Aktualności z lat 2013 - 2014

2802, 2014
LEKCJA ARCHEOLOGICZNA KLASY III W LĘBORSKIM MUZEUM
LEKCJA ARCHEOLOGICZNA KLASY III W LĘBORSKIM MUZEUM
Uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach archeologicznych, które zorganizowało Muzeum w Lęborku. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się archeologia i archeolog. Ponadto poznali kolejne etapy pracy archeologa oraz zapoznali się z dokumentacją z wykopalisk – rysunkami i zdjęciami. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały przewodnika, który opowiadał o odkryciach i badaniach archeologicznych. Po części teoretycznej, uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób sprawdzić swoją wiedzę. Każdy otrzymał kartkę z rysunkiem dzbana, który należało ozdobić dawnymi wzorami i częściami. Końcowe zajęcia skupiły się na indywidualnym wydobywaniu z piasku "znalezisk archeologicznych" oraz opisywaniu ich.
2702, 2014
"POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK, A BARTKOWA UWIERZYŁA, SMACZNYCH PĄCZKÓW NASMAŻYŁA"
"POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK, A BARTKOWA UWIERZYŁA, SMACZNYCH PĄCZKÓW NASMAŻYŁA"
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejszymi potrawami tego dnia są przede wszystkim pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami.  Z tej właśnie okazji uczniowie klasy III przygotowali dla wszystkich miłą i bardzo słodką niespodziankę. Od samego rana, ciężko pracując w kuchni, smażyli przepyszne faworki. Potem poczęstowali zarówno uczniów, jaki i pracowników naszej szkoły. Ponadto każdy z nas zajadał się smacznymi pączkami. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy powodzenie mają zagwarantowane!
2602, 2014
KURTYNA W GÓRĘ!
KURTYNA W GÓRĘ!
W dniu  dzisiejszym uczniowie klas I i II gościli na deskach Teatru Lalek w Białymstoku poprzez internetowe łącze za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Przedstawienie nosiło tytuł „Szpak Fryderyk”. Była to zabawna historia o szpakach i sympatycznych gryzoniach, która uczy, że niczego, ani nikogo nie należy oceniać po pozorach. Dzięki tej opowieści, wszystkie sąsiedzkie niesnaski przerodziły się w przyjaźń, a nawet w coś więcej. Dzieciom spektakl podobał się bardzo, a zadowolone miny świadczą o tym, że warto fundować im taki dobry kawałek kultury. 
2202, 2014
MISTRZ ORTOGRAFII - WYNIKI KONKURSU
MISTRZ ORTOGRAFII - WYNIKI KONKURSU
18.02.2014r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs "Mistrz ortografii" dla klas II-III. Składał się on z dwóch części: I - pisanie ze słuchu, II- uzupełnianie wyrazów brakującymi literami z trudnością ortograficzną typu: u-ó, ż-rz, h-ch. Dodatkowo kl.II musiały wytłumaczyć pisownię danych wyrazów. W związku z tym, że w konkursie udział wzięli zarówno uczniowie klas II i III, stopień trudności zadań był dostosowany do poziomów edukacyjnych. Wyniki prezentują się następująco: Klasy II: I miejsce - Zuzanna Mućka (kl.IIa) II miejsce - Oliwia Trawińska (kl.IIb) III miejsce - Michalina Jażdżewska (kl.IIa) Klasa III: I miejsce - Wiktoria Sałata II miejsce - Cezary Cużytek III miejsce - Marta Lica    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
2002, 2014
WARSZTATY PLASTYCZNE: PAPIER CZERPANY
WARSZTATY PLASTYCZNE: PAPIER CZERPANY
20 lutego 2014r. w Muzeum Miejskim w Lęborku odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne dla pierwszoklasistów. Były to warsztaty poświęcone ręcznemu czerpaniu papieru. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały swój własny, ozdobny papier. Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w komponowaniu swoich papierowych ,,obrazków". Ich dzieła już wkrótce będzie można podziwiać na wystawie powarsztatowej w naszej szkole.
1802, 2014
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
Światowy Dzień Kota jest to święto obchodzone 17 lutego, które ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.  Tego dnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy "gość" - kotka Kleopatra. Mimo, iż były to pierwsze odwiedziny kotki w naszej szkole, Kleopatra była bardzo dzielna i jednocześnie ciekawa nowego otoczenia.  Dodatkowo, aby uczcić ten dzień, uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające koty.
1702, 2014
WALENTYNKI
WALENTYNKI
14 lutego w naszej szkole odbyła się mała uroczystość z okazji Walentynek. Uczniowie przygotowali różne ozdoby, którymi potem udekorowali korytarz szkolny. Przystrojona szkoła wprawiła nas w miłosny, przyjazny i romantyczny nastrój, który wszystkim się udzielał. Dodatkową atrakcją dnia była poczta walentynkowa. Dzieci mogły wysłać walentynkę do osoby, którą szczególnie darzą sympatią. Aby na słodko zakończyć ten wyjątkowy dzień, klasa IIa upiekła gofry, które wspaniale smakowały z bitą śmietaną i pysznymi konfiturami. 
1402, 2014
Z WIZYTĄ W SALONIE OPTYCZNYM
Z WIZYTĄ W SALONIE OPTYCZNYM
13 marca 2014r. uczniowie klasy Ib odwiedzili Salon Optyczny. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą optometrysty. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom wybieranie oprawek dla siebie spośród wielu modeli znajdujących się w salonie. Wizyta była też okazją do przeprowadzenia profilaktycznych badań wzroku. Badania te obejmowały następujący zakres: autorefraktometr, badanie ruchu oczu, test ostrości oraz widzenie przestrzenne. Wizyta dostarczyła wielu wrażeń, które znalazły odzwierciedlenie w pracach plastycznych.  Wychowawca składa szczere podziękowania Państwu Beacie i Jarosławowi Suda za możliwość skorzystania z tak ciekawych zajęć. 
