Aktualności z lat 2022 - 2023

3009, 2022
Drugoklasiści na warsztatach z garncarstwa
Drugoklasiści na warsztatach z garncarstwa

30.09.2022 uczniowie klasy drugiej wybrali się do Muzeum w Lęborku na warsztaty zanikających rzemiosł. Podczas zajęć dzieci poznały najstarsze techniki kształtowania naczyń, a następnie z zapałem i radością wykonały z gliny własne kubki, garnki, miseczki itp. W swojej pracy wykazały się niezwykłą kreatywnością. Warsztaty z garncarstwa okazały się świetną zabawą. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

2209, 2022
Wycieczka do lasu - Sprzątanie Świata
Wycieczka do lasu - Sprzątanie Świata

22 września klasy IV – VIII wzięły udział w wycieczce do lasu. Podczas pobytu w lesie uczniowie mogli poznać i popodziwiać wiele różnorodnych roślin. Pomagali zabezpieczyć młode drzewka dębu przed zgryzaniem przez jeleniowate poprzez okrywanie ich owczą wełną (wełniane kubraczki). W związku z obchodzonym Dniem Sprzątania Świata dzieci włączyły się w akcję zbierania śmieci, które znalazły w lesie. Po ciężkiej pracy miały okazję odpocząć przy ognisku.
 

2209, 2022
Wycieczka do lasu w ramach akcji "Sprzątanie Świata" (klasy 1-3)
Wycieczka do lasu w ramach akcji "Sprzątanie Świata" (klasy 1-3)

Klasy 1-3 w ramach akcji "Sprzątania Świata" wybrały się do centrum edukacji przyrodniczo-leśnej Nadleśnictwa Lębork. Na terenie Uroczyska Drętowo znajduje się izba przyrodniczo – leśna, która mieści salę edukacyjną wyposażoną w materiały i eksponaty przyrodnicze. Uczniowie wszystko dokładnie obejrzeli i wysłuchali pogadanki prowadzonej przez Leśników. Następnie, podzieleni na grupy, ruszyliśmy ścieżką przyrodniczą, która swoją tematyką nawiązuje do zasad zachowania się w lesie, wykorzystania drewna w życiu człowieka, gatunków drzew leśnych, roli martwego drewna, itp. Na końcu odbyło się wspólne ognisko i oczywiście wielkie sprzątanie

2109, 2022
Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adam Mickiewicz
Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adam Mickiewicz

    W środę 22 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta RP. Lekturą 11. odsłony akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W związku z tym uczniowie klasy IV a i VIIIa przygotowali inscenizację  „Pani Twardowskiej” i „Świtezianki”. Przedstawienie wzbudziło entuzjazm i zainteresowanie publiczności...

2109, 2022
"Cała Polska Czyta Dzieciom" dla klas I-III
"Cała Polska Czyta Dzieciom" dla klas I-III

W dniach 19-21 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się szkolna edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" dla dzieci z klas młodszych. Badania i praktyka pokazują, że czytanie dziecku ma ogromny pozytywny wpływ na jego rozwój emocjonalny, umysłowy, moralny i społeczny. Pasja do czytania, zaszczepiona we wczesnym dzieciństwie, jest witaminą dla umysłu i duszy dziecka, a także szczepionką przeciwko uzależnieniu od mediów elektronicznych. Przeciwdziała negatywnym wpływom ze strony otoczenia, rówieśników i masowej kultury. W tej edycji wśród czytających znaleźli się: p. Beata Andryskowska i p. Aleksandra Kaufmann - Myszk – nauczycielki języka polskiego w klasach starszych, p. Joanna Woźniakowska – bibliotekarka szkolna oraz p. Patrycja Mazurczyk – nauczyciel języka angielskiego. Koordynatorem szkolnej akcji jest p. Bożena Siuta.
 

1509, 2022
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Uczniowie klas trzecich świetnie się bawili na dzisiejszych zajęciach, które miały na celu dostrzec swoje mocne strony oraz pobudzić wyobraźnię.

1309, 2022
"Rest in Peace Your Majesty".
"Rest in Peace Your Majesty".

Podczas ostatnich zajęć języka angielskiego w kl. 6a, 7a i w klasach ósmych poruszaliśmy tematykę związaną z historią rodziny królewskiej, omawialiśmy ciekawostki oraz fakty z życia królowej Elżbiety II, a także zmiany na tronie oraz w rządzie brytyjskim. Nie zabrakło zabawnych anegdot historycznych podczas których uczniowie wcielali się w członków rodzin królewskich począwszy od czasów Henryka VIII.

0809, 2022
Mini Olimpiada Osób z niepełnosprawnościami
Mini Olimpiada Osób z niepełnosprawnościami

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła aktywny udział w XIII Mini Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnościami w Charbrowie. Integracja poprzez zabawę. Nasi uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych oraz korzystali z licznych atrakcji przygotowanych na tę okoliczność. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone, z pamiątkowymi medalami i nagrodami.

0509, 2022
Festiwal Uliczny - Dni Otwarte Szkoły
Festiwal Uliczny - Dni Otwarte Szkoły

Serdecznie zapraszamy :) Czekamy na Was już w ten piątek podczas Festiwalu Ulicznego...

0109, 2022
Ślubuję uroczyście !
Ślubuję uroczyście !

1 września 2022 r., uczniowie klasy pierwszej w obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej . Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez p.Dyrektor na ucznia. Dzieci złożyły swoiste podpisy – odcisk palca – pod Aktem Ślubowania. Pierwsza część uroczystości miała podniosły charakter. Piewszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dalsza część uroczystości, mniej oficjalna, odbyła się w sali lekcyjnej. Dzieci i rodzice wychodzili ze szkoły z uśmiechem na twarzach.