Aktualności z lat 2022 - 2023

1811, 2022
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami

Jak co roku na jesień odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Policji w Lęborku. Jest to bardzo dobra okazja poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa z udziałem zawodowców.

1811, 2022
Powiatowe Targi Edukacyjne 2022 w Lęborku
Powiatowe Targi Edukacyjne 2022 w Lęborku

W czwartek 17 listopada 2022 roku nasi uczniowie klas ósmych udali się na Powiatowe Targi Edukacyjne.

0411, 2022
W bajkowej krainie SJSP
W bajkowej krainie SJSP

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, czyli International Day of Fairy Tales Characters.
Jest to także dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Bajki, baśnie czy fantastyczne opowieści ukazują przygody wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. To właśnie oni uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu napotykanych barier.
Uczniowie naszej szkoły nie mogli pominąć tak bajecznego święta :)

0411, 2022
Jesienna biologia
Jesienna biologia

Klasa 5 wybrała się do parku Chrobrego na poszukiwanie liści polskich drzew. Liście zostały zebrane i oznaczone , powstaną z nich dendrologiczne zielniki opowiadające o gatunkach drzew liściastych rosnących w naszych okolicach.

2710, 2022
Lekcja kleksografii  w klasie IV
Lekcja kleksografii  w klasie IV

27 października 2022 r. klasa IV kończyła omawiać lekturę „Akademia pana Kleksa”. Tego dnia poczuliśmy się trochę, jak uczniowie Akademii. Za pomocą kolorowych farb i pędzelka robiliśmy różnorodne kleksy! Zabawy było co niemiara! Dużą frajdę sprawiło nam odczytywanie barwnych plam i nazywanie kształtów. Potem taki opis trzeba było umieścić w zeszycie. Poznaliśmy też wyrazy dziś rzadko używane: atrament, kałamarz czy stalówka.

2710, 2022
„Żywa Lekcja Historii”
„Żywa Lekcja Historii”

27 października 2022 r. po raz w naszej szkole kolejny gościliśmy teatr historyczny p. Krzysztofa Góreckiego. Pasjonaci historii naszym uczniom zaprezentowali barwne opowieści z XVII wieku,  zaprezentowali dokładne repliki strojów i sprzętu wykorzystywanego podczas walk. Uczniowie mogli także przymierzyć te stroje. To dobry sposób na propagowanie historii, która wcale nie musi być nudna.

2610, 2022
Respect. RESPonsible EduCaTion against violence  - Skopje (Macedonia)
Respect. RESPonsible EduCaTion against violence - Skopje (Macedonia)

W dniach 16-21 października 2022 roku grupa uczniów SJSP odbyła wizytę partnerską w szkole w Skopji (Macedonia).  Zapraszamy do poznania szczegółów tej mobilności!

2510, 2022
Lekcja biblioteczna
Lekcja biblioteczna

Dziś w klasie pierwszej SJSP lekcja biblioteczna i wizyta w bibliotece szkolnej. Najmłodsi czytelnicy w szkole poznali długą drogę książki od autora do czytelnika, zapoznali się z najpiękniejszymi baśniami i bajkami na świecie ;-) i pod koniec wyruszyli do pomieszczeń biblioteki. Zapoznali się z zasadami przebywania i wypożyczania książek w bibliotece szkolnej. A na koniec niespodzianka – prezent w postaci książki dla dzieci i dla rodziców pt. „Pierwsze abecadło”.

2410, 2022
Codeweek 2022
Codeweek 2022

Nasza szkoła brała aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania "Codeweek 2022" oraz Ogólnopolskim Programie " Uczymy Dzieci Programować ". Nasi uczniowie z przyjemnością uczestniczyli w zajęciach kodowania doskonaląc nie tylko umiejętności cyfrowe a także umiejętności logicznego myślenia, koncentrację, współpracę w grupie. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.