1102, 2014
WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY
WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY
10.02.2014r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy. Warsztaty prowadzone były przez ratowników z Ochotniczej Służby Ratunkowej w Lęborku. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji przyrody, gdzie realizowane są tematy "Moje zdrowie i bezpieczeństwo". Uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak prawidłowo wezwać pomoc medyczną. Spotkanie zawierało także elementy praktyczne: uczniowie mogli samodzielnie na manekinach wykonać RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Zajęcia wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie.  Bardzo dziękujemy lęborskiej OSR za poświęcony czas i bardzo ciekawe warsztaty.
1102, 2014
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
9 lutego wszyscy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy IIb własnoręcznie przygotowali pizzę. Każdy z uczniów przyniósł składniki, które najbardziej mu smakują i przyrządził swoją wersję znanej na całym świecie włoskiej potrawy. 
0702, 2014
SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL BANANOWY
SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL BANANOWY
Aby zachęcić dzieci do spożywania mleka, niezbędnego budulca kostnego, zwłaszcza w wieku szkolnym oraz owoców, wspomagających układ odpornościowy, w klasie Ib sporządzono koktajl bananowy z pyszną nutką cynamonu. Dzieci aktywnie włączyły się w zajęcia kulinarne. Wszystkim smakował własnoręcznie przyrządzony ,,deser".
0402, 2014
NOC W SZKOLE
NOC W SZKOLE
Noc z dnia 17.01 na 18.01.2014r. uczniowie kl.III i kl.IV mieli okazję spędzić w szkole. Dzieci zostały podzielone na kolorowe grupy. Walczyły zaciekle, lecz w miłej atmosferze o zwycięstwo w koloriadzie. Główną wygraną było wyjście do koktajlbaru. Grupy brały udział w licznych zabawach i konkursach. Musiały sprostać zadaniom takim jak: ślimak, rzut do celu itd. O wygranej drużyny decydowała także zabawa fair play, współpraca oraz kulturalne zachowanie. Niespodzianką wieczoru okazała się zamówiona do szkoły pizza, którą dzieci zjadły ze smakiem. Ostatnim punktem była projekcja filmu " Harry Potter, kamień filizoficzny". Czytany przez nauczyciela fragment książki "Dzieci z Bullerbyn"umilił dzieciom zasypianie. Następnego dnia, po śniadaniu, nastąpiło podsumowanie wyników i wytypowanie zwycięzców "Koloriady". Nieco zaspani, lecz zadowoloni uczniowie rozeszli się do domów.
1701, 2014
BAL KARNAWAŁOWY 2014
BAL KARNAWAŁOWY 2014
17.01.2014r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Kolorowe stroje, maski, skoczna muzyka tworzyły atmosferę dla dobrej zabawy. W szkole pojawiły się księżniczki, piraci, rycerze a nawet jeż. Przebrania dzieci budziły podziw, a niekiedy nawet lekkie przerażenie. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom balu. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Oczywiście nie mogło zabraknąć różnych konkursów (krzesełka, gryzienie jabłek, rzucanie do celu, taniec na gazetach), w których brały udział nie tylko dzieci, ale i nauczyciele. W każdej klasie na przebierańców czekał słodki poczęstunek.
1601, 2014
II MIEJSCE W X MIEJSKIM PRZEGLĄDZIE JASEŁEK
II MIEJSCE W X MIEJSKIM PRZEGLĄDZIE JASEŁEK
 11 stycznia 2014 r. uczniowie klas pierwszych reprezentowali naszą szkołę w X Miejskim Przeglądzie Jasełek, odbywającym się w Lęborskim Centrum Kultury ,,Fregata” pod patronem Starosty i Burmistrza Miasta Lębork. Z dumą informujemy, że nasze pierwszaki osiągnęły duży sukces zajmując II miejsce. Szczerze gratulujemy!!!
1401, 2014
XI MIEJSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK DLA DZIECI Z KLAS DRUGICH
XI MIEJSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK DLA DZIECI Z KLAS DRUGICH
Dnia 10.01.2014 w SP nr 8 w Lęborku odbył się  XI Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla  uczniów klas drugich. Z wielką przyjemnością informujemy, iż III miejsce zajęła Zuzanna Mućka (kl.IIa) a wyróżnienia w konkursie otrzymały Iga Nazorek (kl.IIb) i Michalina Jażdżewska (kl.IIa).
0901, 2014
"GÓRA GROSZA" PODSUMOWANIE AKCJI
"GÓRA GROSZA" PODSUMOWANIE AKCJI
Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji „GÓRA GROSZA”. Uczniowie, którzy zorganizowali zbiórkę (Jerzy Szyjut, Iga Dramczyk, Zachariasz Jażdżewski, Jakub Pohl, Cezary Cużytek) wraz z opiekunem zliczyli pieniążki. Dzięki życzliwości i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi zebraliśmy 369,23 zł. Cała kwota została przekazana do Towarzystwa Nasz Dom. Pieniądze trafią do dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Dzięki tej akcji dzieci miały możliwość uczenia się podstawowych zasad współżycia i otwartości na drugiego człowieka. Zaangażowanie i radość świadczy o wielkim sercu i dobroci naszych uczniów.