA MIKOŁAJKOWA
Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka we współpracy ze Stowarzyszeniem EDUQ oraz samorządami uczniowskimi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Lęborka oraz Wicka, rozpoczęła zbiórkę charytatywną pn. "Czekoladowa akcja. Podaruj Mikołaja!". Wszystkie zebrane Mikołaje zostaną podarowane dzieciom z domów dziecka, dzieciom z niezamożnych rodzin, osobom chorym i niepełnosprawnym oraz osobom samotnie przebywającym w domu seniora. Uczniowie naszej szkoły również dołączyli się do szlachetnej akcji i przez cały miesiąc listopad zbierali czekoladowe Mikołaje. Nasi „mali bohaterowie” zebrali 400 Mikołajów, 16 paczek ze słodkościami oraz wiele czekolad i drobnych słodyczy.   Za wszystkie czekoladowe podarunki serdecznie dziękujemy!
2911, 2013
"CIASTECZKO NIESPODZIANKA"
"CIASTECZKO NIESPODZIANKA"
Na zajęciach kulinarnych uczniowie klasy Ia uczyli się jak łatwo, prosto i przyjemnie wykonać zdrowe i smaczne ciasteczka. Po rozłożeniu i pokrojeniu ciasta oraz jabłek przystąpili do pracy. ,,Ciasteczko niespodzianka" na bazie ciasta francuskiego, posypane cynamonem i cukrem znikało z talerzy w błyskawicznym tempie. Chwilę po tym uczniowie delektowali się pysznymi ciastkami serem fetą i szpinakiem. Napojem, który na zajęciach kulinarnych zrobił furorę okazał się sok ze świeżo wyciśniętej marchewki i jabłka.