Aktualności z lat 2022 - 2023

2511, 2022
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada został ogłoszony Światowym Dniem Pluszowego Misia. Uczniowie uwielbiają ten dzień. Każdy przynosi swojego ulubinego pluszaka, który w świecie beztroskiej zabawy dziecka często bywa przyjacielem, a nawet powiernikiem sekretów...

2111, 2022
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

" My, istoty ludzkie, nie tylko jesteśmy zdolni do bycia dobrymi, lecz również możemy wybrać bycie dobrymi ludźmi. " ~ Pan Tushman

1811, 2022
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami

Jak co roku na jesień odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Policji w Lęborku. Jest to bardzo dobra okazja poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa z udziałem zawodowców.

1811, 2022
Powiatowe Targi Edukacyjne 2022 w Lęborku
Powiatowe Targi Edukacyjne 2022 w Lęborku

W czwartek 17 listopada 2022 roku nasi uczniowie klas ósmych udali się na Powiatowe Targi Edukacyjne.

0411, 2022
W bajkowej krainie SJSP
W bajkowej krainie SJSP

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, czyli International Day of Fairy Tales Characters.
Jest to także dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Bajki, baśnie czy fantastyczne opowieści ukazują przygody wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. To właśnie oni uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu napotykanych barier.
Uczniowie naszej szkoły nie mogli pominąć tak bajecznego święta :)

0411, 2022
Jesienna biologia
Jesienna biologia

Klasa 5 wybrała się do parku Chrobrego na poszukiwanie liści polskich drzew. Liście zostały zebrane i oznaczone , powstaną z nich dendrologiczne zielniki opowiadające o gatunkach drzew liściastych rosnących w naszych okolicach.

2710, 2022
Lekcja kleksografii  w klasie IV
Lekcja kleksografii  w klasie IV

27 października 2022 r. klasa IV kończyła omawiać lekturę „Akademia pana Kleksa”. Tego dnia poczuliśmy się trochę, jak uczniowie Akademii. Za pomocą kolorowych farb i pędzelka robiliśmy różnorodne kleksy! Zabawy było co niemiara! Dużą frajdę sprawiło nam odczytywanie barwnych plam i nazywanie kształtów. Potem taki opis trzeba było umieścić w zeszycie. Poznaliśmy też wyrazy dziś rzadko używane: atrament, kałamarz czy stalówka.

2710, 2022
„Żywa Lekcja Historii”
„Żywa Lekcja Historii”

27 października 2022 r. po raz w naszej szkole kolejny gościliśmy teatr historyczny p. Krzysztofa Góreckiego. Pasjonaci historii naszym uczniom zaprezentowali barwne opowieści z XVII wieku,  zaprezentowali dokładne repliki strojów i sprzętu wykorzystywanego podczas walk. Uczniowie mogli także przymierzyć te stroje. To dobry sposób na propagowanie historii, która wcale nie musi być nudna.